Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T - Słaba Jakość Dvb-t

Zboju567 20 Mar 2013 18:17 2292 9
  • #1 20 Mar 2013 18:17
    Zboju567
    Poziom 7  

Witam mam problem z jakością sygnału dvb-t odbiera mi tylko TVN HD reszta na 35%-45% więc nie da się wogule oglądać antena jest skierowana na Warszawa Raszyn Mieszkam ok 60km od anteny
    DAne :
    Antena kierunkowa zamontowana ponad 10m nad ziemią na wysokim maszcie
    -aktywna z zasilaczem sieciowym
    -zasila jeden odbiornik
    Napiszcie co zrobić aby odbiór był lepszy(płynny)

-1 9
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 20 Mar 2013 19:41
    Zboju567
    Poziom 7  

Telewizor marki Samsung starszego typu nie wiem dokladnie jaki model
    Jeđli chodyi o dekoder to wiwa hd 95 mc

0
  • #4 20 Mar 2013 21:17
    ArtMedia
    Poziom 26  

Witam serdecznie.

Stawiam na zbędny wzmacniacz, który szkodzi zamiast pomagać. Należałoby zastąpić go symetryzatorem a przy TV założyć zwyczajną wtyczkę antenową.
    Jednak bez dokładniejszych danych m.in. na temat lokalizacji i samej instalacji, mogę się mylić.
    Pozdrawiam.

Sebastian

0
  • #5 20 Mar 2013 21:34
    Zboju567
    Poziom 7  

Chciałbym jeszcze dodać że przewód koncentryczny jest bardzo stary i może być gdzieś uszkodzony ale czy w tedy działał by mi ten jeden program tak dobrze ?

0
  • #6 20 Mar 2013 21:37
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 20 Mar 2013 21:43
    _cheetah_
    Poziom 37  

Zboju567 napisał:
    Chciałbym jeszcze dodać że przewód koncentryczny jest bardzo stary i może być gdzieś uszkodzony ale czy w tedy działał by mi ten jeden program tak dobrze ?
    Tak, jest to jak najbardziej możliwe, zwłaszcza, że TVN HD nadawany jest na parametrach jak dla telewizji mobilnej, więc odbiera się go bardzo dobrze, nawet pomimo braku innych mux-ów.

No, cóż rady już ci udzielono - zrób coś ze swoją instalacją odbiorczą...

A, i jeszcze aktualne kanały z PKiN-u - Link. Raszyn to te same kanały mux-1...3.

Kierunki na nadajniki

0
  • #8 21 Mar 2013 17:48
    rafa2
    Poziom 13  

Kolego Zboju,
    Mieszkam niedaleko od Ciebie miałem do wczoraj ten sam problem.
    Przedwczoraj wymieniłem wzmacniacz na nowy i było tak samo jak u Ciebie(tak mi doradził sprzedawca z sklepu RTV z Legionowa)
    Wieczorem poczytałem na forum ,dziś kupiłem symetryzator do anteny siatkowej 21-69,wymieniłem i wszystko hula mam mam sygnał na 92%.
    Antenę miałem starą ,kabel też już ma z 7lat.
    Kup symetryzator ,wymień i powinno być dobrze.
    A i przy ustawianiu anteny posługiwałem się aplikacją na smartfony DVB-T finder.
    Powodzenia

0
  • #9 25 Mar 2014 14:26
    kristo321
    Poziom 7  

Panowie. Mam pytanie apropo ostatniej wypowiedzi co do zastosowania symetryzatora 21-69. Ciotka mieszka w Nasielsku (czyli od nadajnika Raszyn ok 50km).Do tej pory używała dekodera dekoder CABLETECH URZ0084 a że wyłączono TVP 2 zmieniłem jej na dekoder HD CABLETECH URZ00195. I tu niespodzianka. Jak kanał TVP1 i wcześniej TVP2 jej odbierały na starym dekoderze URZ0084 to na nowym URZ00195 mają duże zakłócenia (siła sygnału 30%).Jak to możliwe że ten nowy dekoder nie odbiera a stary tak. Oczywiście pozostałe kanały odbierają. Co jest przyczyną. Mniej czuły ten nowy dekoder ? Czy wyjęcie z puszki starego wzmacniacza i włożenie samego symetryzatora przyniesie efekt czy symetryzator łączy się razem ze starym wzmacniaczem ale wtedy jak ? Poradźcie coś.

Regulamin pkt 3.1.19. [SP5ANJ]

0
  • #10 25 Mar 2014 17:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kristo321 napisał:
    Czy wyjęcie z puszki starego wzmacniacza i włożenie samego symetryzatora przyniesie efekt

Nie,
    wymienić wzmacniacz na symetryzator, wywalić zasilacz, i w to miejsce dać zwykłą wtyczkę antenową.
    kristo321 napisał:
    czy symetryzator łączy się razem ze starym wzmacniaczem ale wtedy jak ? Poradźcie coś.

Rozkręcisz puszkę antenową, spojrzysz, będziesz wiedział.

0