Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha YST-RSW300 Nie włącza się

mbalsamo2 20 Mar 2013 21:25 1953 10
  • #1 20 Mar 2013 21:25
    mbalsamo2
    Poziom 9  

Witam posiadam subwoofer Yamaha YST-RSW300 oraz wzmacniacz Yamaha HTR-3065 z tyłu suba włączony przycisk na auto i high aby się sam włączał ,lecz tak się nie dzieje dopiero się załącza jak dam dość głośno na -35db.
    Można prosić jakieś rady co zrobić aby nawet jak słucham na około -55db się załączał subwoofer bo jak sądzę cały czas na ON to trochę prądu zje.??

0 10
  • #2 20 Mar 2013 23:07
    vanissh
    Poziom 22  

mbalsamo2 napisał:
    włączony przycisk na auto i high

Jeśli tak go ustawiłeś to tak działa. Co w tym niepokojącego?
    Prądu dużo nie użyje, nie jest klasy A.

0
  • #3 21 Mar 2013 08:17
    mbalsamo2
    Poziom 9  

Myślałem iż subwoofer się włączy jak on dostanie sygnał nawet cichy bo oglądanie przy takiej głośności jest nie komfortowe ,może jest jakiś sposób zmiany ustawień aby się włączał jak się słucha przy normalnej głośności.

0
  • #4 21 Mar 2013 09:02
    vanissh
    Poziom 22  

Masz jeszcze przecież ustawienie auto low.

0
  • #5 21 Mar 2013 09:12
    mbalsamo2
    Poziom 9  

Tak mam także ustawienie na low lecz to samo się dzieje ,w instrukcji obsługi jest napisane iż jak się nie włącza na low to należy zmienić na high ale czy włączam low czy high tak samo się subwoofer się włącza jak mocniej dam volume .
    Zmieniałem w ustawieniach wzmacniacza częstotliwości subwoofera lecz nic się nie dzieje dopiero jak dostanie w miarę dość mocny sygnał to się włączy .

0
  • #6 21 Mar 2013 09:32
    vanissh
    Poziom 22  

A co jest źródłem? Może za słaby sygnał dostaje?

0
  • #7 21 Mar 2013 09:37
    mbalsamo2
    Poziom 9  

Film lub tv najczęściej nagrany w DTS lub w Doby Digital ,telewizja N z podawanym sygnałem Dolby .Jakość dźwięku dość dobra.

0
  • #8 21 Mar 2013 10:01
    vanissh
    Poziom 22  

Jakość jakością, chodzi mi o poziom sygnału, tzn. czy szybciej się automatycznie włącza jak podajesz sygnał dekodera czy np. z oryginalnej płyty CD. Spróbuj wyłączyć wszystkie "ulepszacze" i porównać. Może tu tkwi problem?

0
  • #9 21 Mar 2013 10:07
    mbalsamo2
    Poziom 9  

Już cudowałem dość długo zmniejszałem ,zwiększałem basy itd wyłączałem różne opcje . I nic jest jak jest nawet wziąłem od kolegi lepszy kabel dużo droższy i tak samo się dzieje .
    Niezależnie od jakiego źródła puszcze dźwięk tak samo się włącza musi byc sygnał dość mocny aby zaskoczył subwoofer.

0
  • #10 21 Mar 2013 10:19
    vanissh
    Poziom 22  

Więcej pomysłów nie mam.
    O kabel raczej nie chodzi, spróbuj może jeszcze z innym amplitunerem. Jeśli nie będzie różnicy między low a high to najwyraźniej jakaś wada.

0
  • #11 21 Mar 2013 10:22
    mbalsamo2
    Poziom 9  

Sprawdzę u kolegi na innym amplitunerze ,teraz zauważyłem także w instrukcji iż jak się subwoofer nie będzie włączał automatycznie należy go zostawić na on .
    Chyba taka opcja zostaje .

0