Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PFD-104 - Rozprogramowany moduł?

18 Mar 2013 18:08 4230 13
  • Poziom 13  
    Witam mam następujący problem z tą pralką. Otóż moje dziecko wcisnęło jakąś kombinacje klawiszy na panelu i w chwili obecnej sytuacja wygląda następująco. Pralka miała max 1000 obr wirowania w chwili obecnej mogę ustawić max 1200. Podczas próby włączenia prania nic się nie dzieje programy wybierają się prawidłowo natomiast nie ma żadnej opcji załączenia jakiegokolwiek programu. W przypadku naciśnięcia przycisku wyłączenia zmieniają się cały czas obroty wirowania od 1200 do 0. Prosiłbym o pomoc gdyż wydaje mi się iż po prostu cos zostało zmienione w jakimś trybie serwisowym czy coś. Niestety nie znalazłem w Internecie żadnej instrukcji serwisowej ani nic w tym stylu, więc nie mam pojęcia jak nawet dostać się do tego trybu. Z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam ;).

EDIT: Czy na prawdę nikt z was nie wie jak ustawić parametry pracy tego modułu? Już nawet go wymontowałem i spisałem z niego wszystkie numery jakie znalazłem ale niestety w internecie nic nie znalazłem na jego temat.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 18  
    Coś może pomogę. Podaj kod kreskowy z pojemnika na proszek. Pozdrawiam.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 20  
    zdolny dzieciak. włączył tryb konfiguracji modułu jesli się nie mylę. najlepiej zawołaj technika z autoryzowanego serwisu. po zdjęciu pokrywy górnej powienieneś mieć naklejkę na dozowniku z różnymi liczbami - do skonfigurowania- nie zrywaj!
  • Poziom 13  
    Tak zgadza nawet zmienił parametry ;) Problem w tym iż dotarłem nawet do dokumentacji technicznej tej pralki i znalazłem informacje dotyczącą konfiguracji modułu V3 i V4 działa ona ale nie do końca ;) Dochodzę do punktu, w którym pojawia się znak A na module i wtedy niby trzeba wcisnąć klawisz wirowanie wciskam go to nic się nie dzieje niestety ;) Jak wcisnę wtedy opóźniony start to pojawia się menu konfiguracyjne ale nie mogę w żaden sposób nic tam zmienić i miga całość napisu czyli 110 007 z tego co odczytałem z kodu powinienem mieć ustawione 100 005. Niestety w żaden sposób nie jestem w stanie zmienić tych parametrów. jeżeli nacisnę wirowanie, opóźniony start bądź opcje nic się nie dzieje ;) Jak wcisnę przycisk start zapala się cały wyświetlacz wszystkie diody po pewnym czasie gaśnie i pojawia się na wyświetlaczu 6 0 jak wcisnę wirowanie pojawią się wtedy 6 1 , później opóźniony start to 6 2 wciskając kolejne przyciski rośnie liczba po 6 później jak przekręcę pokrętło pomiędzy programami szybki a 30 stopni chyba wyświetla się 7 i uruchamia się jakiś chyba program testowy pobranie wody, wypompowanie oraz odwirowanie na końcu wyświetlacz wyświetla 0 podczas wirowania a po odwirowaniu zgłasza błąd F05, który wg instrukcji którą mam oznacza problem z NTC, mierzyłem rezystancje NTC i jest ok zgadza się z dokumentacją serwisową. Niestety ale opis z instrukcji serwisowej u mnie nie działa. Mam natomiast pytanie czy ma to jakieś znaczenie na jakim ustawieniu będzie pokrętło od wyboru programów podczas konfigurowania modułu? Jeżeli tak to na jakim programie powinno być ustawione? Bo moja instrukcja serwisowa nic na ten temat nie mówi.
  • Poziom 18  
    nagraj kamerą jak to robisz ....sprawdz czy masz dobrze zamknięte drzwiczki.. w razie czego umówmy się na 21 00 jutro 3 04
  • Poziom 23  
    Mam ten sam problem ale potrafię ustawiać parametry jak mogę z kodu kreskowego od czytać jakie mam parametry ustawić na wyświetlaczu
  • Poziom 23  
    Podam kod kreskowy u mnie może ktoś mi poda parametry teraz mam 1000 805 na wyświetlaczu
    kod kreskowy 09054737760810132940
  • Specjalista AGD
    Co komu po kodzie kreskowym? Nalepka na zasobniku szuflady prawdę powie ;) .
  • Poziom 23  
    Czyli tam jest wskazówka?

Dodano po 1 [sekundy]:

Czyli tam jest wskazówka?
  • Poziom 2  
    Witam napisz dokładnie jaka to pralka to może pomogę bo mi też pomogli do brzy ludzie z Lublina.
  • Poziom 23  
    Problem mam taki ze nie mogę wejść w opcje ustawienia żeby zmienić parametry ustawiłem 110 007 ale na tym ustawieniu nie mam płukania ,ale niestety już nie mogę zmienić tego dochodzę do opcji ale 110 007 pulsują razem nie mogę nic zrobić jak wcześniej,ktoś z forum napisał mi ze juz nie ma opcji programator do wymiany czy to prawda??
  • Poziom 13  
    Nie udało mi się tego problemu rozwiązać. Wysłałem moduł do użytkownika tego forum lecz niestety powiedział, że prawdopodobnie procesor nie żyje.
  • Poziom 23  
    Nie poddam sie tak szybko miałem ten problem ze wcześniej tez nie potrafiłem zmienić opcje innym podejściem normalnie ustawiłem ,teraz mam takie ustawienia ze nie działa mi płukanie nie włącza zawór wody jak jest na programie płukanie i po czasie wyskakuje F1 (zakręcony zawór wody)
  • Poziom 13  
    a jak udało ci się zmienić opcje?
    EDIT: Problem został rozwiązany poprzez wymianę modułu na nowy. W starym procesor prawdopodobnie "nie żyje"