Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Flash 39VF040 - Zabezpieczenie przed odczytem z pamięci Flash

19 Mar 2013 10:30 1224 2
  • Poziom 10  
    Witam!

Mam następujący problem. Otóż potrzebuje zmienić kilka parametrów w kostce Flash SST 39VF040. Odczyt pamięci poszedł bezproblemowo, jednak plik wynikowy nie jest taki jaki się spodziewałem.

Podam na początek fragment listingu z odczytanego pliku *.BIN:
    Kod: xml
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Jak widać zamiast zmiennych są wstawki typu %bu, %bx itp. Wiem że wstawki te oznaczają jaka wartość powinna się tam znaleźć, ale dlaczego tak to wygląda. Czy to oznacza że odczyt z tej pamięci jest w jakiś sposób zabezpieczony?
    Dodam że odczytu dokonywałem z 3 różnych urządzeń i wszędzie wygląda to tak samo, a dane powinny się różnić chociażby MAC Adresem.
    Ktoś ma pomysł jak dokonać odczytu, żeby zamiast bu bx miec poprawne wartości?

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Wartość wstawiane w miejsce tych różnych %cos są zmienne, a więc przechowywane są w pamięci ram.
    Poczytaj o funkcji printf w języku C.
  • Poziom 10  
    OK, to wiem, że oznacza to zmienne.
    Jednak skąd w takim razie są one pobierane, skoro w urządzeniu, które testuje nie ma innej pamięci Flash. A parametry o których mowa wcześniej na pewno są inne dla każdego z urządzeń.
    Może przybliżę że urządzenie o którym mowa służy do przesyłu bezprzewodowego sygnału HDMI. Posiada procesor HDMI, procesor dźwięku, procesor obrazu i kostkę radia WiFi. I właśnie jedną pamięć Flash 39VF040 , z którejj, podejrzewam, są ustawiane pozostałe kostki.