Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką wieżę kupić do 200zł

Maxim128 20 Mar 2013 18:11 1242 8
  • #1 20 Mar 2013 18:11
    Maxim128
    Poziom 14  

Witam.
    Mój sprzęt grający idzie do salonu, więc potrzebuję nowego.
    Mam kolumny Tonsila o łącznej mocy 40W(głośniki po 20W). Zestaw wystarcza, ale ma pourywane membrany(chyba nowe głośniki do nich kupię, ale to BTW)

Do rzeczy: potrzebuję wieży do 200zł. W grę wchodzą tylko używane sprzęty.
    Mam mały pokój(9m2) więc nie potrzebuję "oszałamiającej mocy", tylko solidność i funkcjonalność.

Moje wymagania:

-ma mieć magnetofon(dobrze, gdyby był dwukasetowy)
    -magnetofon ma nagrywać taśmy chromowe
    -ma również posiadać CD(nie musi czytać MP3, zresztą wątpię, że się znajdzie taki sprzęt)
    -musi mieć korektor(nawet najprostszy)
    -głośniki na 8Ohm
    -zapamiętywanie stacji(preset)
    -opcjonalnie- timer do nagrywania na kasety audycji z radia

Wiek nie brany pod uwagę. Nie preferuję konkretnych firm, ani nie mam oporów przed żadnymi. Mogą być polskie produkty(dobrze by do Tonsili pasowały)

Muzyka której słucham to głównie rap, rock, elektroniczna(mało).

To, co mi się spodobało:

Universum

Panasonic

Sony

Co myślicie o moich propozycjach? Właśnie takiego typu wieże najbardziej mi odpowiadają.

Pozdrawiam.

0 8
  • #2 23 Mar 2013 09:14
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  

Może wieżę polską: http://allegro.pl/wzmacniacz-diora-ws-502-i3108970285.html
    Można by poszukać wieżę Polskiej produkcji z magnetofonem tzw. szufladą (magnetofon obsługiwał wszystkie rodzaje taśm). Był tam equalizer tuner i wzmacniacz 2*35 wat(WS 432)który bardzo fajnie gra nawet bez equalizera.
    Resztę więzy można za grosze skompletować są dostępne pojedynczo na Allegro.
    Tutaj link na sam taki wzmacniacz:http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-unitra-ws-432-do-poprawek-bcm-i3110155306.html
    Albo można więżę: http://allegro.pl/wieza-unitra-diora-ws-442-wzmacniacz-equalizer-i3112205329.html

0
  • #3 23 Mar 2013 12:06
    Maxim128
    Poziom 14  

Hmm, podoba mi się. Czy jest awaryjna(nie wydaje mi się, ale wolę zapytać)
    Mam jeszcze pytanie. Dzisiaj gość na giełdzie wymienił mi zawieszenia i membranę w obu głośnikach. Czy to prawda, że nie powinno się stosować gumowych zawieszeń?

0
  • #4 23 Mar 2013 12:40
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  

Jeśli chodzi o awaryjność to syn używa tego wzmacniacza już parę lat i nic się do tej pory nie zepsuło. Wzmacniacze w razie problemów są bardzo proste w naprawie wszystkie części są dostępne , schematy również. Magnetofon typu szuflada był kiedyś uznawany za jeden z ciekawszych. Do tego wzmacniacza mamy podpięte Mildtony 80 .
    Nie jestem fachowcem odnośnie zawieszeń głośników ale o tyle co wiem to gumowe stosują do głośników samochodowych. Mildtony mają głośniki z zawieszeniem piankowym. Natomiast w głośnikach gitarowych są z tego samego co membrana czyli papierowe.

0
  • #5 23 Mar 2013 12:52
    Maxim128
    Poziom 14  

Jestem zadowolony z brzmienia po wymianie. Gość powiedział mi, że gumowe są trwalsze to wziąłem. Skok mają odpowiedni.

Może się skuszę na tą wieżę;) Zapoluję jeszcze na giełdzie jutro, zobaczę, czy są jakieś polskie wieże, bo tylko wzmacniacze widziałem i to po 350zł więc za drogo.

0
  • #6 23 Mar 2013 13:07
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  

Dwa tygodnie temu miałem propozycję kupienia kompletnej wieży z tym wzmacniaczem(WS-432) za 100 zł w bardzo ładnym stanie w pełni sprawna. Ale nie brałem bo mi nie była potrzebna ponieważ już mam wszystko co potrzebne w pokojach. Próbowałem się jeszcze targować (proponowałem 80zł) ale sprzedający się nie zgodził dlatego odpuściłem. Tak że poszukaj okazji bo można bardzo tanio kupić całkiem fajny sprzęt.

0
  • #7 23 Mar 2013 13:15
    Maxim128
    Poziom 14  

Tak OT- mieszkasz w Warszawie?

0
  • #8 23 Mar 2013 13:43
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  

Niestety nie, Mieszkam na Śląsku(Jaworzno)

0
  • #9 23 Mar 2013 14:32
    Maxim128
    Poziom 14  

Aha. Dzięki za pomoc.

0