Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet nie współpracuje z modemem

18 Mar 2013 19:02 6480 13
  • Poziom 12  
    Witam.

Ciocia przyniosła mi tableta GOODCLEVER tab a971 i prosiła o to bym jej podłączył to razem z modemem HUAWEI Mobile E173 s(z Orange) i Huawei Mobile E173 u(z Play'a) nie wiem czy jest jakaś różnica. Czytałem O tablecie i pisało że jest kontymabilny z e173 ale w tym przypadku nie działa. Karta wykupiona jest z orange i raczej powinno działać
    Przysyłajcie propozycje co do tego problemu sam już chyba męczę się już od 2 dni
  • Moderator Programowanie
    Poszukaj w internecie, jak wyłączyć w modemie wirtualny CD, który instaluje się w systemie, po włożeniu modemu do USB.
    To pomoże.
  • Poziom 12  
    Arnoldziq mógłbyś mi wytłumaczyć jak to zrobić ? Bo szukałem i nic nie znalazłem ;/

Znalazłem inny sposób i nie wiem czy on zadziała , a mianowicie to http://www.jtab.pl/download/konfiguracja_modemu_3g.pdf
    Tylko trochę się boje że uszkodzę modem.
    Może ten twój sposób będzie mniej ryzykowny.
    Ja to robię zazwyczaj "na piechotę" wpisując w terminalu kody AT, ale ten dokument wygląda na napisany przez osobę, która wie co robi.
    Bodajże na 5-tej stronie masz opisane co trzeba zrobić, żeby wyłączyć ten nieszczęsny, wirtualny CD. Zacznij od tego. To nie powinno zaszkodzić modemowi i jest to operacja odwracalna.

Ściągnąłem ten program (jest w załączniku) i wygląda na bardzo ciekawy i rozbudowany produkt. Warto spróbować.
    Załączniki:
    Podłącz modem, ściągnij i zainstaluj program i zrób tak, jak mówi instrukcja, którą sam załączyłeś...
  • Poziom 13  
    ja zrobiłem w/g instrukcji.
    gebe14 napisał:
    dlaczego to sie nie robi automatycznie tak jak kiedys?

Proszę bardzo dokładnie sprawdzić ustawienia APN dla Play-a.
  • Poziom 13  
    teraz jest zasięg ale nie łaczy się... nawet w plusie....
    nawet jak zaznaczę plus...

zarejestrowano w sieci i tyle...
  • Poziom 12  
    Koledzy mogę zamknąć temat czy dyskusja nadal trwa ? :D
  • Poziom 13  
    no mam nadzieję że się toczy ,bo mam problem i nie mogę go rozwiązać...
    czy ktoś tak ma?
    czy wszystkim modem e173 działa pięknie.?

Kolego, proszę zadbać o "poprawną pisownię" , gdyż są wymagania regulaminu p. 3.1.13.
    Proszę poprawić błędy, interpunkcję itd. we wszystkich swoich postach, bo inaczej sam zamknę temat. [gsm_virus]
  • Poziom 12  
    Ja się poddałem, ciotka kupiła Router Wi-Fi i tylko skonfigurowałem i działa ;)
    Bawiłem się też troche softem ale to nie opłacalne.

Jeśli by ktoś znalazł dobry patent, to się nie krępować ;)
  • Poziom 13  
    hmm..
    jeżeli nikt nie zna sposobu.., nikomu się nie udało..
    mój patent to mój tel. mam sgs2 i tam jest funkcja routera wifi...
    albo zakup innego modemu np e1750... wiem ze działa bo sprawdzałem
  • Poziom 12  
    Temat Zamykam ;)
    Dzięki za wszystko chłopaki :D