Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE55ES7000 i kino domowe Samsung HT-TZ315

360dublin 18 Mar 2013 18:10 4683 13
  • #1 18 Mar 2013 18:10
    360dublin
    Poziom 2  

Witam, mam kino domowe Samsung HT-TZ315 i do tej pory używałem telewizora LCD Samsung 5 seria. Kupiłem telewizor LED Samsung UE55ES7000 i od tej pory mam problem z kinem domowym. Kino domowe jest podłączone przez Antynet+ do portu HDMI3 i dodatkowo kabel optyczny z telewizora do kina. W starym wszystko telewizorze było dokładnie tak samo podpięte. Teraz gdy włączam kino działa 3 sekundy, po czym nie działa przez kolejne 10, potem znowu 3 sekundy chodzi i znowu zanika na ok 10. W tym samym czasie na kinie wyświetlany napis Dolby Digital zmienia się na PCM i z powrotem. Czasami wszystko chodzi bez problemu od razu po włączeniu ale to rzadkość. Już całkowicie zgłupiałem i próbowałem już wszystkich ustawień i nie daję już rady a nie chciałbym zmieniać kina na nowe. Dodam że kino domowe jak i telewizor mają najnowszy firmware. Dzięki z góry za pomoc.

0 13
  • #2 18 Mar 2013 22:57
    anmedia
    Poziom 39  

Sprobuj inny kabel i podlczenie pod inne gniazdo. Wylacz na poczatek takze Anynet w tv i w kinie.

0
  • #3 20 Mar 2013 14:53
    360dublin
    Poziom 2  

Spróbowałem kilka kabli HDMI i kilka kabli optycznych i to samo. Jeśli podpięty jest tylko optyczny to działa kino domowe ok ale nie wyłącza się automatycznie dzwięk w Tv trzeba ściszać do zera no i nie da się sterować jak przez Antynet+ (HDMI-CEC) dzwiękiem kina domowego z pilota do TV. Kiedys gdy miałem stary TV kabel HDMI był podpiety do TV jako Antynet i optyczny od TV do Kina i wszystko działało jak należy.Czemu w nowym TV nie działa poprawnie?

0
  • #4 20 Mar 2013 14:55
    anmedia
    Poziom 39  

360dublin napisał:
    Czemu w nowym TV nie działa poprawnie?

Bo byc moze to wina ustawien w samym kinie.

0
  • #5 20 Mar 2013 15:28
    360dublin
    Poziom 2  

W ustawieniach kina jest tylko:
    1. Czas opoznien (po wejściu do menu nie ma nic na ekranie)
    2. Edycja dzwieku (proporcje glośności poszczegolnych glosnikow)
    3. DRC (do wyboru: wyl, 2/8, 4/8. 6/8. Pełny)
    4. AV-sync (0-150mSec).
    5. HDMI Audio(en lub de)
    Poza tymi ustawieniami niema totalnie nic

0
  • #6 01 Sty 2014 20:56
    pyatek96
    Poziom 2  

Jest jakieś rozwiązanie? Mam ten sam problem.

0
  • #7 02 Sty 2014 08:37
    grubs
    Poziom 32  

W ustawieniach kina powinieneś mieć (po wciśnięciu play na pilocie) menu ekranowe.
    I tam wybierasz Theater to connect i dalej viev TV.
    Pamiętaj tylko że dźwięk Dolby Digital uzyskasz tylko z wew tunera w TV. Jeżeli masz podłączony np dekoder przez hdmi to na wyjściu optycznym TV otrzymasz tylko dźwięk stereo.

0
  • #9 03 Sty 2014 15:20
    pyatek96
    Poziom 2  

Zrobiłem tak jak w instrukcji, jednak bez zmian, kino nadal rozłącza dzwięk.
    U mnie menu jest w j.polskim. Odbiornik właczony. Gdy klikam Oglądaj tv nastepuje rozlaczenie anynet i wtedy odbiornik jest wlaczony ale dzwiek przerywa.

0
  • #10 03 Sty 2014 15:37
    anmedia
    Poziom 39  

Informacja dla kolegi 360dublin

360dublin napisał:
    Czemu w nowym TV nie działa poprawnie?

Dwie rzeczy.
    1. Zaktualizuje oprogramowanie w TV i kinie.
    2. Wylacz funkcje AnyNet+ w TV i w kinie domowym
    3. Przeloz kabel do gniazda HDMI 1 w TV
    4. Wlacz opcje anynet+ wylacznie w TV

Powinno czesciowo pomoc. Jezeli sytuacja sie nie poprawi proponuje wizyte w serwisie.

0
  • #11 03 Sty 2014 15:40
    grubs
    Poziom 32  

Rozumiem że korzystasz z anteny podłączonej do TV. Czy tak jest na wszystkich kanałach?
    (Czy w tym samym czasie na kinie wyświetlany napis Dolby Digital zmienia się na PCM i z powrotem)

0
  • #12 03 Sty 2014 21:05
    pyatek96
    Poziom 2  

Aktualizacja kina nie pomogła. Telewizor jest cały czas podłączony do sieci wi-fi(jest regularnie aktualizowany). Kino rozłącza niezależnie od tego czy używam dekodera cyfrowego polsatu czy korzystam np. z youtube. Kino jest podpięte do 1 hdmi (dvi )
    a jest jeszcze arc oraz mhl. Zdarzało się ze przy 1 podpięciu kino działało bez zarzutów przez długi czas, lecz przy 2 włączeniu telewizora czar pryskał. Pozostanę chyba przy 3 pilotach a chciałem temu zapobiec. Dziękuję za wszelka pomoc.

0
  • #13 04 Sty 2014 13:04
    Polon_us
    Poziom 40  

Na miejscu kolegi pyatek zrezygnowałbym z połączenia optycznego do KD na rzecz ARC. W tym przypadku kabel HDMI od strony telewizora musi być w gniazdku #2 - kabel HDMI 1.4 W menu telewizora sprawdzić ustawienia dla ARC.

AnyNet musi być włączone w takim przypadku.

0
  • #14 11 Maj 2014 12:32
    michalania
    Poziom 2  

Witam mam to samo wczoraj dostalem kino model Pioneer BCS-424 3D podlączylem wszystko tak jak w instrukcji w kinie out w tv hdmi 2 arc i wszystko ladnie dzialalo jeden dzien drugiego o dnia działo 2h poczym w trakcie ogladania wylaczylo sie resetowalem wszystko tv kino wgrywalem wszystkie aktualizacje i nic bylo tak ze wykrywalo ale nie chcialo sie laczyc teraz laczy sie na 1 sek i koniec mam tez drugi tv samsung ue40f6400 i jak podpinam do tego tv to wszystko sie laczy za pierwszym razem i dziala bez problemowo pomocy

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo