Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technika 42-2020 - Brak HDMI

zbyszekskibinski 19 Mar 2013 19:57 2373 9
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Chassis 17MB35-1.
    Oryginalną usterką było próbkowanie odbiornika (zasilacz włączany cyklicznie) bez włączenia BLU ON i Panel Vcc ON. Ponieważ nie dało się powstrzymać MB przed próbkowaniem nawet przez odłączenie pinu <standby (psu on) wyciągnąłem flash szeregowy z układu aby wrócić odbiornik do standby. Flash zawiera dane startowe BIOS w tym chassis. Metodą oscyloskopową doszedłem, że wokół układu SIL9185A (Silicon Images MUX) są zakłócenia pomiarów ( w standby). Już nie raz wymieniałem te układy z powodzeniem, tak więc jest to standartowa usterka dla tego Chassis Vestel. Nie miałem takiego układu i przełożyłem z innej płyty (działającej) niestety bez powodzenia (Brak HDMI)
    W menu serwisowym pokazuje, ze HDCP=ER (cholera!)
    Pomyślałem, ze może przegrzałem ten chip podczas przekładania czy co tak więc postarałem się o nowy z CHS i wymieniłem, i ponownie bez skutku.
    Telewizor ogólnie działa OK ale brak HDMI. Czasem tylko mignie ekran jak płyta DVD ruszy, nie wiem dalej jak to ugryźć. W tym odbiorniku nawet nie ma pamięci EDID, bo jak widze na płycie wolne miejsce więc jest nawet nie używana, jest tylko Eeprom od VGA.
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Dzięki Jurek, ale nie wiem czy jakby winien był serial Flash, czy ten TV w ogóle by ruszył, bo układ zawiera w sobie dane startowe (boot). Zastanawiałem się czy może winny być procek video, w którym mieści się skaler ale też mi to za bardzo nie pasuje (reszta TV działa OK) W SM pokazuje się HDCP: ER, może padły klucze od HDCP ale wtedy przynajmniej powinien być obraz z odtwarzacza płyt DVD?
  • Helpful post
    lisek
    Service technician RTV
    Jak pisze HDCP err to zazwyczaj klucze HDMI lub spróbuj zmienić kabel (na lepszy) czasem te "tanie kable analogowe" z ? robiły takie cuda?!

Masz tylko brak obrazu ( i fonii ) z HDMI?
    Czy po innych wej. sygnału to samo?
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Brak obrazu i fonii przez HDMI a wszystko pozostałe w tym TV działa dobrze. Gdzie przechowywane są klucze HDCP w tym odbiorniku, pamięć eeprom od HDMI jest nie uzywana jeszcze jest druga pamięć eeprom U103 tą 'czyściłem' wcześniej (zapomniałem wspomnieć). U mnie U 103 to główny eeprom tak więc raczej tam nie są przechowaywane. Jaki kabel zalecasz?
    dzieki
    lamer.
    Level 33  
    Fajne te wasze dyskusje, szkoda tylko ze w większości kończą się porażką.:D
    Rozejrzyj się Zbyniu za cała płytą, bo coś czarno widzę te twoje naprawy.
    I nie słuchaj bajek o porządnych kablach, nie ta klasa sprzętu.
    Aha i nie zapomnij o pomógł dla mnie.
    lisek
    Service technician RTV
    Zobacz w manualau dla tego chassis czy jest opisana procedura, ponizej przykłądowe dla
    Quote:
    6.2.4. Init NVM *for MB18-2

Press RC “RIGHT” button at “Service Submenu 1” and switch to “Service Submenu 2”
    Press RC “DOWN” button and highlight “”Init NVM”
    Press RC “RIGHT” button to set TV to initial settings. Next time TV is turned on, default settings will be loaded to TV.
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Jurek, ja już to wcześniej robiłem po wymianie układu i nic nie dało. To nie będzie raczej miało nic wspólnego z pamięcią NVM. Mnie to wyglada, że coś uszkodziło się w tym duzym procku video chociaż na autodiagnostyce w SM pokazuje, że wszystkie magistrale I2C od HD pracują Ok. Raczej sypnęły się klucze od HDCP a ich odzyskać nie będe mógł. Es tut mir leit! pozostaje wymiana płyty. Dzięki za info tak czy owak.
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Nie trzeba było wymieniać płyty. Po prostu gniazda od HDMI były poluzowane lub sam kabel b.kiepski bo jak się mocno przyciśnie i trzyma ręką to pojawia się obraz i dzwięk, także zmyliło mnie to.

Wiadomość dla innych użytkowników forum jest taka, ze w tym chassis najczęściej pada ten układ ( SIL9185A) i może powodować różne usterki począwszy od braku HDMI do nie włączajacego się TV.

Pozdrawiam.