Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lista kanałów moduł CI Cyfrowy Polsat do UE40S8000 - tworzenie

beasteboy 19 Mar 2013 11:54 2643 0
  • #1 19 Mar 2013 11:54
    beasteboy
    Poziom 1  

Witam wszystkich.
    Zamierzam przerzucić się ze standardowego dekodera CP na kartę CI. Powód jest prosty jeden pilot mniej + możliwość nagrywania na dysk zewnętrzny. Czytam wiele postów i generalnie widać że brakuje "standardowej" listy kannałów CP. Wszyscy coś wrzucają (od różnych modeli telewizorów) ale najczęściej są to ich "własne" ulubione ustawienia. Poza tym wszyscy tworzą listy kanałów na które mają wykupiony abonament. I wtedy zaczyna się problem ponieważ nie wszyscy mają równe pakiety...A przecież jeśli go nie mam, to wtedy pokaże przy standardowej liście że "kanał zakodowany"
    MAM WIĘC TAKI PLAN - jeśli jest zły to niech mnie ktoś naprostuje....
    1. Podłączyłem telewizor do zestawu (bez modułu CI)
    2. Wyszukało mi (wszystkich) około 1400 kanałów
    3. Kanały zostały zapamiętane.
    4. Niestety ręcznie zmieniam numery kanałów ("zajmie to ze dwa dni") tak aby uzyskać standardową listę CP (1. Polsat, 2. TV4, 3.TVP1 itd...)
    5. Pozostawiam dodatkowe kanały ogólnodostępne na kanałach powyżej listy CP
    6. I cóż mam teraz - mogę sobie wybrać kanały CP plus dodatkowe jeśli chcę i "wkleić" do ulubionych. Inni mogą sobie wybrać te kanały które chcą i zaimportować do ulubionych...
    7. Eksportuję pełną listę, udostępniam....
    8. Pytanie czy z innymi telewizorami to będzie chodziło...

P.S. Nie wszystkie programy otwierają pliki *.scm (np bardzo przyjazny Samsung Channel List PC Editor mojego pliku nie otwiera...)

Proszę o ewentualne sugestie do mojego toku myślenia i czy opłaca się tak zrobić. A może jest szybszy sposób....

0 0