Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP 300 - Samsung CLP 300 zle rozprowadzenie niebieskiego koloru

tobisklep 20 Mar 2013 10:56 2799 6
  • #1 20 Mar 2013 10:56
    tobisklep
    Poziom 2  

Witam.

Mam problem z drukarką CLP 300. Otóż wczoraj w czasie drukowania grafiki na całej A4 drukarka najpierw wydrukowała mi dobrze kartkę z grafiką w kolorze niebieskim, a następna kartka z tą samą grafiką już źle

Czytałem trochę o tej drukarce na forum i zastanawiam się co może być przyczyną. Toner w drukarce jest w sumie nowy (zamiennik) firmy expression. Inne tonery też są co dopiero wstawione.

Dziś wyskoczył mi błąd w SmartPanelu (kolor niebieski tonera jest źle rozprowadzony czy coś w tym stylu) System kazał mi wyłączyć i włączyć drukarkę. Niestety nic to nie pomogło.

Zrobiłem też test CMYK

l Samsung CLP 300 - Samsung CLP 300 zle rozprowadzenie niebieskiego koloru

Wychodzi na nim, że coś nie tak jest z tonerem w kolorze niebieskim.

SĄ TO SKANY więc jakoś jest jaka jest ale widać na nich, że ewidentnie coś nie tak jest z tonerem niebieskim.

Jeśli jest ktoś mi w stanie pomóc to będzie super.

Jakiś może link do tego jak rozkręcić tą maszynę.

PS za pomoc, która da jakieś efekty dam dobry rabat na wózek lub fotelik samochodowy :)

POZDRAWIAM

Wklejanie obrazków: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę stosować tę metodę. Jeden obrazek poprawiłem.
    Resztę, jeżeli potrzebne, zrób sam. rys57

0 6
  • #2 20 Mar 2013 12:23
    code_52
    Poziom 11  

Nie ma potrzeby niczego rozkręcać - spakuj wadliwy kartridż z cyjanem, dołącz wydruk obrazujący wadę i wal do sprzedawcy z reklamacją. Masz takie prawo.

0
  • #3 20 Mar 2013 14:25
    tobisklep
    Poziom 2  

czy to faktycznie będzie wina tonera ??

0
  • #5 05 Lis 2013 19:21
    dariuszek1878
    Poziom 10  

U mnie też tak było i okazał się toner do wymiany .

0
  • #6 05 Lis 2013 21:35
    wieczyste_chipy
    Poziom 11  

To nie toner listwa zagarniająca tego koloru znajdująca się w module bębna. Ten model to straszna konstrukcja, pomysł był dobry :) toner to sam proszek, a w bębnie znajdują się listwy zagarniające z wałkiem transportującym. Trzeba wyciągnąć moduł bębna, rozkręcić i wyczyścić listwę albo przy okazji wszystkie.

0
  • #7 30 Gru 2013 21:35
    birut
    Poziom 21  

Po wyczyszczeniu na zamiennikach będzie to samo. Zamienniki nie tylko w tej drukarce zaklejąją Dr. blade. Na oryginałach nic takiego się nie dzieje. Sprawdzałem w OKI, EPSON, HP, SAMSUNG i w każdej pojawia się ten sam problem na zamiennikach delikatnie ujmując.

0