Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa B 1.2 c12nz - Na biegu jałowym szarpie silnikiem

gregor9144 19 Mar 2013 15:36 5085 15
    gregor9144
    Level 10  
    Witam, od jakiś 3 lat jestem szczęśliwym posiadaczem Corsy b 1.2 (c12nz). Przez te 3 lata nie miałem większych kłopotów z tym samochodzikiem, jednak od jakiegoś czasu mam problem z obrotami jałowymi.. mianowicie gdy np. stoję na światłach zaczyna dziwnie szarpać silnikiem.. z 900 obr. czasem spada nawet do 500 obr. a potem znów wzrasta do 900 obr. (są to takie gwałtowne szarpnięcia), podczas jazdy tego nie odczuwam i gdybym ostatnio nie zaczął jeździć trochę więcej po mieście (z powodu awarii samochodu służbowego) tak bym nic z tym nie robił ale z czasem zaczęło mnie to obciążać psychicznie;d mam cały czas myśl w głowie ze zaraz zgaśnie i będę musiał go spychać z krzyżówki;p Dodam że ostatnio przeczyściłem silniczek krokowy jak i cała przepustnice i do tego wymieniałem:
    -przewody
    -świece
    -kopułkę
    -paluch
    jednak problem nie ustal;/
    Ciśnienie na poszczególnych garnuszkach wynosi:
    1-9,5
    2-11
    3-11
    4-9,5

Pozdrawiam;)
    crush1989
    Level 10  
    Może gdzieś lewe powietrze zaciąga. Sprawdź dolot.
    gregor9144
    Level 10  
    Dziś siedziałem trochę przy swojej strzale, wymieniłem wężyki podciśnieniowe sprawdziłem dolot i bez żadnej poprawy;/ Mam jeszcze takie pytanie, czy te różnice ciśnienia na cylindrach nie maja wpływu na prace silnika?
    User removed account
    User removed account  
    gregor9144
    Level 10  
    No ale im większe sprężanie tym większa moc, czyżbym się mylił?
    User removed account
    User removed account  
    gregor9144
    Level 10  
    No niby tak.. hmm. Ale jak dochodzi do wybuchu mieszanki w cylindrze i ten o to wybuch popycha tłok, a miedzy pierścieniami a gładzią cylindra jest nieszczelność która jest przyczyna niskiego sprężania to wtedy dochodzi do ubytków w mocy?
    crush1989
    Level 10  
    gregor9144 wrote:
    No niby tak.. hmm. Ale jak dochodzi do wybuchu mieszanki w cylindrze i ten o to wybuch popycha tłok, a miedzy pierścieniami a gładzią cylindra jest nieszczelność która jest przyczyna niskiego sprężania to wtedy dochodzi do ubytków w mocy?

sprężanie następuje przez wybuchem mieszanki
    gregor9144
    Level 10  
    Grzegorz_madera wrote:
    Spadłem z krzesła jak to przeczytałem. :D :D :D

Wybaczcie jak coś nie tak napisałem, widocznie nie jestem zbyt zorientowany.

PS: Czy takie zachowanie silnika (chodzi mi tu o te szarpanie silnikiem) może byc np. spowodowane uszkodzeniem aparatu zapłonowego (czujnik halla)?
    User removed account
    User removed account  
    andrzej20001
    Level 43  
    Cisnienie masz nieć po 12bar. 10 to minimum. Róznica między cylindrami 0,5max
    gregor9144
    Level 10  
    A czy ta różnica 1,5bar ma wpływ na prace silnika, chodzi mi tu o te szarpania? Jutro ogarnę drugi aparat zapłonowy i zobaczę czy coś sie poprawi.
    gregor9144
    Level 10  
    Temat zamykam, kompletne czyszczenie przepustnicy wraz z wymiana uszczelek pomogło;)