Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki migomat ? Opinie na temat Esab C250 ? Czy warto kupic na all. ?

20 Mar 2013 00:47 13491 9
  • Poziom 14  
    Witam, jestem na kupnie migomatu. Do tej pory upatrzylem sobie migomat ESAB OrigoMIG C250. Czy ktos moze sie wypowiedziec na temat tego urzadzenia, czy jest warty swoich pieniedzy i jest udana konstrukcja ? Z jakiego materialu jest uzwojenie na transformatorze ? Na jakich czesciach jest produkowany (kraj pochodzenia) ?
    Na allegro chodzi on po 3 800 zl. Co myslicie o kupnie na allegro za taka kwote ?, czy nie musze sie obawiac ze trafie na jakas podrobe ?

Chcialbym poznac tez wasza opinie na temat czeskiej konstrukcji - Tiger 3000. Jak z awaryjnoacia tego sprzetu ?

Moze polecacie jakas inna firme (moge wydac max 4000 zl, chyba ze bedzie taka potrzeba to moge cos dolozyc) ?

Przepraszam za brak polskich znakow, pisze z telefonu.
    Prosze o pomoc w wyborze i pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Konstrukcja esaba mało awaryjna zdarzają się czasami drobne awarie ale to na prawdę bardzo drobne. Co do zakupu z allegro twoja decyzja ja bym nie kupował ze względu na serwis jak coś się stanie to musisz sam pakować i odsyłać a tak oddajesz do sprzedawcy i niech się martwi on w pakowanie. Innym dobrym wyborem jest oerlikon citoline 2500Tna plus przemawia układ 4rolkowy.
  • Poziom 14  
    Dziękuje za odpowiedź, a co powiesz o BESTER MAGSTER 280 4x4.
    Jakie posiada on uzwojenie miedź ? I co wybrać Esab czy Bester ?
  • Poziom 23  
    Za dużo tobie o tym urządzeniu to ci nie powiem choć marka znana a i mało awaryjna wg mnie rzecz gustu co wybierzesz no może ma trochę więcej bajerów do ustawiania niż ESAB. Transformator nie jest miedziany w żadnym . Czasy te już minęły w przypadku tych firm bardziej spodziewaj się tam uzwojeń aluminiowo miedzianych. Na samej miedzi budowanej jest np SELCO 2400 ale cena rośnie to około 6000zł choć jest to wydajniejsze urządzenie od wspomnianych wcześniej.
  • Poziom 14  
    Cały czas się zastanawiam który migomat wybrać, odpadł całkowicie esab. W jego miejsce typuje Lincoln Electric POWERTEC 305C.

I teraz mam pytanie co wybrać ?

1. Lincoln POWERTEC 305C
    2. BESTER MAGSTER 330 4x4.

Nie wiem też skąd jest taka różnica wagi:

Lincoln POWERTEC 305C - 95 Kg.
    BESTER MAGSTER 330 4x4. - 80 Kg.

I co polecacie wybrać w takiej sytuacji ?
  • Poziom 23  
    Widzisz i tu jest ta różnica cenowa między sklepem stacjonarnym a allegro. Na aukcjach nikt się nie męczy aby podać tobie różnicę natomiast sprzedawca stacjonarny bierze więcej gdyż zazwyczaj udzieli mu informacji o które pyta się klient. Linia POWERTEC jest wyżej stawiana niż MAGSTER wg LINCOLNA.
  • Poziom 14  
    Ciekawi mnie dlaczego jest taka roznica wagowa ? W powertec'u jest zastosowana jaka nowa technologia ? Jest duza roznica w konstrukcji tych spawarek ?

I ponawiam powyzsze pytanie: ktory sprzet wybrac ?
  • Poziom 11  
    slowik57 napisał:
    Witam, jestem na kupnie migomatu. Do tej pory upatrzylem sobie migomat ESAB OrigoMIG C250. Czy ktos moze sie wypowiedziec na temat tego urzadzenia, czy jest warty swoich pieniedzy i jest udana konstrukcja ? Z jakiego materialu jest uzwojenie na transformatorze ? Na jakich czesciach jest produkowany (kraj pochodzenia) ?
    Na allegro chodzi on po 3 800 zl. Co myslicie o kupnie na allegro za taka kwote ?, czy nie musze sie obawiac ze trafie na jakas podrobe ?

Chcialbym poznac tez wasza opinie na temat czeskiej konstrukcji - Tiger 3000. Jak z awaryjnoacia tego sprzetu ?

Moze polecacie jakas inna firme (moge wydac max 4000 zl, chyba ze bedzie taka potrzeba to moge cos dolozyc) ?

Przepraszam za brak polskich znakow, pisze z telefonu.
    Prosze o pomoc w wyborze i pozdrawiam.

ja długo szukałem, aż kupiłem czecha Tiger 2200 pełne wyposażenie 3,5tyś
  • Poziom 10  
    POSIADAM MIGOMAT TIGER 3000
    sprzet rewelacyjny, podajnik 4 rolkowy, dziala 2 lata bezwarayjnie a jest intensywnie eksploatowany. Jedyny minus to glosny wentylator. Firma zastsosowala bardzo wydajne chlodzenie. Ma wygodny uchwyt na palnik. 190A przy 100%
  • Poziom 10  
    przed zakupem zastanawialem sie nad ESABEM, BESTEREM sprzedwcy doradzili,ze kupic TIGERA,
    Jestem bardzo zadowolony
    Uzwojenie ma pierwotne miedziane a wtorne aluminiowe,
    Wykonanie kigomatu jest profesjonalne,
    W srodku sa 2 naklejki podbite przez technikowjako podwojna kontrola jakosci,
    Podzespoly firmowe,