Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najwyższej jakości układ wskaźnika stanu baterii od firmy Maxim Integrated

jacu007 18 Mar 2013 22:42 1560 0
 • Najwyższej jakości układ wskaźnika stanu baterii od firmy Maxim Integrated Firma Maxim Integrated ogłosiła uruchomienie procesu dystrybucji próbek układu MAX17050, najwyższej jakości przemysłowego wskaźnika poziomu naładowania baterii. Układ wykorzystuje opatentowany przez firmę algorytm ModelGauge™ m3, który poprawia tradycyjnie stosowaną metodę pomiaru "Coulomb Counter" polegającą na całkowaniu prądu wpływającego/wypływającego z baterii. Układ zapewnia najlepszą możliwą dokładność pomiaru, zużywając przy tym 4-razy mniej energii oraz mając 3-krotnie mniejsze rozmiary w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Nowy układ scalony przeznaczony jest do stosowania w urządzeniach mobilnych, w których szczególne znaczenie ma pojemność baterii i stan jej naładowania. Do urządzeń tego typu należą smartfony, tablety, przenośne radioodbiorniki, zasilacze awaryjne oraz przenośny sprzęt medyczny i fitness.

  Tradycyjne konstrukcje do pomiaru stanu naładowania baterii opierają się zwykle o metodę "Coulomb Counter". Wprawdzie dla mało wyeksploatowanych baterii metoda ta jest bardzo dokładna, jednak z czasem powoduje coraz większe odchylenia od stanu rzeczywistego. MAX17050 w unikalny sposób łączy krótkoterminową dokładność i liniowość "Coulomb Counter" z długookresową stabilnością pomiarów poziomu baterii metodą ModelGauge. Algorytm oparty o ModelGauge m3 wprowadza w sposób ciągły korekty współczynników, eliminując dzięki temu nagłe skoki w prezentowanych poziomach naładowania. Dzięki temu użytkownicy otrzymują w swoich aplikacjach bardziej wiarygodne informacje o poziomie naładowania, pojemności baterii oraz stanie użycia przez cały okres jej użytkowania.

  Najważniejsze zalety MAX17050:
  • Najlepsza możliwa dokładność: zintegrowanie metody "Coulomb Counter" z algorytmem ModelGauge, automatycznie kompensuje przy pomiarach parametry związane ze starzeniem baterii, temperaturą, oraz szybkością rozładowywania się, dostarczając wiarygodne informację o poziomie naładowania, pozostałym czasie pracy i stanie technicznym baterii.
  • Dłuższa żywotność baterii: zaawansowane i rozbudowane informacje o stanie naładowania, alarmy temperaturowe i napięciowe pozwalają mikrokontrolerom na dłuższe podtrzymywanie urządzeń w trybie uśpienia.
  • Możliwość wprowadzania ulepszeń w zarządzaniu energią: MAX17050 ma wyprowadzenia zgodne z poprzednimi wersjami układu, co pozwala na łatwiejsze projektowanie modułów zarządzania energia i szybsze wprowadzanie produktów na rynek.

  Dostępność i cena
  • MAX17050 dostępny jest w obudowach WLP (wafer-level package) z 9 wyprowadzeniami, o wysokości 0,4mm i powierzchni 2,6mm.
  • Cena od 1,51$ w zamówieniach powyżej 1000 sztuk.

  http://www.maximintegrated.com/company/newsroom/pr_products/show.mvp/npk/1698#hires


  Fajne! Ranking DIY