Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE46B530P7WXXU - Czerwona poświata znika po czasie

djkill 19 Mar 2013 08:56 2121 4
 • #1
  djkill
  Level 12  
  Witam. Mój problem polega na tym, że po włączeniu zimnego telewizora obraz jest poprawnie wyświetlany, za wyjątkiem tego, że jest podszyty czerwonym kolorem - taką czerwoną mgłą. Minie 5-30 min i wszystko wraca do normy. Nie rozbierałem jeszcze tv, jest to nowy nabytek. Szukać problemu w kondensatorach, czy może bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie taśmy matrycy? Dziwi mnie tylko strasznia nieregularność tej czerwonej poświaty - wygląda to tak, jakby były problemy z formowaniem sygnału. Z góry dziękuję za poradę:)
 • #2
  bogred
  Moderator of TV
  No pomyśl, jak Ci pomóc na podstawie tego, co napisałeś? Do tego potrzebne są konkrety. A Ty jeszcze nawet nie otworzyłeś odbiornika :cry: Czy mamy zgadywać? Tylko co Ci to da? I to jeszcze w dziale dla fachowców...
  Zapoznaj się z regulaminem Forum i zasadami działu:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html
 • #3
  djkill
  Level 12  
  Rzecz w tym, że być może takie uszkodzenie jest typowe i po prostu ktoś, kto miałby z takowym do czynienia, mógłby mi od razu napisać - "kolego, nie warto, matryca do wymiany". Nie ma chyba nic złego w tym, że proszę o radę, zanim otworzę telewizor...?

  Wykazujesz się brakiem znajomości regulaminu Forum i zasad obowiązujących w naszym dziale. Mimo siedmioletniego okresu przynależności :cry: Weź Ty się szybko popraw i zrób coś, zanim temat znajdzie się tam, skąd powrót może być utrudniony :cry: [bogred]
 • #4
  jfranc
  User under supervision
  Quote:
  Nie ma chyba nic złego w tym, że proszę o radę, zanim otworzę telewizor...?


  Niestety, ale jest. Czytaj tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html

  Quote:
  W poście obowiązkowo wpisujemy opis uszkodzenia, widoczne objawy (mogą być poparte zdjęciem), oraz koniecznie wstępne pomiary napięć i opis tego co zostało do tej pory sprawdzone, wymienione, wstępne wnioski. Można podeprzeć się linkami do podobnych tematów.
  W przypadku TV LCD i plazmowych dobrym zwyczajem jest podanie na wstępie nazw zestawu - panel, CTRL, płyta główna, zasilacz, inwerter etc.
 • #5
  djkill
  Level 12  
  Nie wchodząc w szczegóły - rozebrałem telewizor i podotykałem, czego się dało, wpiąłem jeszcze raz wszystkie taśmy, napiąłem taśmę do matrycy - jak na razie nie zapeszam - jest w porządku. Została jedna pionowa żółta linia, jednak tego raczej nie da się naprawić.