Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skymax - Dvb-t nie mogę skonfigurować wybierania programów nadawanych cyfrowo

galante 19 Mar 2013 12:50 1944 5
  • #1 19 Mar 2013 12:50
    galante
    Poziom 23  

Od dziś nie działa mi odbiór analogowy TV, więc odkurzyłem Skymaxa SX 771 ST, który podłączyłem zwykłym kablem do analogowego telewizora.
    Wpiąłem kabel anteny zamontowanej na dachu bloku w Warszawie.
    Ustawiłem parametry w dekoderze wydaje mi się, że prawidłowo i gdy włączam skanowanie pasma to wyszukuje mi programy telewizyjne ale umieszcza je w tabelce "Radio", a w tabeli "TV" nie mam żadnego programu. Gdy próbuję odtworzyć programy TV to nie ma żadnego na liście, a z listy programów radiowych każda pozycja odtwarza idealnie dźwięk programu TVP,1,2,3 Polsat, TVN i wszystkie inne niekodowane włącznie z Polsatem Sport ale nie ma obrazu.
    Próbowałem na różne sposoby i nie mam już pomysłu dlaczego dekoder nie wyszukuje programów TV z obrazem.
    Dodam, że żadne inne wpięcie kabli do tunera nie daje rezultatu. Skymax - Dvb-t nie mogę skonfigurować wybierania programów nadawanych cyfrowo

Każdy z programów wyszczególnionych na powyższej liście odtwarza dźwięk bez obrazu TV. Obraz jest ten sam czyli startowy Skymaxa.
    Gdy zmienię na listę kanałów TV to nie ma żadnego, bo tuner ich nie wyszukuje.

Gdy wchodzę w ustawienia tunera - dalej w ustawienia naziemne i wybiorę "przeszukaj sieć Skymax - Dvb-t nie mogę skonfigurować wybierania programów nadawanych cyfrowo " to wyszukuje wszystkie programy TVP ale umieszcza je w zestawieniu programów radiowych

0 5
  • #2 19 Mar 2013 13:04
    _cheetah_
    Poziom 37  

Odbiornik nie ma dekodera mpeg-4 niezbędnego do dekodowania obrazu nadawanego obecnie w DVB-T.

Musisz sobie sprawić dekoder DVB-T albo telewizor z dekoderem Video mpeg-4.
    Link

0
  • #3 19 Mar 2013 13:08
    galante
    Poziom 23  

wszystko jasne dzięki

0
  • #4 21 Mar 2013 08:41
    galante
    Poziom 23  

Jeżeli mój CRT TV nie posiada wejścia SCART/EURO to czy taki dekoder http://allegro.pl/dekoder-ev103-t-pvr.html#tabsAnchor
    umożliwi oglądanie programów cyfrowych? Ten dekoder jest w taniej sprzedaży w markecie.

Moderowany przez Olek II:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0
  • #5 21 Mar 2013 10:32
    egon42
    Poziom 37  

Tyle lat na forum i nie zna kolega zasad , model tv to gdzie?, skąd my mamy wiedzieć jakie tv ma wejścia jak kolega nie podał modelu tv. Tuner da się podłączyć do każdego tv tylko trzeba kombinować z połączeniem za pomocą odpowiednich przewodów a może i modulatora.

0
  • #6 21 Mar 2013 12:05
    LeDy
    Poziom 43  

No i nie zna regulaminu o podpinaniu się pod czyjeś tematy.

Moderowany przez Olek II:

Jakie podpinamie? Przecież to jest autor tego tematu.

0