Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda civic 1.4 1998 Hatchback - klakson nie działa

19 Mar 2013 13:04 13311 13
  • Poziom 7  
    Hej

Od paru dni męczę się ze zlokalizowaniem czemu nie dochodzi prąd to klaksonu, sprawdzałem go pod aku i jest dobry. Sprawdzałem bezpieczniki pod maską a dziś te pod kierownicą i są ok. Bodajże jest tam jakiś przekaźnik do klaksonu ale nie wiem który to a i na necie nie mogę zbyt znaleść. I jeszcze pytanko , bezpiecznik pod kierownicą (na oznaczeniu ,,starter signal 7.5 ampera) jest za przekaźnikiem czy przed? Mierzyłem testerem czy dochodzi tam prąd ale niet
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    Przekaźnik jest pod kierownicą, po prawej stronie tablicy. Jest on zamocowany odwrotnie niż wszystkie inne (do góry nogami) dlatego ciężko go znaleźć.
  • Poziom 7  
    tzn na bezpiecznikach widze tylko 2 przekaźniki , jeden po prawej drugi po lewej, ale to sprawdzałem już oba wcześniej i są dobre. Są jakieś inne ? Chciałem Ci zrobić foto ale mam problem z aparatem :/
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    masa też jest ok.. eh już nie mam pomysłu... :/
  • Poziom 13  
    rozbierz przekaźnik i podstaw zapałkę jeśli klakson będzie działać to to nie dochodzi prąd na sterowanie klaksonem, a jeśli dobrze pamiętam to na obudowie tego przekaźnika jest schemat, sprawdź czy dochodzi napięcie do gniazda przekażnika
  • Poziom 7  
    Kłopot w tym, że nie wiem gdzie jest ten przekaźnik, na bezpiecznikach były 2, ale sprawdziłem oba i trybią. Niestety nie mam opisu elektryki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Zaznaczyłem Ci go na czerwono Honda civic 1.4 1998 Hatchback - klakson nie działa
  • Poziom 7  
    invector napisał:
    Zaznaczyłem Ci go na czerwono Honda civic 1.4 1998 Hatchback - klakson nie działa

faktycznie dochodzi tam niebiesko-czerwony kabelek , jak podpiolem go pod plus na włączonym silniku klakson zadziałał, ale na wyłączonym (stacyjka włączona) już nie dawał dźwięku tylko jakieś szmery. Tylko na włączonym silniku działa , to normalne ? Przyznam się że dawno jest już klakson zepsuty i nie pamiętam czy na wyłączonym też powinno brykać :)

W tej chwili już 40 min próbuje wyciągnąć ten głupi przekaźnik żeby go sprawdzić ale ni uj nie idzie bo jakaś blaszka z tyłu go trzyma i nie ma do niej dojścia żadnego hmmm

Dodano po 27 [minuty]:

ok wyciągłem( przekaźnik dobry) , okazuje się że nie ma zasterowania do przekaźnika, bo jak zetkne w nim na krótko to działa. ( te 2 białe przewody) teraz tylko trzeba dojść gdzie one dochodzą
  • Poziom 7  
    Zrobiłem :)

Kabel zasterowujący od przekaźnika nie dostawał zasilania bo był urwany a nie było tego widać bo wszystko było głęboko w izolacji.

Dziękuje wszystkim za pomoc :))

teraz trzeba to wszystko poskładać hehe. Ktoś widać majstrował już kiedyś przy bezpiecznikach jak to było na taśme no ale cóż ważne że już działa :)