Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat centralny zamek. Siłownikowi klapy brakuje 5mm.

20 Lut 2005 22:22 1661 3
 • Poziom 2  
  Witam. Chciałbym zainstalować siłownik centralnego zamka klapy bagażnika do Ibizy 2003. Samochód w wersji stella z centralnym zamkiem dokładanym w serwisie w ramach promocji. Wymieniłem wkładkę zamka oraz zainstalowałem siłownik - oryginalny Seata, podłączyłem go do instalacji tylnych drzwi. I pojawił się problem - w momencie uruchamiania centralnego zamka wszystkie drzwi się zamykają, natomiast siłownikowi klapy brakuje jakichś 5 mm do ustawienia popychacza w skrajne pozycje (mechanicznie kluczykiem mogę zamek otworzyć). Pytanie czy zmiana w ustawieniach autoalarmu opcji - czas zamykania zamków coś zmieni i jak to zrobić. Alarm prestige AMX G - problem z ustawieniem opcji (np ryglowanie po włączeniu stacyjki, czy automatyczne uzbrajanie po przypadkowym rozbrojeniu pilotem bez otwierania drzwi) - niby centralka przyjmuje ale bez efektu. Dzięki za pomoc.
 • Poziom 13  
  jeżeli to są elektryczne siłowniki to czas jest ustawiony na ok.1s, wydłużając czas(tylko dla siłowników pneumatycznych ok 3s) działania zamka możesz uszkodzić siłowniki elektryczne, problemem u ciebie jest raczej niedopasowana długość cięgna między siłownikiem a wkładką zamka
  pozdro
 • Poziom 2  
  Problemu niedopasowania cięgna nie ma. Wkładka zamka siłownik i popychacz - wszystko pasuje. Problem w tym, że albo siłownik dostaje za krótki impuls (nie wiem czy to jest możliwe) albo coś jest nie tak z siłownikiem. Nie wiem jak to sprawdzić. Po podłączeniu do instalacji i próbie bez obciążenia, po załączeniu centralnego zamka ramię siłownika przesuwa się ale nie do końca - brakuje jakichś 5 mm.
 • Spec od samochodów
  Albo ma siłownik za ciężko, albo jest uszkodzony.

  Pozdrawiam.