Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook 2470.A2 - Uszkodzony wskaźnik nagrzania pól

Slawo10 19 Mar 2013 16:15 1320 2
  • #1 19 Mar 2013 16:15
    Slawo10
    Poziom 11  

Witam
    w kuchni Mastercook 2470.A2 w płycie grzejnej uszkodził mi się jeden wskaźnik nagrzania pól, a mianowicie uszkodzenie polega na tym, że świeci się praktycznie na okrągło, temperatura w pomieszczeniu musi spaść poniżej 20stopni aby zgasł
    nie rozbierałem jeszcze płyty i nie wiem jak to wygląda w środku
    mam w związku z tym pytania, co jest czujnikiem temperatury, jakiś półprzewodnik czy termistor, może wiecie jaki typ czujnika siedzi w płycie, abym mógł od razu go kupić i wymienić
    czy możliwe jest aby uszkodzeniu uległa elektronika sterująca czujnika nagrzania pól i co najczęściej wysiada, jeżeli ktoś ma w tym temacie doświadczenia
    a może ktoś jest w posiadaniu schematu tego modelu kuchni, otrzymałbym odpowiedzi na wszystkie pytania
    z góry dziękuję za pomoc

1 2
  • #2 20 Mar 2013 11:21
    zibi1971
    Specjalista AGD

witam
    przy każdym polu grzejnym jest bimetal który steruje polem , rozłącza gdy jest nagrzane lub załącza gdy ostygnie
    sygnał że pole jest nagrzane pochodzi z tego bimetalu
    element występuje z całym polem grzejnym cena pola ok 100-150zł
    pozdrawiam

0
  • #3 20 Mar 2013 11:53
    Slawo10
    Poziom 11  

jeżeli czujnik dla wskaźnika ciepła resztkowego jest zintegrowany z polem grzejnym to nie ma sensu wymieniać całego pola grzejnego za taką cenę, lampka będzie się paliła tak długo aż spali się żarówka
    dzięki za odpowiedź

0