Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-L47ET5E - Podłączenie klawiatury i myszki

Dark_Assassin 19 Mar 2013 21:49 8622 4
 • #1 19 Mar 2013 21:49
  Dark_Assassin
  Poziom 7  

  Witam serdecznie, niedawno kupiłem tego Panasonica TX-L47ET5E i gdzieś już wyczytałem, że z tym modelem działa tylko klawiatura a myszka już nie. W drugim telewizorze Samsungu działa i myszka i klawiatura i mam pytanie w związku z tym... Czy po podłączeniu klawiatury z wbudowanym touchpadem, będzie wszystko OK i będę mógł używać klawiatury i tego touchpada zamiast myszki? Czy niestety nie da się tego tak zrobić i będzie działała tylko klawiatura?

  Przy okazji chciałem się jeszcze zapytać, czemu ten telewizor nie czyta mi napisów w żadnych filmach w żadnym formacie (nie liczę tu filmów z wbudowanymi napisami, bo te działają). Filmy oglądam prze WiFi z laptopa za pomocą AllShare.

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  0 4
 • #2 20 Mar 2013 07:40
  Trabi
  Poziom 36  

  Z Panasonic'ami jest ponoć tak, że obsługują klawiatury ale tylko te "zwykłe". Jeśli klawiatura wymaga własnych sterowników (choćby do uruchomienia touchpad'a) to nic z tym nie zrobisz.
  Co do myszki: mam bezprzewodowa która nie wymaga sterowników i niestety nie działa z ET5E. TV pokazuje że coś wykrył i.... na tym koniec. Klawiatury niestety nie mam żadnej na USB - ani przewodowej ani bezprzewodowej więc nie mam jak sprawdzić.

  Przez WiFi nie będziesz mieć napisów, bo przesyłasz tylko film a nie dwa pliki równolegle (film i napisy). Dlatego ich nie masz na ekranie. A że "wbudowane" są widoczne - to zrozumiałe: one są "wklejone" w obraz w postaci grafiki i nierozerwalne z klatkami filmu.
  Zgraj film na pendrive'a, dołącz napisy w pliku SRT o takiej samej nazwie jak film i odpal bezpośrednio z USB TV. Wybierz "Opcje" i w menu "Napisy" wybierz to co chcesz. Działa. Sprawdzone.

  1
 • #3 23 Mar 2013 12:15
  Dark_Assassin
  Poziom 7  

  Mam jeszcze jedno pytanie. Podczas oglądania filmów z laptopa przez Allshare po około 30 min (czasami szybciej, a czasami nawet po godzinie) TV traci połączenie z serwerem. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale po jakimś czasie normalnie dalej widzi laptopa i można znów oglądać. Co może być tego powodem?

  0
 • #4 23 Mar 2013 14:49
  Trabi
  Poziom 36  

  Ja do streamingu używam PS3 Media Server i nie ma z nim żadnego problemu. AllShare nie próbowaem więc nie wypowiem się.

  0
 • #5 23 Mar 2013 15:03
  voitek1
  Poziom 39  

  Dark_Assassin napisał:
  ...Podczas oglądania filmów z laptopa przez Allshare po około 30 min (czasami szybciej, a czasami nawet po godzinie) TV traci połączenie z serwerem...
  Sprawdź czy Ci się WiFi nie wyłącza w routerze, no i sprawdź, czy komp nie usypia po tych 30-60min...

  0