Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jak przerobić wieżę tak,aby można było podpiąć pod nią kompa?

19 Mar 2013 21:26 3087 8
 • #1
  User removed account
  Level 1  
 • #2
  kwantor
  Level 38  
  Czy ta wieża nie ma wyjścia AUX, słuchawek?
  Sygnał z głowicy magnetofonu jest bardzo słaby i wymaga wielokrotnego wzmocnienia, nie wspominając o korekcji. Nie nadaje się.
  Sygnał można wyprowadzić sprzed wejścia regulacji siły głosu i sprzed układów korekcji, idealnie było by zastosować jakieś wtórniki emiterowe.
  Warto skorzystać z gotowych schematów znanych urządzeń audio.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  kwantor
  Level 38  
  Tak czytam poprzednika i wynika, że źle zrozumiałem.
  W opisie jest zaznaczone, że jest wejście AUX, USB. Więc tam należy podać sygnał z komputera z wyjścia karty dźwiękowej.
 • #5
  zyga c
  Level 15  
  Odlutuj te przewody z głowicy -przełącz wieżę na magnetofon - odtwarzanie i lekko podkręć siłę glosu i dotykaj palcem przewodów odlutowanych.Wten sposó znajdziesz "gorące" dwa przewody. Przewód czarny jako masa wspólny dla obydwu kanałów z jednym "gorącym" to jeden kanał drugi "gorący" - to kanał drugi.Po podłączeniu kompa powinieneś słyszeć muzyę.Jednak może okazać się że muzyka jest zniekształcona /przesterowanie/ wtedy należałoby w każdy kanał wlutować oporniki zmniejszający sygnał /10kom do 100kom/ Możesz też poszukać w części radiowej wieży gdzie z radia przechodzi sygnał do wzmacniacza m.cz. Oczywiście abu odnależć te 2 punktu musisz przełączyć wieżę na tuner i śrubokrętem szukać gdzie będzie "buczeć" w głośnikach. W tych punktach sygnał z kompa będzie słabszy ale czystszy.
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #9
  User removed account
  User removed account