Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony DAV-DZ740 czy Sony BDV-E490 kino domowe

murad 19 Mar 2013 11:46 2433 3
  • #1 19 Mar 2013 11:46
    murad
    Poziom 7  

Zastanawiam sie nad kupnem kina domowego, musi to być Sony gdyż będzie tego używała starsza osoba która ma już telewizor i zależy jej by wszystko dało się obsłużyć jednym pilotem.
    Zależy mi głównie na jakości dźwięku, mam pytanie która z tych pozycji (Sony DAV-DZ740 czy Sony BDV-E490) będzie oferowała lepsze doznania audio
    z góry dziękuję za pomoc

0 3
  • #2 19 Mar 2013 14:32
    gkasp
    Poziom 13  

doznania audio:

- dwie powyższe propozycje
    - tej samej marki
    - w podobnym przedziale cenowym (200 PLN różnicy)...

będą generowały podobne

moim zdaniem - dla starszej osoby bez różnicy - skupił bym się na "odczuciach" wizualnych - czyli pokazał bym starszej osobie jedno i drugie kino - i zapytał które bardziej się podoba

na pewno ta osoba doceni możliwość wyboru

0
  • #3 19 Mar 2013 15:58
    murad
    Poziom 7  

Różnica między tymi zestawami jest taka że DAV-DZ740 jest ot tylko odtwarzacz DVD, natomiast BDV-E490 obsługuje dodatkowo płyty bluray, czytałem opinie ludzi na serwisach typu ceneo oraz komentarze w sklepach i na pierwszy zestaw (dz740) nikt nie narzekał i wszyscy byli zachwyceni jakością dźwięku, natomiast na zestaw (e490 z blurayem) pojawiamły się głosy zawiedzione dźwięiem. Wiec zastanawiam sie czy te zestawy jakoś różnią się między sobą głośnikami czy po prostu zestaw z samym DVD, który jest sprzed dwóch lat zadowalał ludzi, natomiast zestaw z blurayem w czasach obecnych już nie wystarcza (mimo ze produkuje podobny dźwięk)?
    Gość w satrunie twierdził że zestaw z samym dvd czyli DZ740 jest zdecydowanie lepszy dźwiękowo, bo była to swego czasu wyższa półka cenowa, natomiast zestar E490 należy do przedziału budżetowego i ma gorszą jakość dźwięku niż starszy zestaw. Sam nie wiem co o tym sądzić, zazwyczaj sprzedawcy saturna sprzedają kity, lecz takie tłumaczenie wydaje mi się całkiem rozsądne.
    Jest może ktoś kto orientuje się w nazewnictwie Sony i mógłby mnie utwierdzić w tym przekonaniu, że DAV-DZ740 będzie lepiej grał niż BDV-E490?

0
  • #4 19 Mar 2013 16:06
    Pablo1964
    Moderator

Różnice w jakości dźwięku pomiędzy tego typu zestawami są niewielkie choć niektórzy mogą je słyszeć. Płyty blu-ray wypierają z rynku DVD i przez kilka najbliższych lat będą stanowiły standard. Jest to więc zestaw bardziej rozwojowy, o ile można tu o rozwoju mówić. Sprzedawcom z pewnością zależy na pozbyciu się sprzętu wyposażonego w odtwarzacz standardu schodzącego z rynku.

0