Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Eltron 100U. Grzeje się rezystor. (r206 TW-2)

19 Mar 2013 23:22 1833 7
  • Poziom 9  
    Witam. Dostałem z powrotem wzmaka, był u kolegi na imprezie. Włączam a tu nic. żadnego odezwu. Od razu po otworzeniu obudowy zobaczyłem dwa spalone rezystory: R205 i R206. na łytce TW2. Wymieniłem oba i znowu muzyka zaczęła grać. Ale do czasu, bo jeden z wymienionych rezystorów grzał sie i zaczęło z niego śmierdzieć, więc wymieniłem na drugi. To samo. Też się grzeje. Dodam że ten R205 jest już w porządku, nic nie śmierdzi i nie nagrzewa się. napięcie na tym trefnym wynosi 30V. Wie ktoś może jaka jest tego przyczyna ? Jak by co to drugiego takiego samego mam obok, więc ewentualne szybkie zamiany są możliwe. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Diody sprawne. T201 zaś był zepsuty. Na kolektorze 18.5V, na emiterze 17. Wymieniłem go na ten stary, usterka ustała, nie grzeje się, ale za to nie działa muzyka. Moje pytanie, można zamiast tego BD 135 wsadzić 139 ? Bo mam akurat takie nieużywane
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    mozesz zamiast bd135 spokojnie wsadzac bd139.
  • Poziom 9  
    Mam właśnie nówki sztuki ale nie BD 139, tylko BD 139-16. Czy jest jakaś różnica w tym czy można i te wstawiać ?
  • Poziom 9  
    Wstawiłem i nie działa... Słychać tylko jak by skuter jechał w głośniku a jak wzmocnienie sumy dam więcej to szybsze są te fale...
    Dobra już zrobione. Czarny kabel przy płytce się odłączył. Wszystko gra czystko, ale jak próbuje przykręcić FRONT panel do obudowy (CZYLI DO MASY) To znika mi sygnał. Jest bardzo cichy, jak odejmę od obudowy to gra. Gdzie szukać przyczyny ?
  • Poziom 9  
    Tornadoo napisał:
    Wstawiaj - możesz być

Nie wiem o co chodziło z tą Twoją wypowiedzią.

Problem rozwiązany. Wczoraj jak gniazda na wyjściu zmieniałem to przez przypadek kable zamieniłem. Wszystko już gra. Można zamknąć