Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup nowego sprzętu Mikser/kamera/kompresor... Budżet 8 000 PLN

ninetyone 19 Mar 2013 12:06 2253 15
  • #1 19 Mar 2013 12:06
    ninetyone
    Poziom 7  

Witam forumowiczów :D

Zacznę od początku... Gram na chałturach, wiadomo wesela i te sprawy. Skład na razie dwa wokale, klawisz, saks+mikrofon(który muszę dopiero kupić ;P ). Za jakiś czas będzie gitarzysta z wokalem i jakiś mikrofon bezprzewodowy. Dotychczas grałem na powermixerze Yamahy. Przyszedł czas na zmiany tyle, że nie bardzo wiem na co zwracać uwagę przy wyborze tych poszczególnych komponentów. Chciałbym zakupić:
    1. Mikser (8, 12 kanałów sam nie wiem, ale po co mi, aż 12?) - kwota max. około 2500 zł zastanawiałem się nad Allen & Heath ZED 14 i Soundcraft M8 lub M12
    2. Kamera pogłosowa - t.c. electronic M350, Lexicon MX 200, Lexicon MX 300 Kwota około 1000 zł
    3. Korektor graficzny - tutaj nie mam pojęcia ile bym potrzebował na jakiś przyzwoity i nie myślałem nad konkretnymi modelami
    4. Kompresor - (ponoć mi się przyda o ile się nauczę go obsługiwać) i tutaj jak wyżej
    5. Rack - na ledprofi.pl znalazłem za 19 Rack Case 12 RU PRO w. laptop stand za 849 zł Muszę tam zmieścić wszystko co wyżej plus na razie koniec Handbox ATX-2000 a pod koniec roku może jeszcze jakiegoś wrzucę bo basy leżą i sie kurzą...
    6. Mikrofon bezprzewodowy - Shure PG24/PG58, AKG WMS 45 Vocal Perception Wireless Myślałem, żeby kupić na razie jeden taki a potem dokupić drugi, żeby były dwa mikrofony. Miałyby one jednak raczej służyć do prowadzenia oczepin, rzadziej do śpiewania. Kwota hmm 800-1500 zł?

No i to by było na tyle, chyba że zapomniałem o czymś ważnym... (limiter, kontrolery antysprzężeniowe, bramki chyba zbędne w moim przypadku?)? Wiadomo, zależy mi na niezawodności i trwałości. Jeśli trzeba będzie dozbierać parę stówek na coś lepszego to odłożę zakup, dozbieram i dopiero kupię, ale mam nadzieje, że wydam mniej niż zakładam ;P Bardzo was proszę o pomoc. Może kiedyś i ja będę miał wystarczającą wiedzę, żeby komuś podpowiedzieć ;) Jeśli przegapiłem w trakcie poszukiwań jakiś iście ważny temat, który wyjaśniłby pewne kwestie to przepraszam i chętnie nadrobię lekturę :) Z góry dziękuję za pomoc :) Aha i byłbym wdzięczny gdybyście mi od razu wytłumaczyli na co zwracać uwagę przy wyborze tego sprzętu, tak żebym wiedział na przyszłość ;)

0 15
  • #2 19 Mar 2013 18:57
    Brydzio12346
    Poziom 20  

Przepraszam , bo może nie na temat .
    A czy tworzycie własną muzykę i słowa ?
    Jeżeli nie to obawiam się , że jeszcze parę groszy będzie trzeba dozbierać na tak zwany ZAIKS !
    Tak było w moim przypadku .
    Pozdrawiam :D

Moderowany przez dj-MatyAS:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
    Ostrzeżenie.

0
  • #3 19 Mar 2013 19:04
    ninetyone
    Poziom 7  

Zaiks Zaiksem, ale co to ma do tego tematu? Forumowicze! Nikt nie jest w stanie mi pomóc?

0
  • Pomocny post
    #4 19 Mar 2013 20:25
    DjMapet
    Poziom 43  

Chciałbym zasugerować zakup, choćby używanego miksera cyfrowego. Nie będzie potrzeby tachania racka z procesorami itp. W cenie 4- 6 tyś. zł. można kupić Yamahę 01v96, ew. sporo taniej 01v. Widziałem nawet na allegro używany stół X-32 za 8 tyś.
    Mikrofon: http://guitarcenter.pl/catalog/naglosnienie/systemy-bezprzewodowe/diversity/shure-pgx24sm58 - ten głównie do wokalu i mowy. Jeśli do samej mowy i ew. okazjonalnego wokalu, to przydatny może być zestaw podwójny: http://www.thomann.de/pl/shure_pg1288epg30_q11_combo.htm

Brydzio12346 napisał:
    trzeba dozbierać na tak zwany ZAIKS

To forum techniczne, nie forum ZAiKS-u. Poza tym, do opłacenia haraczu, zobowiązany jest właściciel lokalu w którym będą chałturzyć.

pozdrawiam.

0
  • #5 20 Mar 2013 13:09
    ninetyone
    Poziom 7  

Wolałbym nowy sprzęt... A co do mikrofonu to chyba się skuszę na Shure PGX24/SM58. Forumowicze wierze, że jest tutaj wystarczająco doświadczonych ludzi chętnych mi pomóc :)
    Trochę poszperałem i jeśli chodzi o mikser to zdecydowałem, że zaopatrzę się w Soundcraft'a Spirit M8. Mam nadzieje, że dobry wybór. Kamerki muszę sam przesłuchać i wybrać między tymi trzema wymienionymi wyżej bo chyba każdy z nich jest niezawodny i trwały.
    Korektor chyba coś dbx albo ashly ale co nie wiem może wystarczy dbx 231S ewentualnie 1215,1231 lub ashly Ashly MQX-2150,Ashly GQX-1502 jakieś doświadczenia z nimi?
    I pytanie wciąż bez odpowiedzi, kompresor, limiter, eliminator sprzężeń, a może to zbędne dla takiego chałturnika? Ktoś gdzieś komuś polecił dbx Drive Rack PA+ bo zawiera kompresor,limiter,eliminator i korektor.

0
  • #6 21 Mar 2013 10:40
    JerzyPed
    Poziom 19  

Moim zdaniem, zamiast kupowac wszystko oddzielnie, to kupilbym dobry powermixer ktory ma wszystko, do tego kolumny pasywne i aktywne monitory. Taki zestaw umozliwi ci bardzo szybkie ustawienie sprzetu na imprezie. Daje przyklad: masz impreze w firmie, godzina 18-20 uroczysta kolacja (bez muzyki) godzina 20-24 muzyka. Musisz wejsc na sale nie wczesniej niz o godz 20 i szybko ustawic sprzet, zrobic soundcheck i zaczac grac. Ile czasu zajmie ci wnoszenie i nastepnie podlaczenie kablami wszystkich tych dodatkowych urzadzen jak kamera, mikser, koncowka, korektor, kompresor, walizka z kablami itd. Ile czasu zajmie ci "rozslupienie" kabli z "peczka" i podlaczenie ich do sprzetu. Zapytaj naszego forumowicza BRYDZIO, on gra imprezy z zespolem i ma doswiadczenie w tej branzy. Sa rozne sytuacje, czasami trzeba po imprezie blyskawicznie zniesc sprzet z estrady bo inny zespol wchodzi, albo sale trzeba zamknac lub inne powody...

0
  • #7 21 Mar 2013 16:18
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 22 Mar 2013 18:44
    ninetyone
    Poziom 7  

Dokładnie tak jak napisał dj-MatyAS Raczej wole mieć wszystko osobno A nad odsłuchem też już myślałem, dozbieram PLN-y i zakupie jakąś jedną aktywną na 12" calowym głośniku. Może Handbox'a bo raczej coś do 2000 zł będę szukał. Panowie pytanie pewnie dosyć śmieszne dla was, ale powiedzcie mi jak to jest z korektorem graficznym, mianowicie no np dbx 1231 ma dwa rzędy potencjometrów i to jest tak, że pod górny rząd mogę podłączyć górki, a pod dolny basy?

0
  • #9 22 Mar 2013 19:03
    DjMapet
    Poziom 43  

Można i tak, ale po co? To są dwa kanały, np. góra lewy, dół prawy. Korektor włączasz w system za mikserem.

Pozdrawiam.

0
  • #10 22 Mar 2013 19:12
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 22 Mar 2013 21:40
    ninetyone
    Poziom 7  

Czyli Mikser->EQ->Końcówki i np górne to lewa strona, dolne to prawa. Ok. Jeszcze będę musiał ogarnąć jak to wszystko ładnie powtykać :P ale to raczej temat, który się przez to forum przewinął więc muszę poszperać :) A co powiecie na ten sprzęt: Ashly GQX-3102 ?

0
  • #12 24 Mar 2013 14:29
    DjMapet
    Poziom 43  

Nie!
    Mikser>eq>crossover, który dzieli pasmo i do niego wpinasz końcówki zasilające nadstawki i doły.
    Jakoś nie widzę sensu zakupu tak drogiego korektora, dla kapeli weselnej, no ale to Twoja kasa.

Pozdrawiam.

0
  • #13 24 Mar 2013 14:32
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 24 Mar 2013 20:37
    ninetyone
    Poziom 7  

No tak, ale jak końcówka ma wbudowanego crossa? A jeśli chodzi o korektor to w takim razie co innego proponujesz?

0
  • #15 25 Mar 2013 12:16
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 28 Mar 2013 17:16
    hirogen
    Poziom 33  

Ja kupiłbym mikser cyfrowy jeśli nowy to np Presonus studiolive 16.0.2 cena koło 4,5 tyś masz wszystko co potrzeba i ogromne możliwości nawet w tak tanim i małym sprzęcie.

0