Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Algorytm na plc dla enkodera Hontko htr-w-500-2-pp.

19 Mar 2013 12:19 2463 6
  • Level 9  
    Witam, powierzono mi zadanie, zamontowania, podłączenia oraz zaprogramowania enkodera. Z zamontowaniem do silnika, oraz podłączeniem do sterownika PLC firmy fatek nie było większych problemów, jednak te pojawiły się podczas programowania. Enkoder ma mierzyć prędkość obrotową silnika.
    Poniżej zamieszczam program, który napisałem. Zlicza on impulsy w przedziale czasowym, ale nie o to do końca chodzi. Ponadto nie jestem pewien czy X0 i X1 są dobrze połączone w programie.
    X0 i X1 to dwa wyjścia sygnałowe z enkodera. Algorytm na plc dla enkodera Hontko htr-w-500-2-pp.
  • Level 9  
    Sterownik FBs-24MCT. Z enkodera wychodzą 4 przewody. Pierwsze dwa to zasilanie i GND, drugie dwa to sygnałowe (podłączyłem je pod X0 i X1). Jak to w takim razie zrobic? Czytałem to juz wcześniej, ale PLC nie są moją mocną stroną i po prostu nie wiem.
  • Level 30  
    Ty robisz sumę sygnałów logicznych z enkodera przed podaniem na timer. To jest poważny błąd.
    Do enkodera jest oddzielny bloczek. Poszukaj.
    Przed rozpoczęciem zabawy z enkoderami jeśli ci jest potrzebne do serwa musisz skonfigurować SERWO w WinProLadder. Trochę zabawy z tym jest.
    Programu za ciebie nie będę pisał.
    Jeżeli byś chciał się bawić w pozycjonowanie to najprościej było by robić na sterownikach serii FBs-??MN??.
  • Level 9  
    Nie chodzi o pozycjonowanie. Mam zwykły silnik klatkowy i chodzi o mierzenie jego prędkości. Nie mam możliwości zmiany sterownika. Nie mogę znaleźc tego bloczka w WinProLadderze, a w internecie nie ma żadnych materiałów mówiących wprost jak ma wyglądac taki program.
  • Helpful post
    Level 30  
    HSCTR i HSCTW.
  • Level 9  
    Dzieki, a co w takim razie z sygnałami logicznymi?