Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz buczy przy podkręcaniu volume

RFTiTONSIL 19 Mar 2013 22:13 2013 4
  • #1 19 Mar 2013 22:13
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Witam mam problem z wzmacniaczem.Powodem jest buczenie które narasta z podkręcaniem pokrętła Wzniesieniami. Wzmacniacz został wyjęty z obudowy od pieca gitarowego i przełożony do mniejszej.Wcześniej nie było problemów oraz gdy wzmacniacz luzem leżał na półce też grał normalnie .Teraz coś buczy nawet uziemiłem go.Wymieniłem rezystor ponieważ wcześniejszy miał uszkodzoną obudowę. Dołączam filmik.Przy okazji wzmacniacz po podłączeniu muzyki gra lecz przy wokalu słychać lekko te buczenie.http://www.youtube.com/watch?v=JzeqZH0Cn_k

0 4
  • #2 19 Mar 2013 22:24
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

W jakiej odległości znajduje się transformator? Być może on jest winowajcą buczenia.

0
  • #3 19 Mar 2013 22:38
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Odsunąłem na odległość około 40 cm i buczy tak samo jak wcześniej nawet jak przysunę do transformatora jest tak samo

0
  • #4 01 Kwi 2013 01:53
    tegotojaniewiem
    Poziom 7  

Co ma do rzeczy transformator? To buczenie to zwarcie sygnałowe od wejścia wzmacniacza prześledź drogę czy nie ma zwarcia może coś nie łączy.W wzmacniaczach dzieje się tak jak dotkniemy wejścia do wzmacniacza najczęściej np.Jacka który wchodzi do komputera dotniemy końcówkę to zaczyna buczeć jest to wtedy sygnał L+ lub R+ zobacz kable sygnałowe, poruszaj nimi.

0
  • #5 01 Kwi 2013 10:28
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Dzięki za odpowiedź sam tak zrobiłem wcześniej masa przy przedwzmacniaczu była prawie urwana.Niestety wzmacniacz grał ale przy głośniejszym słuchaniu palił bezpieczniki więc wstawiłem mocniejszy i klapa ścieżki na końcówce się popaliły teraz po naprawie nie daje znaku życia.

0