Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

URZ0195 - zanik niektórych programów cyfr.po podłączeniu dekodera pod FullHD

al-aksa 20 Mar 2013 00:30 1821 8
  • #1 20 Mar 2013 00:30
    al-aksa
    Poziom 9  

cześć,
    mam taki problem w związku z cyfryzacja naszego kraju :)
    otóz mam LCD z wbudowanym tunerem, ale postanowiłem dodatkowo podłaczyć do niego tuner dvb-t URZ0195, aby móc nagrywać za jego pomoca jako PVR na dysk.
    Wszystko fajnie tylko, ze po podłączeniu sygnału z anteny siatkowej do dekodera łapie on wszystkie programy, ale idea była taka, żeby oglądac przez tv niezależnie od tego co się akurat nagrywa za pomoca dekodera. Tymczasem łącząc kablem antenowym RF od dekodera pod gniazdo antenowe telewizora niestety nie pokazuje się część kanałów w tv (tvp2,kultura, polonia, tvpinfo)
    Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Do tej pory gdy antena była podłączona bezpośrednio pod tv wszystkie kanały telewizor łapał.
    Czy zastosowanie tzw. zwykłego trójnika [ link do aukcji wykasowano ] URZ0195 - zanik niektórych programów cyfr.po podłączeniu dekodera pod FullHD na antenie może poprawić tę sytuację z kanałami cyfrowymi w tv?

Regulamin pkt 3.1.18 . [SP5ANJ]

0 8
  • #2 20 Mar 2013 07:50
    Jingiel
    Poziom 21  

Zazwyczaj sygnał z muxa3 jest słabszy. Raczej skupiłbym się na wzmocnieniu sygnału z anteny. Taki rozgałęziacz, który pokazałeś jest słabej jakości. Jeśli już go stosować to taki na nakręcane złącza typu F. Podaj lokalizację. Rozumiem, że przy antenie jest zamontowany jakiś wzmacniacz antenowy. Jeśli starego typu to zmieniłbym go na jakiś nowy np. LNA117.

0
  • #4 20 Mar 2013 16:44
    al-aksa
    Poziom 9  

Moja lokalizacja to W-wa Tarchomin, mam siatkę bez wzmacniacza.
    Wczoraj przeprogramowałem kanały jeszcze raz w tv i wydaje się, że jest ok, ale zobaczę jak dziś będzie. Na wszelki wypadek zamówiłem sobie ten trójnik, może pomoże... dzięki i nie kasujcie od razu ludzi w potrzebie, bo epoka cyfryzacji Polski trwa ;)

0
  • #5 20 Mar 2013 18:28
    media-wideo
    Poziom 17  

Zauważ też, że wczoraj nastąpiła zmiana kanału dla muxa3 z 55 na 27.

0
  • #6 21 Mar 2013 00:40
    al-aksa
    Poziom 9  

no właśnie... coś pozmieniali, bo o ile tv mi teraz chodzi to dla odmiany zniknęły mi te kanały na dekoderze :D musze zatem spróbować jeszcze raz wrzucić autowyszukiwanie...
    tylko czy oni znowu za chwilę nie będą mieszać w tych częstotliwościach??

0
  • #7 21 Mar 2013 01:20
    Jingiel
    Poziom 21  

Nie będą. Nastąpiło wyłączenie nadajników analogowych, więc kanały zostały zmienione docelowo.

0
  • #8 21 Mar 2013 07:04
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

al-aksa napisał:
    dzięki i nie kasujcie od razu ludzi w potrzebie, bo epoka cyfryzacji Polski trwa ;)

Tu nie chodzi o kasowanie ale o to, że to TY sam osobiście logując się na tym Forum "podpisałeś" zgodę na przestrzeganie regulaminu tego Forum, czyż nie. :?:

A jak widać z regulaminem sobie jakoś nie radzisz i nie czytasz zaleceń w dziale.

Pozdrawiam.

0
  • #9 18 Lip 2014 16:01
    al-aksa
    Poziom 9  

zamykam temat...

0