Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne uruchamianie komputera ?

20 Lut 2005 19:59 5797 10
  • Poziom 2  
    W jaki sposob pilotem na podczerwien albo na fale radiowe uruchomic kompa?
  • Poziom 39  
    W biosie płyty glównej powinny być opcje odpowiedzialne za te funkcje
    z modemu
    com-a
    lanu
    itp
    Pozdr.J.
  • Poziom 23  
    Nie sądzę aby dało się odpalic kompa tak poprostu z pilota. Ale jest na to rozwiązanie. Jeśli jest to płyta ATX, wsadż układzik, który będzie miał odbiornik podczerwieni, układ wyzwalający Power Switch. Gdy się komp odpali ma byc to zablokowane. Prosta sprawa. Jeśli nie rozumiesz pytaj się.
    YR1

Wiesz co to jest dobry pomysł, ja co prawda mam pilot radiowy, ale jeśli chodzi o podczerwień to zrobię takie urządzenie.....
    Dzięki za pomysł YR1
  • Poziom 17  
    Dlaczego mówicie nie ?? Teoretycznie jest sprawa możliwa do rozwiązania.
    Niektóre płyty posiadają możliwość obudzenia poprzez IRQ, sprawa ma się gorzej co do urządzenia które takie coś wykona.
    Istnieje przecież używane w sieciówkach WAKE ON LAN.

Pozdrawiam
    Damian
  • Poziom 23  
    Faktycznie. Ale i tak wykonam urządzenie, które włączy kompa z pilota na podczerwień.
    Pozdrawiam YR1
  • Poziom 39  
    Takie urządzenie jest gotowe w karcie TV do pc jest sterowanie pilotem, kwestia poszukania softu.
    Pozdr.J.
    PS a sieciowa karta radiowa?
  • Spec od komputerów
    adamjur1 - specjalisto poziomu pierwszego-Uruchom wylaczony komputer w ktorym siedzi wylaczona karta TV.
  • Poziom 39  
    Specjalisto poziomu 2 może mi w takim razie podpowiesz do czego są w moim biosie jednego z moich komputerów funkcje:
    powerON by PCI card
    i
    PowerON by ring
    a płyta jest stara ok 5-6 lat
    Pozdr. J.
    ps
    Ta część komputera która w biosie jest zaznaczona pozostaje "na czuwaniu"i to powinno się wykorzystać; chyba że chodzi o robota który za pomocą kopystki będzie naciskał przicisk ON na obudowie ( to i elektryk i automatyk i stolarz zarobi) :) :)
  • Poziom 10  
    Hej ludziska powiedzcie mi czy jest możliwość żebym uruchomił jeden komputer za pomocą drugiego komputera przez internet? np. siedzę sobie na internecie w Krakowie i chciałbym uruchomić komputer który jest w Rzeszowie. Da sie tak? Powiedzmy ze opcja z komórką odpada bo nie umiałbym czegoś takiego zrobić :/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego xgregorx, jest taka możliwość: najpierw proszę zapoznać się z tym co to jest Wake-On-LAN, a następnie proszę nam opowiedzieć w jaki sposób komputery są podłączone do Sieci.
  • Poziom 10  
    Czytałem o Wake-On-LAN ale obawiam sie ze w tamtej płycie głównej nie mam tej opcji (chwilowo nie jestem w stanie tego sprawdzić bo ja jestem w Krakowie a tamten komputer który chciałbym uruchamiać w Rzeszowie). No wiec tak: tamten komputer z tego co zauważyłem ma zmienne IP. A ja jestem w akademiku także jestem w sieci lokalnej. Czy to tez jakiś problem? bo cały akademik ma jedno IP zewnętrzne.