Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitory Usher Audio Heban

marian133 19 Mar 2013 13:26 17271 9
  • Monitory Usher Audio Heban

Witam forumowiczów,przedstawiam mniejszych braci kolumn ala Bingant

ZAŁOŻENIA:

Nie za duże monitory na głośniku 6,5" grające dobrym basem,jak również całą resztą pasma na wyższym poziomie.

GŁOŚNIKI:

Usher audio 8948a + T9950-20

OBUDOWA:

15L bas reflex. Konstrukcja złożona z formatek MDF-u,grubość ścianek 20mm,oklejona fornirem Heban modyfikowany,pokryty lakierem poliuretanowym (jedna warstwa)
    i akrylowym (3 warstwy). Front z MDF-u pokryty czarną eko skórą,klejony na klej poliuretanowy.

ZWROTNICA:

Tajemnica służbowa ;) podział na 2,4kHz.

KOSZTORYS:

Głośniki były zakupione w Loadspeakershop przed obniżką,komplet wyniósł 1600zł.
    zwrotnica-312zł
    fornir zakupiony w MIRO-36zł za liść,niestety przesyłka mega droga,55zł
    terminale głośnikowe-60zł
    rury BR-24zł
    wełna owcza-44zł
    okablowanie Profigold 2.5* + 1,5* 27zł
    wkręty 20zł

...reszty nie ma co liczyć,ale jest tego sporo.

Całość wychodzi około 2600zł

WRAŻENIA ODSŁUCHOWE:

Najlepiej grające kolumny jakie miałem w domu jak na razie Wcześniej miałem 8935a + T9930-20 w linii,i muszę stwierdzić że te monitory
    grają zdecydowanie lepiej.

ZDJĘCIA:

Niestety mam tylko te co mi Bocian zrobił na szybkiego,mi się podobają lecz nie oddają kształtów tych kolumn. Kolumny są już u klienta więc będzie
    trudno teraz coś zaradzić. Jeśli będę miał jakieś dodatkowe fotki to będę wrzucał.

Monitory Usher Audio Heban Monitory Usher Audio Heban Monitory Usher Audio Heban Monitory Usher Audio Heban

Fajne!
  • #2 19 Mar 2013 15:33
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Marian, co tu dużo gadać. Przepiękna robota. Bardzo dobre przetworniki. Gratuluję.
    P.s.
    Szkoda, że nie ma fotografii w negliżu. ;)

• #5 20 Mar 2013 21:59
    Kristof-72
    Poziom 13  

Boję się zapytać :-)
    Może jakieś pomiary posiadasz. Jestem ciekaw tyle "kapusty" na DIY.
    W tej cenie nie wiem nie znam się na audio ale to dużo kasy szczerze mówiąc
    żeby się wychylić na taki projekt jak dla mnie. Do czego handlowego byś porównał swój projekt żebym mógł się cenowo odnieść. Też mnie korci coś zmajstrować ale kurcze cały czas jest jedno wielkie ? .. dlatego moje pytanie. Naprawdę Was podziwiam moje pytanie nie ma złośliwego charakteru czysta ciekawość. W sumie indywidualne wrażenia odsłuchowe są różne. Pomiar byłby fajnym dodatkiem do tego że fajnie gra.

• #7 21 Mar 2013 09:11
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kristof-72 napisał:
    ...Do czego handlowego byś porównał swój projekt żebym mógł się cenowo odnieść...

Pozwolę sobie odpowiedzieć. Zbliżoną konstrukcją jest na przykład Usher X-719 (8945a+9950). Ale w konstrukcji Mariana jest głośnik nisko-średnio tonowy, łączony z droższymi kopułkami w firmowych konstrukcjach (n.p.Be-718).

W mojej subiektywnej ocenie 8948 jest lepszy na średnicy od 8945. Można go śmiało stosować w konstrukcjach trójdrożnych z nisko ciętym "dołem".

• #8 21 Mar 2013 20:11
    premier93
    Poziom 16  

wow, tylko sie uczyć...
    Stolarkę sam robiłeś czy zamawiałeś w jakimś zakładzie? Jeśli sam to w jaki sposób wykonałeś fronty a konkretnie te skosy, mi nigdy nie wychodziły:/

• #9 21 Mar 2013 21:11
    marian133
    Poziom 37  

premier93 napisał:

Stolarkę sam robiłeś czy zamawiałeś w jakimś zakładzie? Jeśli sam to w jaki sposób wykonałeś fronty a konkretnie te skosy, mi nigdy nie wychodziły:/

Fronty robiłem moim patentem,niestety tajemnica,następnym razem już będę zamawiał aby były robione na CNC,ponieważ musi być to zrobione idealnie. Nie mówię że moje są kiepsko zrobione,po prostu nie chce już mi się z tym walczyć.

• #10 22 Mar 2013 07:54
    Arkadyo
    Poziom 29  

Wyszły świetnie bez względu na zastosowaną metodę - przynajmniej ja nie widzę żadnych błędów tak na frontach jak i całości. No ale przy taj klasie zastosowanych przetworników i ich cenie to już trzeba robić na "tip top" i nie żałować kasy na wykończenie. Super monitorki. Dobór cenowy/brzmieniowy przetworników i wykończenie obudowy na pułapie do jakiego będę chciał doskoczyć przy swoim następnym diy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME