Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Florino,Citroen Nemo,Peugeot Bipper - Elektrycznie podnoszone szyby, opis

zyga c 19 Mar 2013 21:33 1836 0
    zyga c
    Poziom 15  
    Szukam schematu wiązki elektrycznej podłączenia podnośników szyb. Florino,Nemo i Bipper mają jednakowe wiązki. Sczególnie zależy mi na rysunku gniazda głównego wychodzącego przez drzwi. - Po kilku dniach - Udało mi się rozszyfrować wiązkę kabli podnośników L i P. Z gniazda wielostykowego w drzwiach - dwa przewody przechodzą na prawy podnośnik - pozwala to sterować z lewej strony - podnośnikiem prawym Dwa najgrubsze przewody /czerwony i czarny/ biegną do kostki silnika.Ale pozostają jeszcze 2 cieńsze przewody z których jeden biegnie do kostki silnika - dałem mu minus 12V , drugi - biegnie do przełącznika szyb - - podałem plus i obydwa podnośniki pracują tak jak należy. Zastanawiam się teraz gdzie się wpiąć w instalację - Gdy podpinam gruby czerwony do plusa jest lekkie iskrzenie - pewnie musi być " za kluczykiem i poprzez mocniejszy bezpiecznik. Dwa cienkie - jeden chyba na stałe do minusa ,a plusowy - przez przełącznik szyb - przez bezpiecznik - też za kluczykiem. Przewody podnośników L i P są identycznie podłączone i wymagają osobnych zabezpieczeń