Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C - 2001r. Stacyjka bębenek

18 Mar 2013 21:29 22701 11
  • Poziom 22  
    Witam mam mały problem z Corsa C jak z tematu muszę wymontować stacyjkę, ewentualnie sam bębenek, bo uszko kręcące w kostce się ułamało.
    Są dostępne same bębenki, więc jak można go wymontować?:
    Stacyjka wygląda mniej więcej tak, są w niej otwory do naciśnięcia zapadki, czy trzeba gdzieś wiercić?:

Żeby zdemontować całą stacyjkę trzeba rozwiercić to miejsce w stacyjce, jest tam kołek rozprężny, czy jakiś cienki wkręt?:
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Zapadka + odpowiednia pozycja klucza i wkładka twoja.
    Pozdr.
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Nic nie wierć.Tu powinien być otwór.Wkładasz pręta a stacyjka na 1 lub zapłon.I masz wkładkę.... Opel Corsa C - 2001r. Stacyjka bębenek Tylko puszkę z immo zdemontuj. :D
  • Poziom 22  
    Dzięki za podpowiedź.
    Z puszką niby nic wielkiego, od dołu łatwo wypiąć z zatrzasku, ale trzyma jeszcze jakby z boku lub od góry. Jutro będę kombinował, Może się uda nic nie połamać :)
  • Poziom 22  
    Czekam na tą wkładkę. Przy wkładaniu wkładki trzeba zwrócić na coś uwagę, czy powinna wejść tak gładko jak wyszła?
  • Poziom 10  
    Witam,

Podczepię się pod temat - wczoraj złamał mi się trzpień w stacyjce wchodzący do kostki. Auto to Corsa C 1.3 z immo. Pytanie - czy mogę kupić pierwszą lepszą stacyjkę na allegro i przełożyć do niej zamek z moimi kluczykami ? Czy może musi być jakaś specjalna stacyjka do immobiliserów ?
  • Poziom 33  
    jakicek napisał:
    Witam,

Podczepię się pod temat - wczoraj złamał mi się trzpień w stacyjce wchodzący do kostki. Auto to Corsa C 1.3 z immo. Pytanie - czy mogę kupić pierwszą lepszą stacyjkę na allegro i przełożyć do niej zamek z moimi kluczykami ? Czy może musi być jakaś specjalna stacyjka do immobiliserów ?

Wszystkie Corsy C miały immo. :D
  • Poziom 10  
    Czyli każda stacyjka powinna pasować ?
  • Poziom 22  
    Stacyjka z Corsy C będzie pasować.
    Ale lepiej kupić sam bębenek. Pozdro
  • Poziom 11  
    Wiem że stary temat, ale pozwolę zadać pytanie.
    wymieniałem stacyjkę w corsie c z 2003r. bo zginęły kluczyki, demontaż poszedł łatwo.
    Przy montażu mam taki problem że stacyjka wyskakuje mi po przekręceniu kluczyka w pozycje "1"
    wygląda tak jakby ta blokada co wciska się ją śrubokrętem nie trzymała?? Macie może jakiś pomysł jak ją zablokować??
  • Poziom 6  
    Witam. Mam problem z wyciągnięciem stacyjki dokładnie chodzi mi o jeden element który podczas wkładania pękł, jest to zapadka pokazana na zdjęciu. Nadmieniam ze stacyjka jest zamontowana. Jakieś pomysły jak zdemontować ??Opel Corsa C - 2001r. Stacyjka bębenek
  • Poziom 18  
    Jakim cudem połamałeś tę zapadkę przy wkładaniu, chyba, że dociskałeś "delikatnie" młotkiem. Powinna się wcisnąć w pozycji I lub II. Popychasz ją do środka przez otworek w obudowie stacyjki. Jak pękło, to może być problem, bo nie wiadomo jak się ustawiła.