Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b6 2.0tdi manual - drgania karoserii podczas rozpędzania

19 Mar 2013 09:57 14040 8
  • Poziom 9  
    witam od jakiś 2 dni zauwazyłem w moim pasku ze podczas rozpędzania auto wpada w wibracje przu predkości około 100-120 km/h na 5 biegu poczym wrzucam 6 i jest spokój, dodam ze jak odejmę gazu to też drgania ustają , błedów brak ,auto reaguje na gaz tak jak zawsze, byłem na szarpakach amorki po 65% wszystkie , luzów brak, na lewym wachaczu troszke mocniej wypracowane tuleje gumowe ,jedno co mnie zaniepokoiło to to ze osłona przegubu wewnętrznego z lewej strony jest cała ale smar wypływa tak jakby z pod opaski ( czy to może być obiaw rozlatującego sie przegubu wewnętrznego)Pozdrawiam dodam ze koła są wywazone , dwu
    mas jest ok
  • Poziom 21  
    bula1i napisał:
    byłem na szarpakach amorki po 65% wszystkie
    Takie badanie na stacji diagnostycznej nie jest miarodajne, bo bada sprawność całego zawieszenia - sprężyny, wahaczy, amortyzatorów...

bula1i napisał:
    osłona przegubu wewnętrznego z lewej strony jest cała ale smar wypływa tak jakby z pod opaski ( czy to może być obiaw rozlatującego sie przegubu wewnętrznego)
    Tak.

Generalnie ciężko zdiagnozować coś takiego przez Internet, ale u Ciebie i tak jest łatwiej, bo masz napęd na przód i brak wału (odchodzi podpora, tłumiki, sprzęgła gumowe...).

Skoro koła są dobre, wyważone, tarcze czyste, to zainteresowałbym się tym przegubem i poduszkami.
  • Poziom 9  
    jeżeli chodzi o poduszki zawieszenia silnika i skrzyni jest wszystko ok przy odpalaniu ,gaszeniu oraz gdy silnik pracuje nic się nie telepie, byłem tez u dobrego mechanika w mojej okolicy i tez stawia na przegub wewnętrzny ale reki nie da sobie uciąc ,zaproponował zebym jeszcze pojeżdził może się nasili bardziej to drganie , w końcu jezeli to w/w przegub to nic mu więcej się nie stanie i i tak będzie do wymiany
  • Poziom 21  
    bula1i napisał:
    w końcu jezeli to w/w przegub to nic mu więcej się nie stanie
    Najwyżej ukręci się 100km od domu podczas burzy śnieżnej ;)

Jak go sprawdzaliście? Szarpiąc go, czy zdejmowaliście osłonę?
  • Poziom 9  
    co dziwnego podczas szarpania nie wykrył zadnych luzów, jak pisałem wcześniej osłona jest zapaprana w smarze ale nie jest pęknięta , wygląda to jakby smar wypływał z pod opaski , ewentualnością może być ze poprostu przegub juz chodzi na sucho i zaczyna sie przycinać
  • Poziom 43  
    Akurat w ramach akcji serwisowej u kolegi z takimi samymi objawami, wymienili pompowtryski. Objawy ustąpiły, autko lepiej się zbiera i pali mniej.
  • Poziom 9  
    auto przyprowadziłem w styczniu i od razu dowiedziałem się o takiej akcji vw i sam z niej skorzystałem ale wyżej pisałem ze nie ma zadnych błedów i auto pracuje tak jak wczesniej i podczae wibracji na 5 biegu dodaje gazu wrzucam 6 bieg i auto zbiera sie normaknie ,a na wymienione pompki dostałem jeszcze 2 lata gwarancji bez limitu kilometrow , także myśle ze to nie to.
  • Poziom 9  
    Wymienilem obydwie polosie I Jak reką odią.Jak ktos potrzebuje czesci dobrych z gwarancja pisemną to mam namiar na chlopaka z lodzi.pozdrawiam.temat do zamkniecia.