Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFB 2004 i inne. Jakie usterki się zdarzają? Jaka firma jest najlepsza?

20 Lut 2005 21:57 4836 10
  • Poziom 10  
    ma ktoś z Was to pralkę ile wytrzymała u Was bez usterki i jaakie usterki się najcześćiej zdażają. Jakie pralki ( jaKA firma ) są najlepsze ??
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    jak na italiańca pod wzgl. części bo produkcja to made in łódź

Dodano po 1 [minuty]:

a najlepsza jest DALIA-mam od kilku miesięcy, tylko że już jej nie produkują
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Chyba nie da sie ocenić sprzętu gdyż modele się zmieniają co chwile. Jedynie może na podstawie marki można coś powiedzieć. Tatramat potrafił wytrzymać 18 lat i gdyby korozja go nie zjadła to może do dzisiaj jeszcze by działał (w czasie eksploatacji wymieniony był tylko fartuch, uszczelniacz i obligatoryjnie łożyska).
  • Poziom 10  
    moją nastepna pralka pewnie tez bedzie bosch napewno sa dobre sa lepsze ale nie wiadomo jak sie trafi tylko bosche jak na razie nie produkuja chyba pralek z tzw. bezposrednim napedem czyli ciche pralki ale nie wiem czy duza roznica jest w dźwieku wydawanym przez zwykla i ta z b.n. ma ktos takak cichą ??
  • Poziom 31  
    DALIA jest cicha, ale nie ma bezpośredniego napędu, ale silnik klatkowy nie świszczy tak jak te komutatorowe
  • Poziom 16  
    Dalia jest "super" , ta emalia co odpada z ucha mocującego grzałkę , albo tryzmajacego silnik , a potem rdza chrup , chrup ,chrup i już dziurka w zbiorniku i zbiornik do wymiany ( w pierwszych ps 663 emalia siedziała 25lat i nic a tu ) , ale jeszcze te słynne 800 obr tak cicho i cicho , mija rok góra dwa i łożyska do wymiany na bębnie , a potem coś cieknie i cieknie , to tylko uszczelka w pompie , a bym zapomniał i jeszce brązowe plamki pod zasobikiem proszku , farba odpada a to pech !

moja propozycja : Tylko Bosch z miasta Łodzi
    najwyższa jakość montażu w Europie w fabrykach Bosch
    polacy produkują ( a nie jak Polar robią pepiczki (Czesi czy tam Słowacy w Popradzie )
    jeden programator od 5 czy 6 lat ( ile typów miał Whirpoll , nawet amica miała trzy albo więcej , mowa o procesorowych )
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    rydzekcycek napisał:
    moja propozycja : Tylko Bosch z miasta Łodzi
    najwyższa jakość montażu w Europie w fabrykach Bosch

Taaaak, np. w Boschu 1604 wcale rdza nie robi "chrup chrup". Tam robi "mniam mniam" :D

Jakosc montazu, hmmm, co ma jakosc montazu do jakosci blachy z ktorej jest wykonana pralka? Albo co ma jakosc montazu do jakosci programatorow, tego wloskiego badziewia serii EC.... montowanego w wielu Boschach?

Prawda, dumnie sie prezentuje napis na snieznobialej tabliczce "Made In Poland" na zgniłej obudowie....

rydzekcycek napisał:

jeden programator od 5 czy 6 lat ( ile typów miał Whirpoll , nawet amica miała trzy albo więcej , mowa o procesorowych )

Wedlug mnie to ogromna zaleta a nie wada. Unifikacja bardzo ulatwia zycie. I nam, serwisantom, jak i klientom (czesci dostepne od ręki, bez oczekiwania na nietypowa przesylke)
  • Poziom 16  
    1604 to inna historia , zadzwoń do Łodzi to ci powiedzą jak się robi obudowę do pralki na prasie z zabezpieczonej i pomalowanej !!! blachy .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    kol.rydzekcycek ty się nie mądruj, pralki z włoskich części lecą dziennie po kilkadziesiąt sztuk na ZŁOM, a zdania co do DALII nie zmienię i tak uważam że jest super, a w starej PS 663 BIO jak poszedł zbiornik to i od razu silnik a że przed wirowaniem zatrzymywała na moment obroty bębna i wirowanie ruszało z miejsca to chodziła po całej łazience, a w mojej pralce DALIA jest pompa magnetyczna