Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefunken MMP 4000 co sądzicie o tym dekoderze?

sturfan 17 Apr 2013 18:12 109278 259
 • #61
  Kazek72
  Level 11  
  zxax1, takiej odpowiedzi się spodziewałem, no to co ? kupujemy? Ja nie szukam tunera DVB-t, aby potrafił c u d a. , ale by miał podstawowe funkcje, działające jak na dobrą Firmę ma być, ( tu, i teraz).

  Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

  Yes, Yes, mam go!.
  Już zaraz wysyłam wam zdjęcia. To coś, to nie Jakaś wiva, manta, itp. Wrażenia, po odpakowaniu pudełka, zaskakują starannością, i rzetelnością wykonania. Mogę powiedzieć, to, jest firma.!!, co do sprawdzania, to proszę nie pytać. Sam, co mnie zaskoczy, i zadowoli, postaram się wam przekazać.

  Pierwsze zdjęcia (od środka):
  Telefunken MMP 4000 co sądzicie o tym dekoderze? Telefunken MMP 4000 co sądzicie o tym dekoderze? Telefunken MMP 4000 co sądzicie o tym dekoderze? Telefunken MMP 4000 co sądzicie o tym dekoderze? Telefunken MMP 4000 co sądzicie o tym dekoderze?

  (Kopia na dropbox: https://www.dropbox.com/sh/hg67qhjxw6xt8no/KoKkHN6i-T
  )
 • Farnell IoTFarnell IoT
 • #62
  SQN
  Level 13  
  Przećwiczyłem wszystkie ustawienia kodowania znaków. Mam wrażenie że te ustawienia dotyczą napisów w filmach i wyświetlaniu napisów w programach telewizyjnych. Jeśli dobrze pamiętam popsuła je aktualizacja F0414, ale głowy nie dam uciąć.
 • #63
  serwis_sat
  Level 20  
  Witam,
  Może ktoś sprawdzić na jakiej wersji oprogramowania działa prawidłowo EPG.
  pozdrawiam
 • #64
  kolbol
  Level 11  
  No i mam też to cudo. Pierwsze wrażenie pozytywne jeżeli chodzi o obudowę. Jest masywna i aluminiowa przez co pochłania całe ciepło z środka, a to ważne jak się wstawi dysk 3.5". Spód ma miękkie gumowe stopki, więc nie porysuje się innego sprzętu i są na tyle duże, że jest przepływ powietrza. Pilot działa z każdego kąta i bez znaczenia gdzie celujemy, sufit, okno czy ściana boczna, sprawdzone z odległości 4,5m. Potwierdzam, są krzaczki w epg, ale mi to nie przeszkadza. Dla mnie ważne, że nagrania zachowują też pełną nazwę z epg i później nie ma problemu z znalezieniem nagrania.
  Montaż dysku to nawet dla kogoś kto nigdy tego nie robił łatwe, kilka minut. Mam sporą kolekcję filmów RMVB i bez problemu odtwarza, to pierwszy z dekoderów DVB-T który mam i je obsługuje.Tyle zdążyłem sprawdzić i jak dla mnie za te pieniądze jest o.k. Zamieszczam kilka fotek. Sprawdzał ktoś jak się spisuje podłączone zewnętrzne dvd?
  Telefunken MMP 4000 co sądzicie o tym dekoderze?Telefunken MMP 4000 co sądzicie o tym dekoderze?Telefunken MMP 4000 co sądzicie o tym dekoderze?
 • #65
  serwis_sat
  Level 20  
  kolbol, piszesz ,że u Ciebie również EPG krzaczy, podaj wersję oprogramowania.

  pozdrawiam[/b]
 • #66
  kolbol
  Level 11  
  V1.0.4.14 to jest z strony producenta. Sprawdziłem opcję podłączenia zewnętrznego dvd, taki z komputera 3.5" i działa. Pewnie blu-ray również.
 • #67
  serwis_sat
  Level 20  
  Powiedz mi tylko ,czy posiadałeś oprogramowanie 1.01.60 i zaktualizowałeś do 0414?.
 • Farnell IoTFarnell IoT
 • #68
  kolbol
  Level 11  
  Tak aktualizowałem gdyż na tamtym nie było żadnych informacji epg
 • #69
  Radziio
  Level 9  
  Witam,
  Po ustawieniu trybu uruchomiania: SetTopBox i ponownym włączeniu wyświetla czarny ekran, przełączając kanały nie ma EPG, pomaga wejście w ustawienia i wyjście, wreszcie działa dvb-t. Tak miałem na starym oprogramowaniu 1.01.60 i nowym 1.0.4.14 powracałem również do ustawień fabrycznych. Czy też tak macie ? Czy może sprzęt jest uszkodzony ?
 • #70
  mrozowicz
  Level 10  
  Ja ma przyłączony na settopbox i tak sie nie dzieje.
  Dla tych co przesiadają się z NBox na ten dekoder moge podać parę komentarzy. Ja właśnie zdaje nbox Recorder, więc chciałem coś sensownego w to miejsce. No i jednak nbox jest szybszy w zmianie kanałów. Fajniejszy jest też interfejs nagrywania niż telefunkenowe drzewo katalogu. Z tego co sie zorientowałem na minus ( porównanie do Nboxa nie do innych DVBT oraz do mojego ideału dekodera)
  - wolniejsze przełączanie kanałów
  - timeshift nie działa na usb (szybko kasuje co nagram więc sądziłem, że USB 8G da mi pełna funkcjonalność, a tu tylko HDD)
  - epg bez polskich znaków i opisów
  - do nagrania z EPG nie można zdefiniować marginesu przed i po
  - nie rezerwuje miejsca na nagranie więc trzeba wiedzieć czy sie zmieści
  - nie sprawdza czy jest kolizja miedzy nagraniami. Jak odpaliłem dwa na raz to jedno się krzaczyło.
  - dekoder włącza sie w momencie gdy nadejdzie czas nagrania. Jednak jeżeli zaczniemy wtedy oglądać telewizje, zapomnimy o nagraniu i wyłączymy sprzęt pilotem to nagranie sie zatrzyma (generalnie jak dekoder jest wyłączony to nic nie robi - nbox żarł prad, szumiał dyskiem ale w efekcie pod tym względem był odporny)
  Ogólnie natomiast juz sie przyzwyczailiśmy i nie jest jakoś źle. Pewnie po wlozeniu dysku byłoby lepiej ale na znowu postawiłem na kompa slimfactor, podlaczonego do TV jak media center, który funkcjonalnie jest nie do pobicia i szkoda mi kasy na dodatkowy HDD... Więc myślałem, że pojadę na USB.
 • #71
  SQN
  Level 13  
  Mrozowicz - "Jednak jeżeli zaczniemy wtedy oglądać telewizje, zapomnimy o nagraniu i wyłączymy sprzęt pilotem to nagranie sie zatrzyma"
  Dlatego jest opcja bezpiecznego wyłączania.
  Przy nagrywaniu w jednym czasie z 2 Mux-ów nie zauważyłem krzaczenia (może za krótkie odcinki zaprogramowałem)
 • #72
  Kazek72
  Level 11  
  zxax1 wrote:
  Na pilocie jest przycisk audio i za jego pomocą mamy dostęp do 3 fonii, (audio Polski 1,2,3) na wszystkich jest polska fonia.


  Na TVP1 HD mam tylko fonię na; 1/3 Polski. Na 2/3, 3/3 nie ma fonii ( brak głosu ).
  Natomiast na Cabletech URZ0090 mam na wszystkich trzech pozycjach fonię.

  Poza tym nigdzie nie znalazłem info o E-AC3. AC3 jest, i inne też. Jak u was?, bo dalej zacznę podejrzewać, że zostaniemy bez głosu z tym DVB-T.
 • #73
  Radziio
  Level 9  
  Quote:
  Poza tym nigdzie nie znalazłem info o E-AC3. AC3 jest, i inne też. Jak u was?, bo dalej zacznę podejrzewać, że zostaniemy bez głosu z tym DVB-T.


  Sprawdzałem na tunerze HK:
  tvp1, tvp2 - 1/3 zwykły 2/3 dd+ 3/3 dd+ (tylko centralny)
  tvn - 1/2 zwykły, 2/2 dd+

  Niestety tvp1, tvp2 w dd+ ma przerywany dźwięk jakby się dusił na tvn tego nie ma.
  Tylko mój Telefunken jest zepsuty po 2-3 godz. traci obraz zostaje sam dźwięk.
 • #74
  SQN
  Level 13  
  [Kazek72] Potwierdzam problemy z fonią - przy odtwarzaniu z hdd czyta wszystkie formaty. Problem chyba z DVB-T ?
 • #75
  Sid12
  Level 9  
  Mam pytanie do posiadaczy tego cacka. Czy istnieje możliwość swobodnego przeglądania internetu po kablu LAN poprzez otwartą przeglądarkę internetową z obsługą flash ? (jeżeli nie to co muszę kupić i za ile minimum aby mieć taką możliwość?)
 • #77
  Radziio
  Level 9  
  Quote:
  Czy istnieje możliwość swobodnego przeglądania internetu po kablu LAN poprzez otwartą przeglądarkę internetową z obsługą flash ?

  Nie ma takiej możliwości, wprowadzanie tekstu i nawigacja skutecznie zniechęcają. (strona tekstowa z podglądu ładuje się długo)
  Podgląd przeglądarki:
  Telefunken MMP 4000 co sądzicie o tym dekoderze? Telefunken MMP 4000 co sądzicie o tym dekoderze?
 • #78
  Sid12
  Level 9  
  Dzięki za odpowiedź. Czy mógłby jeszcze ktoś z was sprawdzić czy da się oglądać na tym tunerze filmy na YouTube i telewizję na weeb.tv ? Jeżeli nie to jaki najtańszy tuner DVB-T polecicie mi kupić aby mieć możliwość swobodnego przeglądania internetu po kablu LAN poprzez otwartą przeglądarkę internetową z obsługą flash i czy istnieje również taki model ze złączem SCART ?
 • #79
  Radziio
  Level 9  
  Quote:
  czy da się oglądać na tym tunerze filmy na YouTube

  YouTube nie działa.
  Quote:
  Jeżeli nie to jaki najtańszy tuner DVB-T polecicie mi kupić aby mieć możliwość swobodnego przeglądania internetu po kablu LAN poprzez otwartą przeglądarkę internetową z obsługą flash

  Jedynie Raspberry Pi i mysz Logitech MX Air w takiej konfiguracji będzie ci działać wszystko i nawet więcej ale czy tanio musisz ocenić sam.
 • #80
  Kazek72
  Level 11  
  Zaktualizowałem oprogramowanie do najnowszego dostępnego, czyli V1.0.4.14, i teraz na TVP1 HD jest głos na wszystkich trzech kanałach audio, czyli 1/2, 2/3, 3/3, więc mamy E-AC3 (ale może kto zna to zagadnienie dobrze, niech potwierdzi).
  EPG po aktualizacji też działa, ale brak polskich znaków.
 • #81
  mojekonto1980
  Level 9  
  No to teraz tylko pisać z tymi błędami do poprawki zbiorowo do producenta tego tunera, bo inaczej to zapomnijcie o poprawkach a ja na pewno nie kupie szajsu gdzie EPG ma krzaki w tekście. Takie byki w ogóle nie powinny mieć miejsca. Żenada!
 • #82
  Kazek72
  Level 11  
  mojekonto1980, nie kupuj jak Ci przeszkadza taka pisownia, kup se lepiej chiński twór, nie będę tu wymieniał nazw, ale powiem tylko tyle, prawie wszystkie DVB-T które są na rynku. Zobaczysz jak dopiero one działają, bo u mnie Telefunken jest jako trzeci, z zakupionych, i już jak widzę, że ma E-AC3, to mi wystarcza, bo to podstawa, jak i MPEG-4. Dodam tutaj, estetykę wykonania, szybkość działania, i czego chcieć więcej.
 • #83
  mariusz-ed
  Level 2  
  Po tygodniu prób-spostrzeżenia:
  1. Po ustawieniu nagrywania włącza sie automatycznie, ale po zakończeniu nagrywania nie wyłacza sie automatycznie.
  2. Nie zawsze nagrywa przy zaprogramowaniu nagrania, włącza się ale na dysku nic nie ma.
  3. Sygnał antenowy przenosi tylko po właczeniu, na standbay (czerwona dioda) telewizor nie odbiera, musiałem zastosować rozgałęźnik.

  Nie wiem czy to normalne? Ewentualnie pozostaje reklamacja.
 • #84
  mrozowicz
  Level 10  
  Dokładnie punkt 2 tez zauważyłem na USB. Kurcze szkoda, że jest tu kilka prostych błędów bez których sprzęt byłby bardzo ok, ale nie wyglada jakby ta firma zamierzała coś z nimi zrobić. Na maila z pytaniem o kilka błędów i update nie odpowiedzieli (niby nie muszą moze, ale jak ostatnia aktualizacja sprzed roku, to dużych szans nie ma)

  A przy okazji da sie przenumerować kanały tak żeby TVP1 HD było nr 1 zamiast TVP SD? Nie tylko zamienić miejscami ale rownież numerami?
 • #85
  adih37
  Level 10  
  Witam! Mam również ten sprzęt i jedyny mój problem z jakim nie mogę sobie poradzić to połączenie się z laptopem po przez sieć Lan .Żąda hasła i loginu.i tu nie wiem o co chodzi.Może z was ktoś już to rozgryzł?
 • #86
  lajza77
  Level 2  
  Witam.
  Mam pytanie czy aktualizacje oprogramowania 1.01.60 mogę zrobić przy pomocy internetu mobilnego. Nadmienię, że jestem laikiem do potęgi. Ponieważ podczas podłączenia nic się nie dzieje. Proszę o pomoc.
 • #87
  Sid12
  Level 9  
  Quote:
  Jeżeli nie to jaki najtańszy tuner DVB-T polecicie mi kupić aby mieć możliwość swobodnego przeglądania internetu po kablu LAN poprzez otwartą przeglądarkę internetową z obsługą flash

  Quote:
  Jedynie Raspberry Pi i mysz Logitech MX Air w takiej konfiguracji będzie ci działać wszystko i nawet więcej ale czy tanio musisz ocenić sam.

  Dzięki Radek za odpowiedź ale chyba nie zrozumiałeś dokładnie mojego pytania. Mi nie chodzi o samodzielny komputer typu Raspberry Pi tylko o tuner DVB-T który ma wejście LAN po kablu, czyli dokładnie to samo co ten Telefunken MMP 4000 tyle że z otwartą przeglądarką z flashem tak abym mógł sobie swobodnie oglądać np. YouTube i weeb.tv (głównie chodzi mi o telewizję naziemną, a przeglądanie www traktuję jako niezbędny i bardzo ważny dodatek).
 • #88
  SQN
  Level 13  
  Do lajza77 - plik TFMMP4000F0414 rozpakowujesz na pena sformatowanego w fat32.
  Będzie tam plik install.img, jest to obraz z aktualnym oprogramowaniem. Wpinasz pena do nie włączonego odtwarzacza. Z boku odtwarzacza jest otwór w który wkładasz spinacz biurowy.Włączasz odtwarzacz, trzymając około 3-5 sekund wciśnięty spinacz. Dalsza aktualizacja będzie widoczna na niebieskim tle w telewizorze. Internet mobilny potrzebny jest do pobrania aktualizacji, nie do zaktualizowania oprogramowania.
 • #89
  lajza77
  Level 2  
  Do SQN- wielkie dzięki, wszystko działa. Wnuki są zadowolone bo wiedzą kiedy jest jaka bajka. Serdecznie pozdrawiam.