Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei e3131 i Huawei HG 553 - Huawei e3131 i Huawei HG 553 - router nie widzi m

AdamWro-Klo 23 Maj 2013 20:22 75111 71
  • #31 23 Maj 2013 20:22
    toto80
    Poziom 14  

a ja mam pytanie mam ten router HG553 od vodafone , robie wszystko według opisu czyli : 1. wyłączyć router, 2. wcisnąć i trzymać reset, 3. trzymając reset włączyć router, 4. trzymać reset 30 sek., 5. po tym czasie nawiązać połączenie po kablu (świeci tylko dioda power)no i niestety nie mogę się połączyć z 192.168.1.1, jedynie co mi wchodzi to główna strona vodafone z 192.168.0.1 co zrobć by wgrać alternatywny soft ?

• #32 28 Maj 2013 12:58
    Voytu$
    Poziom 19  

A ja zaś kupiłem nieco droższy router TPLinka 3220, czego teraz żałuję, bo miałem wziąć tego HG553. TPlink co chwile resetował mi modem czasem przed a czasem zaraz po ustanowieniu połączenia (Aero2, modem E173-u2). Aktualnie czekam 3 tydzień na powrót nowego routera z serwisu.

Do rzeczy, powiedzcie mi czy ten HG553 wznawia sam połączenie z modemu 3G? Jak wiecie, aero rozłącza się co godzinę samoczynnie a nie każdy router sam potrafi je wznowić. Czasami trzeba wyłączać włączać czy reset jak kto woli.

Jak jest w tym HG? Używa tego już ktoś na co dzień do Aero2?

• #33 29 Maj 2013 11:53
    jdanecki
    Poziom 23  

Resetowanie się regularne E173 to nie wina MR3220, tylko modemu i jego problemów z Aero2. Co godzinne resetowanie modemu także może być normalną reakcją routera na problemy z komunikacją z siecią Aero2.
    O ile się nie poprawiła sytuacja u ciebie w okolicy z sygnałem i stabilnością sieci Aero2, to w zasadzie nawet nowy router będzie działał tak samo.
    Polecam wątek http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e173u-2-resetuje-sie-znika-i-pojawia-sie-w-porcie-usb

• #34 29 Maj 2013 12:02
    Voytu$
    Poziom 19  

Nie do końca. Problemów z modemem nie mam. Chodzi bardzo stabilnie wpięty bezpośrednio do komputera.

Natomiast wpięty do routera nawiązuje połączenie czasem po 5 czasem po 30 minutach, połączenie trwa jak się mu podoba od kilku sekund do kilku minut, modem się resetuje. Ewidentnie wina leży po stronie routera. Co ciekawsze, zauważyłem, że po resecie modemu widać go w adminie jakby zmienił z USB0 na USB1, później na USB2...

Problem którego dotyczy wątek który podałeś prawdopodobnie dotyczy tematu "domyślnie zablokowanych pasm" w wielu modemach Huaweii wątek na forum jdtech. U mnie domyślnie wszystkie pasma były odblokowane i pracuje jak należy w komputerze.

Czytałem, że powodem może być zbyt mały prąd podawany na modem. Nie testowałem póki co z aktywnym hubem. Na razie router poszedł do serwisu.

Ale może wie ktoś, czy ten HG553, na którego zastanawiam się czy się nie przesiąć działa wznawia połączenie (3G) po jego utracie?

P.S. Będąc przy AERO2.. Mimo, iż modem pracuje mi w komputerze stabilnie a ja czasem przemieszczam się po małopolsce gdzie zasięg jest mizerny lub bo nie ma. W tym drugim przypadku udało mi się odnieść sukces (połączenie) poprzez wątek wskazany powyżej. Szczegółowa instrukcja: http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-umts-900-mhz-w-modemach-huawei. Niedowierzałem a naprawdę działa. Miałem włączone wszystkie pasma i tu gdzie aktualnie jestem nie było połączenia. Włączyłem samo W900 i.. sukces :) Teraz jeszcze próby z routerem jak wróci...

• #35 19 Cze 2013 20:10
    kkrzysiek1234
    Poziom 2  

Witam też mam ten router (HG553) włoski firmware, chce mu wgrać inny firmware robię to w ten sposób:
    1. Komputerowi stałe IP i bramę domyślną.
    2. Router odłączam od komputera i wyłączam.
    3. Wciskam reset
    4. Włączam router trzymając reset jeszcze przez ok 30 sec.
    5. Podłączam go do komputera.
    6. Wstukuje adres do przeglądarki :192.168.1.1 i 192.168.0.1 (próbowałem obydwu).
    Po czym router normalnie wstaje i nie prosi o plik z firmwarem.
    Proszę o jakieś podpowiedzi. :)

• #36 25 Lip 2013 23:44
    Kacperoo90
    Poziom 9  

Witam, w tych tematach jestem całkowicie zielony więc prosił bym o wyrozumiałość.
    Zakupiłem modem do Aero2: HUAWEI E3131s-2 HiLink oraz router: Vodafone HG553. Chciałbym skonfigurować te dwa urządzenia tak abym miał Aero2 po Wifi. Czytałem wcześniejsze posty ale każdy coś od siebie napisał i się pogubiłem.
    Prosił bym o napisanie po kolei co i jak należy zrobić, jeżeli coś należy ściągnąć to również bym poprosił bezpośrednie linki.
    Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość.
    Pozdrawiam

• #37 02 Sie 2013 07:38
    lukasz_anyszka
    Poziom 10  

@toto80 oraz @kkrzysiek1234
    Specjalnie sprawdziłem i zresetowałem sobie router. Zadziałało.
    1. Wyłączyłem router
    2. Wciskam reset i trzymam, włączam router
    3. Trzymałem ok. 35sek i puściłem reset
    4. Świeci tylko dioda power. Podłączyłem kabel.
    5. W ustawieniach karty sieciowej wpisałem ręcznie adresy IP:
    Adres: 192.168.1.3
    Maska: 255.255.255.0
    Brama: 192.168.1.1
    Musiałem wpisywać je kilka razy bo nie chciał ich zapisać. Na podglądzie ustawień pojawiały się puste pola. Pomogło chyba wyłączenie na chwilę karty sieciowej. Pomieliło kilka sekund i zidentyfikowało połączenie.
    6. W przeglądarce wpisałem 192.168.1.1 i oto jest.
    Huawei e3131 i Huawei HG 553 - Huawei e3131 i Huawei HG 553 - router nie widzi m Huawei e3131 i Huawei HG 553 - Huawei e3131 i Huawei HG 553 - router nie widzi m

• #38 23 Sie 2013 19:22
    i9i
    Poziom 11  

lukasz_anyszka napisał:
    5. W ustawieniach karty sieciowej wpisałem ręcznie adresy IP:
    Adres: 192.168.1.3

Czasem trójki nie łapie, a czasem się nie uruchamia update to trzeba powtórzyć. I niekoniecznie 30 sekund, mi czasem po 10 załapuje. A ustawiam 192.168.1.2.

A teraz do sedna, zaczynałem z softem D-Linka (taki był już wgrany), nic nie chciało chodzić (net po LAN, drukarka, modem E398). Zacząłem wgrywać wszystkie po kolei łącznie z kisumu i z powrotem na D-Linka. Teraz wgrałem OpenWRT i dalej nic nie śmiga. Pytanie do witoj którą wersję gargulca wgrywał? Gdyż ja zabawę z routerami dopiero zaczynam.

• #39 23 Sie 2013 21:12
    witoj
    Poziom 29  

Jaka wersja pisze na obrazku ale powinno wgrywać się najnowszą.

• #40 23 Sie 2013 21:26
    matiwwy
    Poziom 11  

Panowie , mam podobny problem z konfiguracja. Posiadam modem playa Huawei e3131 i router Huawei HG 553 , ale w zakladce USB devices list mam Vendor ID 0000, product ID 0000 wydaje mi sie że tak nie powinno być . Przy próbie połączenia nie wyświetla sie connect tylko ciągle IDLE. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

• #41 23 Sie 2013 21:33
    i9i
    Poziom 11  

W usbdevice wyświetla Vendor ID i product ID modemu.
    Co do najnowszej wersji obsy wszystkie są pd ar71xx, czy to ma znaczenie?

• #42 23 Sie 2013 21:36
    matiwwy
    Poziom 11  

Vendor ID i product ID wyswietla 0000. Jestem zielony w tych sprawach dlatego prosze o wyrozumienie i pomoc.

• #43 27 Sie 2013 21:49
    komarkus
    Poziom 2  

Potwierdzam, że router HG 553 działa z modemem E3131 z Play Online (nie hilink) na firmware Huawai HG553V100R001C03B043SP01.bin (załącznik od kolegi lukasz_anyszka) oraz z ustawieniami z tego samego załącznika. Modem pozostał na playowych ustawieniach. Ustawienie automatycznego pobierania APN dla Play nie działa, musi być wpisane "internet". Aero2 sprawdzę gdy odzyskam.
    Firmware robione na D-Linku niestety w żaden sposób nie chciało zobaczyć modemu.
    Dodam, że połączenie zaskakuje po włączeniu routera samo, niczego nie klikam. Musi być tylko nawiązane połączenie WiFi albo LAN. Jeśli nic nie korzysta z WiFi lub LAN-u, to modem migocze niebiesko, jak by nie mógł nawiązać połączenia. Może w tym leży problem niektórych kolegów.

• #44 03 Wrz 2013 10:08
    kkrzysiek1234
    Poziom 2  

@lukasz_anyszka zrobiłem tak jak pisałeś a dalej router normalnie rusza, mam nadzieje że coś da się z tym zrobić. :) Router jest z włoskiego vodafone.

• #45 22 Lis 2013 03:02
    bartolinio
    Poziom 1  

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Jestem także szczęśliwym posiadaczem posiadaczem routera HG-553. Piszę "szczęśliwym" ponieważ w końcu udało mi się odpalić Aero2 na tym sprzęcie. Udało mi się, lecz nie na modemie e3131 (sieć play). Próbowałem wszystkich softów oraz ustawień od lukasz_anyszka. Bez rezultatu. Cały czas migała zielona dioda. Obecnie mam modem E367 od CP i śmiga aż miło. Soft D-linka. Mam również modem K3520 (E169) który również działa i łączy się bezproblemowo z siecią, jednak na nim mam dosyć wysokie pingi i bardzo niski transfer upload (max 0,02 Mb/s). Ustawień żadnych w routerze nie zmieniałem. Przepisałem jedynie Vendor i ProdID z zakładki USB Devices List oraz wpisałem "darmowy" w pole APN. Modemy łączą się automatycznie oraz same wznawiają połączenie.

UWAGA!!!
    Właśnie znalazłem najnowsze firmware RU_DVA-G3672B_1.10_20131112. Na pewno poprawiono komunikację modemu z routerem ponieważ w końcu uruchomiłem kartę Orange zabezpieczoną kodem PIN (niestety wspaniałomyślne Orange zablokowało możliwość wyłączenia PIN). Wcześniej modem nawet nie chciał zalogować się do sieci. Pobierajcie, instalujcie i piszcie czy u was też działa :)

• #46 25 Mar 2014 21:58
    Arcyk3
    Poziom 13  

Witam na jakim zakupiłem modem HG553, chciałem uruchomić: DYNAMIC DNS, lecz nie ma tam: www.noip.com
    Co można zrobić ?

• #47 17 Kwi 2014 02:43
    alienx
    Poziom 9  

Witam. Chcę wgrać soft od lukasz_anyszka ale router go nie przyjmuje jakoś i świeci mi dioda po lewej na czerwono oraz nie mogę wejsc w router poleceniem http://192.168.1.1/ . Musze załadować inny soft typu RU_DVA-G3672B_1.10_20131112 i wtedy router zaczyna działac. Co może być powodem. Staram się uruchomić modem e3131 wersja z Mobile Partner czyli zwykły a nie HiLink. Nawet po wyłączeniu CD-ROM i czytnika nie łączy. Modem widzi w USB device list. A przy połączeniu już nie idzie. Chciałem wgrać ten soft bo kilku użytkowników już go używa i wszystko śmiga a ja mam problem. Prosze o rady.

• #48 18 Kwi 2014 15:25
    alienx
    Poziom 9  

Wie ktoś jak wyłączyć poprawnie CD-ROM I CZYTNIK KART w modemie e3131 (nie hi link) probowalem cos komendami AT w Top net info ale mi nie poszlo.

• #49 25 Kwi 2014 00:21
    alienx
    Poziom 9  

Hejka. Udało mi sie wgrać to oprogramowanie ud lukasz_anyszka i wiem juz dlaczego mialem po wlosku soft. 192.169.0.1 i logowanie. Jesli zaloguje sie na admin i haslo VF-EShg553 to mam zaawansowane menu angielskie a jesli na vodafone i vodafone to mam po wlosku. To zalezy od loginu i hasla przy tym samym 192.168.1.1. Miałem inny problem ustawilem mniej wiecej wszystko i chodzilo nawet a za chwile przestalo, potem znów chwilke i przestalo. A kolejne próby połączenia nie skutkowały. Cos mnie rozlaczało. Dzisiaj przypadkowo podpiałem pod modem do routera zwykły przedłużacz usb i co ciekawe zaczął działać i łączyć normalnie. Nie wiem co to miało do rzeczy ale z przedłużaczem tym i innym działa mi e3131 i Aero2 z routerem hg553 a jak podłącze bezpośrednio to nie chce się połączyć, choć modem wykrywa w oprogramowaniu routera. Jeszcze jeden myk mam do rozgryzienia. Oprogramowanie to jak nie ma połączenia WiFi z laptopem lub komórką rozłącza połączenie i wtedy za każdym razem jak włącze laptopa i wejde na jakaś strone to mnie przekierowuje na menu routera i musze klikac na taki czerwony napis conectar i wtedy z 20sekund i jest połączenie. Wolałbym żeby nie rozłączało gdy nie używam.

• #50 28 Cze 2014 18:25
    zoomek79
    Poziom 1  

Dołączam do grona zadowolonych użytkowników HG 553. Router kupiłem kilka dni temu za niespełna 40 zł (pewnie tam gdzie wszyscy, czyli na allegro). Naczytałem się opinii, jakoby nie działał z moim modemem 3G - Huawei E353-u2, ale okazało się, że to nieprawda. Działa na oryginalnie wgranym sofcie D-Linka, choć nie ukrywam, że trzeba ciut przy tym porzeźbić.
    Problemem w moim przypadku okazało się prawidłowe rozpoznanie modemu przez router. Dokładnie chodzi o ProductID. Za pierwszym razem router wykrywa go jako 1446, a próba połączeni kończy się fiaskiem. Przy ponownym wykrywaniu ProductID to 1506 i po wpisaniu takiej wartości oraz odczekaniu ok. 1 minuty router łączy się przez modem z siecią.
    Jak mówiłem, modem mam zaledwie kilka dni, więc nie było jeszcze czasu rozgryźć np. automatyczne wznawianie (po każdym restarcie trzeba na nowo ustawić modem), ale to chyba tez da sie zrobic.

• #51 11 Lip 2014 18:29
    kuba.sz
    Poziom 1  

Witam:) Wiem że to odgrzewanie kotletów, ale jestem przy zakupie routera pod modem 3G i zastanawiam się nad nad owym huawei hg553. I tu właśnie zwracam się do osób które mają ten sprzęt i na pewno będą potrafiły mi odpowiedzieć. Czytałem cały temat od deski do deski, ale nie znalazłem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi. Otóż mam router Huawei e3131s-2 (nie Hilink) i z tego co już się tutaj dowiedziałem to wyżej wspomniany router (do kupienia na allegro :D) ma wgrany angielskojęzyczny soft D-link. Wiem też, że muszę w swoim modemie wyłączyć CD-ROM i obsługę kart SD za pomocą komendy AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2" w TNI.
    I tu muszę mieć pewność, czy wtedy ten router (z softem D-link) na pewno będzie współpracował z moim modemem? Pozdrawiam.

• #52 08 Sie 2014 16:42
    wentyl215
    Poziom 19  

A ja mam już router HG553 i chciałem połączyć jeden ze swoich Tmobajlowych sprzętów by zrobić sieć bezprzewodową. Mam ZTE MF195 oraz Huawei E160, ale i w jednym i w drugim podczas połączenia pojawia się:

"No ttyUSB3 detected: Vendor ID...."

Co zrobić żeby działało?

• #53 21 Wrz 2014 12:15
    yaor25
    Poziom 2  

witam,

mam Huawei HG553 oraz modem HUAWEI E3251 (Orange)
    soft na Huawei HG553 (DVA-G3672B RU_1.10) jest to angielskojęzyczny soft D-link
    po skonfigurowaniu routera z modemem w ten sposób, jak w tutorialu tu:
    komputery-allegro.ebizut.pl/Instrukcja%203G.pdf

mam komunikat
    "No ttyUSB3 detected: Vendor ID...."

pomóżcie

• #54 22 Wrz 2014 21:14
    alienx
    Poziom 9  

JA używam na OpenWrt i chodzi dobrze z modemem e3131s2 nie Hilink. Szybko bardzo się rozłącza i łaczy. Na D-linku nie widzialo mi modemu a na oryginalnym sofcie Vodafone chodzilo ale dlugo sie rozłączalo i laczylo po kodzie z Aero. oto ciekawy link http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=7150

• #55 27 Wrz 2014 18:35
    yaor25
    Poziom 2  

witam Wszystkich,
    podsumowanie moich tygodniowych prac nad tym routerem, zakończyło się sukcesem.

zacznę, że kupiłem router na allegro soft na Huawei HG553 (DVA-G3672B RU_1.10) jest to angielskojęzyczny soft D-link. Ogólnie wpisałem wszystko co gdzie trzeba i pojawił mi się komunikat

No ttyUSB3 detected: Vendor ID....

aby zniewelować ten błąd, pobrałem chyba całe oprogramowanie (HG553) jakie jest na necie z tego zakresu link,

http://chomikuj.pl/Yaro25

modem jakim dysponowałem to modem HUAWEI E3251 (Orange), ogólnie zacznę od
    tego, że zacząłem wgrywać softy które są dostępne w necie, do tego routera licząc że się coś zmieni, na softach hiszpańskich i włoskich nie mogłem nawet ustawić podstawowych konfiguracji a na niektórych, były takie bugi, że nie dało się zapisać danych "soft był tylko do odczytu".

w końcu zacząłem rozumieć, że soft na którym zacząłem przygodę DVA-G3672B RU_1.10
    jest softem na którym zacząłem i skończę przygodę. To był jedyny soft na którym udawało mi się coś przekonfigurować.

Co mogę stwierdzić, jakieś wątki tu poruszane dotyczące programiku TopNetInfo, dotyczące wyłączania CD-ROMU to jakaś bujda. Nie tędy do rozwiązania.

Pomimo iż router i modem mam firmy huwawei, nie są kompatybilne ze sobą. Kupując ten router najlepiej od razu u sprzedawcy sprawdzić czy będzie działał z jakimś modem USB, co by nie wyszło tak jak u mnie że grzebanie przy tym to bezsensu. Ludzie z którymi pisałem, w prywatnych wiadomościach, stwierdzali że później kupowali inne modemy. I również ja tak zrobiłem. Testy dostępnych modemów znajdziecie na tej stronie

http://blog.jucom24.pl/huawei-hg553-router-wi-fi-3g-wifi-hotspot/

ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że HUAWEI E3251 (Orange) nie jest z nim kompatybilny. Za to kupiłem teraz HUAWEI K3520 i chodzi, musiałem z niego tylko SIMLOCKA zdjąć, bo był błąd

Waiting for PPP connection (timeout 60sec)

co do osób sprawdzających czy modem pasuje do routera po modelu, dopiero dziś odkryłem, że czasami nazwa modelu na opakowania jest ogólna tzn. na obudowie pisze np. Huwawei E173, jak się go rozbierze z obudowy to w sumie tak naprawdę wersja jest E173s-1

tak samo jest HUAWEI E3251, który tak naprawę jest E3251s-2

te końcówki są bardzo ważne, dlatego że np. przy Areo2 jeśli końcówka jest "-1" to nie spełnia jakieś parametryzacji na której jest areo2. Jak jest końcówka "-2" to wtedy tak.

dlatego, też już po samej symbolice będziemy wiedzieli czy ruszy na Areo2 czy nie.
    w chwili obecnej chciałbym odblokować HUAWEI E3251 z SIMLOCKA, aby sprawdzić czy w ogóle Areo2 mi na nim ruszy ale nigdzie nie mogę znaleść programu ściśle do tego modemu.

co mogę powiedzieć o samym HG553, router wygląda bardzo stabilnie ma bardzo dobre opinie na necie, że ładnie wygląda i solidnie i że ma dużo funkcji, nie jest też drogi. Jednakże jeśli chodzi o konfigurację na modemach USB, to jeśli nie trafiliśmy od razu na dobry modem, to się zaczyna droga przez mękę. Moim zdaniem najlepiej udać się z nim do sklepu i tam sprawdzać kompatybilność.

Jeśli chodzi o tą samą wersję modemu ... HUAWEI E3251 tyle ... że Hi Link. To spotkałem się na necie z opiniami, że wtedy to już jest kompletny dramat. Wersje te różnią się wyglądami, ja mam dystrybucje ORANGE, ta druga wygląda zupełnie inaczej. Nie wiem czy na HUAWEI E3251 ruszy Areo2, bo pasowałoby ściągnąć SIMLOCKA widziałem że na allegro, że ludzie sprzedają ten modem bez simlocka, mi jakoś nie idzie jego ściągnięcie. Jakby ktoś był na tyle miły to podesłałbym numer mail i może by mi odesłał Unlock code.

• #56 17 Paź 2014 21:35
    zi.ko
    Poziom 25  

zoomek79 napisał:
    Dołączam do grona zadowolonych użytkowników HG 553. Router kupiłem kilka dni temu za niespełna 40 zł (pewnie tam gdzie wszyscy, czyli na allegro). Naczytałem się opinii, jakoby nie działał z moim modemem 3G - Huawei E353-u2, ale okazało się, że to nieprawda. Działa na oryginalnie wgranym sofcie D-Linka, choć nie ukrywam, że trzeba ciut przy tym porzeźbić.
    Problemem w moim przypadku okazało się prawidłowe rozpoznanie modemu przez router. Dokładnie chodzi o ProductID. Za pierwszym razem router wykrywa go jako 1446, a próba połączeni kończy się fiaskiem. Przy ponownym wykrywaniu ProductID to 1506 i po wpisaniu takiej wartości oraz odczekaniu ok. 1 minuty router łączy się przez modem z siecią.
    Jak mówiłem, modem mam zaledwie kilka dni, więc nie było jeszcze czasu rozgryźć np. automatyczne wznawianie (po każdym restarcie trzeba na nowo ustawić modem), ale to chyba tez da sie zrobic.

Witam. Także posiadam taki zestaw (HG553 + E353u-2 play) i tak samo jak u Ciebie po pierwszym podłączeniu modem wykrywa mi z ProdID=1446, po wpisaniu tych parametrów w ustawieniach nie może nawiązać połączenia ale w "USB Devices List" ProdID zmienia się na wartość "1506". Teraz wystarczy wpisać tą wartość i od tej pory router nawiąże połączenie.
    Oczywiści jest to kłopotliwe i wypacza sens podłączania modemu do routera, który powinien automatycznie skonfigurować połączenie.
    Podobne przejścia miałem z poprzednim routerem (z openwrt) na którym udało mi się skonfigurować mój modem. W tamtym routerze użyłem programu usb_modeswitch, którym przełączałem ProdID z 1446 na 1506. Pomyslałem, że w HG553 ten sposób też zadziała więc skopiowałem całe polecenie, które przełączało mi modem i użyłem go w "Startup Script"
    Code:
    #Przelaczanie modemu

usb_modeswitch -v 0x12d1 -p 0x1446 -V 0x12d1 -P 0x1506 -M "55534243123456780000000000000011062000000000000000000000000000"

Bardzo się zdziwiłem, gdy po ponownym uruchomieniu routera ProdID zmienił się na 14ac !
    Code:
    T:  Bus=02 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#=  1 Spd=12  MxCh= 2

B:  Alloc=  0/900 us ( 0%), #Int=  0, #Iso=  0
    D:  Ver= 1.10 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 MxPS= 8 #Cfgs=  1
    P:  Vendor=0000 ProdID=0000 Rev= 2.06
    S:  Manufacturer=Linux 2.6.8.1 ohci_hcd
    S:  Product=OHCI Host Controller
    S:  SerialNumber=0000:00:09.0
    C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=c0 MxPwr=  0mA
    I:  If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
    E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   2 Ivl=255ms

T:  Bus=01 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#=  1 Spd=480 MxCh= 2

B:  Alloc=  0/800 us ( 0%), #Int=  0, #Iso=  0
    D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 MxPS= 8 #Cfgs=  1
    P:  Vendor=0000 ProdID=0000 Rev= 2.06
    S:  Manufacturer=Linux 2.6.8.1 ehci_hcd
    S:  Product=EHCI Host Controller
    S:  SerialNumber=0000:00:0a.0
    C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=  0mA
    I:  If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
    E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   2 Ivl=256ms

T:  Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#=  3 Spd=480 MxCh= 0
    D:  Ver= 2.00 Cls=ef(unk. ) Sub=02 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
    P:  Vendor=12d1 ProdID=14ac Rev= 0.00
    S:  Manufacturer=Huawei Technologies
    S:  Product=HUAWEI Mobile
    C:* #Ifs= 7 Cfg#= 1 Atr=c0 MxPwr=500mA
    I:  If#= 0 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=ff Prot=ff Driver=usbserial_generic
    E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=  64 Ivl=2ms
    E:  Ad=82(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
    E:  Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
    I:  If#= 1 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=02(comm.) Sub=06 Prot=ff Driver=(none)
    E:  Ad=83(I) Atr=03(Int.) MxPS=  64 Ivl=2ms
    I:  If#= 2 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=0a(data ) Sub=00 Prot=00 Driver=usbserial_generic
    E:  Ad=84(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
    E:  Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
    I:  If#= 3 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=ff Prot=ff Driver=usbserial_generic
    E:  Ad=85(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
    E:  Ad=03(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
    I:  If#= 4 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=ff Prot=ff Driver=usbserial_generic
    E:  Ad=86(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
    E:  Ad=04(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
    I:  If#= 5 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
    E:  Ad=87(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
    E:  Ad=05(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
    I:  If#= 6 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
    E:  Ad=06(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
    E:  Ad=88(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms

Wpisałem tą wartość i po ponownym restarcie router samoczynnie połączył się z internetem.

• #57 23 Lis 2014 14:37
    blebla1
    Poziom 1  

Witajcie. Mam taką kwestię , mam internet z kablówki , podłączyłem kabel do gniazda RJ45 oznaczonego TV w routerze z sygnałem z modemu kablowego i zaczęło działać . Był internet po Wi-fi , Potem po godzinie grzebania w ustawieniach zniknął i nie mogę wrócić do stanu kiedy był . Wydaje mi się , że nic nie zmieniałem , nie zatwierdzałem zmian ? Może ktoś pomóc , jak skonfigurować ten router , żeby dzielić sygnał z modemu tv kablowej ? Dzieki

• #58 01 Lut 2015 12:13
    arasps
    Poziom 1  

Cześć,
    Mógłby ktoś wrzucić gotowca z obsługą HG553 i modemu 3131h ?

• #59 27 Lut 2015 22:11
    Grzegorzxxx
    Poziom 12  

Hej, A czy ktoś kofigurował VOiP a na tym modemie? Czy bez problemu działał? Mam oprogramowanie dlinka RU_1.10 Nov 12 2013.

• #60 11 Mar 2015 20:51
    furtado41
    Poziom 9  

jak ustawić router huawei hg553 pod neostrade? prosze o pomoc