Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tico - Lewe postojówki zapalają się same po przekręceniu stacyjki

20 Mar 2013 21:02 1173 2
  • Poziom 11  
    Witam,

mam nastepujacy problem w zakupionym tico. Otóż po przekręceniu stacyjki zapalaja sie na stałe lewe postojówki z oświetleniem licznika, deski i tablicy rejestracyjnej. Prawe postojówki załączają sie normalnie po włączeniu postojówek. I tak odpalam auto za każdym razem z włącznymi dodatkowymi odbiornikami.Wyglada to na jakies druciarstwo na zasadzie, jak obejśc przepalajacy sie bezpiecznik i ktoś podłaczył linie na stałe pod plusa po stacyjce. W tym jest problem że w instalacji nic nie było grzebane, dzisiaj poprzeglądałem wszystko. Miał ktos podobny problem?

nastepny problem mam taki ze mam troche słabe ładowanie,pomiary na akumulatorze pokazały:

bez obciążenia-14V
    włączone światła mijania-13,6V

czy w tico szczotki sa wymienne? gdzies doczytałem że wystepuja całe w komplecie z szczotkotrzymaczem? chyba ze problem leży gdzie indziej? klemy przeczyszczone razem punktami masowymi. nie mierzyłem napięcia na wyjściu B+ na aku, jutro może uda mi sie tam dostac.
  • Poziom 29  
    Przeczyść także punkt B+ na alternatorze, oraz połączenie przewodów na rozruszniku.
    Co do świateł sprawdź dobrze skrzynkę bezpiecznikową.
  • Poziom 11  
    Problem z postojówkami został rozwiązany, okazało się, że ktoś przy montażu radia połączył razem przewód + po stacyjce z przewodem + podświetlenia radia. w dodatku był przepalony bezpiecznik od lewej strony oświetlenia, prawdopodobnie ktoś szukał masy do radia i podłączył pod + podświetlenia radia. W ten sposób po włączeniu postojówek zrobił zwarcie. Nie wiedząc, co jest grane, podłączył przewód podświetlenia radia do przewodu + po stacyjce.

Jeśli chodzi o ładowanie, po podłączeniu świateł tak jak należy ładowanie wzrosło. Bez obciążenia na aku mamy 14,2 V, po włączeniu świateł postojowych i mijania napięcie spada do 13,6 V. Na zacisku B+ na aku wyszło, że napięcie bez obciążenia wynosi 14,3V po włączeniu świateł tak jak wyżej napięcie wynosi 14,05V.
    Już wiadomo w czym jest problem ze spadkiem napięcia. Zacisku B+ na aku nie przeczyściłem, ledwo rękę wsunąłem, żeby dostać się końcówką miernika na B+. Będę miał dostęp do kanału, to przeczyszczę. Jeszcze mam takie pytanie, przewód z B+ na aku idzie bezpośrednio do aku czy może wpierw do rozrusznika, a potem do aku? Pytam, bo jeśli czyszczenie zacisków nie pomoże, zakupię nowy przewód i podłączę B+ na altku z aku. Jeślibym musiał kupić przewód to jaki przekrój wybrać?