Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F ISUZU - Zamiana alternatora 4 pinowego na 2 pinowy

20 Mar 2013 18:18 5631 16
  • Poziom 7  
    Witam. Oryginalnie zamontowany był alternator 4 pinowy obecnie "nowy" jest 2 pinowy. Proszę o pomoc które kable z 4 pinowego przepiąć do 2 pinowego. W wyszukiwarce znalazłem taki post https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1517207.html jednak jestem zielony i nie wszystko z tego rozumiem. :cry:
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    Przepinasz przewód L (kontrolka) do L nowego alternatora.
    No i to by było na tyle. Więcej nic nie przepniesz.
    Alternator będzie działać.
    Nie będzie działać obrotomierz.
    Aby działał trzeba by rozbierać alternator i zmienić miejsce podłączenia punktu W, aby zrobić N. Bez tego nic nie będzie.
  • Poziom 7  
    Powyższe rozwiązanie nie zdaje egzaminu, ponieważ alternator się nie wzbudza i nie ładuje.
  • Moderator Samochody
    Kontrolka w isuzu idzie przez przekaźnik na prawym słupku, musisz go wywalić i spiąć kable, żeby mieć normalne wzbudzenie D+ przez żarówkę w zegarach
  • Poziom 7  
    Więc... Połączyłem kostkę L z alternatora z L na wtyczce i zrobiłem Mostek. Jak jest mostek to zanim odpalę auto kontrolka ładowania nie świeci.
    A jak odpalę to alternator dalej nie ładuje ?-) Jak podłącze L z alternatora do IG (plus po stacyjce) to od razu zaczyna ładować tylko nie wiem czy tak może być? Chodzi czy pobudzanie alternatora ma być ciągłe czy tylko chwilowe?
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    spec od auto-elektro
    azthec napisał:
    Więc... Połączyłem kostkę L z alternatora z L na wtyczce i zrobiłem Mostek. Jak jest mostek to zanim odpalę auto kontrolka ładowania nie świeci.

Połączyłeś nie te przewody co trzeba.P
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    viper555 napisał:
    Połączyłeś nie te przewody co trzeba.P

i
    Motronic napisał:
    Całkiem to źle robisz.

Może będę bezpośredni, ale sam zauważyłem, że coś nie tak, skoro nie ładuje... Jest ktoś kto wytłumaczy: który kabel gdzie przepiąć, co ewentualnie wpiąć, ale bez skrótów tylko jak zielonemu w tej sprawie?

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Dobra... napisz co muszę zrobić, a ja chętnie pomogę w miarę moich możliwości, wiedzy i doświadczenia.
  • Poziom 7  
    A więc... oryginalną wtyczkę mam odłączoną i kontrolka ładowania świeci, pewnie dlatego, że kontrolka jest na przekaźniku, może zadziała jak zrobię mostek?

Odnośnie Twojego problemu to w pierwszej kolejności należy udać się do lekarza rodzinnego lub punktu doboru aparatów słuchowych, a tam wykonać otoskopię, a najlepiej videootoskopie, lecz nie wszystkie punkty to mają (jak będzie poproś o zdjęcie - mogą wydrukować)
    Jak nie będzie korka woskowinowego poproś w punkcie o badanie słuchu przewodnictwa powietrznego i kostnego (zazwyczaj bezpłatne i bez skierowania).
    Trzaski i szumy to częsty objaw jednostronnego niedosłuchu.
    Pozdrawima
  • Poziom 7  
    Mam pytanie jakim prądem jest wzbudzany alternator i czy jest to chwilowe czy ciągłe?
  • Poziom 7  
    W tym silniku chyba z kontrolki na przekaźnik...
  • Poziom 7  
    Działa... co było źle :?: rysunki z linku do tematu z pierwszego postu (dla informacji zamieszczam poniżej) przedstawiają to samo (chyba 2 gniazda)

Opel Astra F ISUZU - Zamiana alternatora 4 pinowego na 2 pinowy Opel Astra F ISUZU - Zamiana alternatora 4 pinowego na 2 pinowy

Przez ciekawość podpiąłem odwrotnie we wtyczce, tzn w.g. rysunków S wtyczki podpiąłem do L Alternatora, a dla testu W alternatora pod S wtyczki i chodzi obrotomierz; taki wyszedł mi bonus 8-)

Oczywiście mostek też jest zrobiony na przekaźniku. Jutro dociągnę pasek bo zdążył się uleżeć po wymianie i mam nadzieję, że będzie wsio OK.

Po tygodniu testów napiszę jak się sprawuje i czy nadal wszystko działa.

Z tego miejsca bardzo chcę podziękować viper555 za pomoc na wp i cierpliwość dla lakia :D
  • Poziom 1  
    Mam pytanie jak podłączyć alternator 4 piny pod instalacje na 2 piny