Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opaska do oznaczania-czym to jest zrobione i gdzie kupić takie coś?

19 Mar 2013 19:22 1200 5
  • Poziom 13  
    Witam, mam zapytanie odnośnie tego w jaki sposób wykonuje się tego typu opaskę, oraz poszukuje odpowiedniego urządzenia oraz materiałów eksploatacyjnych do wykonywania takich opasek o rożnej treści i różnych kolorach.

z góry dziękuję za informacje;) Opaska do oznaczania-czym to jest zrobione i gdzie kupić takie coś?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    no to Chyba nie do końca to;) bo ja będę potrzebował zrobić tysiąc takich opasek to zajmie mi wieki;)
  • Poziom 37  
    Kiedyś musiałem zrobić oznaczenie do kabli. Wybijałem oznaczenia stemplem samoróbka zrobiona z uchwytu metalowego to było zrobione samemu jakiś frezer to zrobił i w niego wkładałem czcionki stalowe numeratorów do stali takie co się przykłada i puk młotkiem. Każdy oznacznik robiłem na raty to znaczy jeden wiersz oznaczeń i następna opaska a potem zmiana czcionki i drugi wiersz i tak zrobiłem z 500 sztuk :D no może mniej. Na seryjną produkcje się nie nadaje ale na mniejsze ilości jak znalazł. Efekt był dobry trwałe wybicie oznaczenia w plastyku. Grubość opaski była z 1mm to było w czym wybić bez przecięcia, ale wyczucie potrzebne było trochę :D Wszystko poszło w ziemię.
  • Poziom 34  
    Było coś takiego jak pistolet i talerzyk z czcionkami - tasiemka była plastykowa samoprzylepna na szpulce.
    Może też być tasiemka Al lub Pb -do owinięcia na kablu. Oznaczenia bite oznacznikami -litery i cyfry.