Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podkręcanie Sapphire 9550

21 Lut 2005 00:53 1585 9
  • Poziom 2  
    Czesc

Jestem nowym użytkownikiem i posiadam kartę Sapphire 9550 128MB/128bit. Chciałbym z niej zrobić 9600xt. Ale nie wiem jak, proszę o pomoc. Słyszałem że tu chodzi o zmianę biosu, no tak ale jak i czym i skąd bios wziąć. Jeżeli chodzi o chłodzenie to na pamięciach mam radiatorki. Z góry dziękuje za pomoc, mogą być także linki do pokrewnych stron.
  • Poziom 21  
    No XT dobry plan :) jeśli masz Samsungi to może nie wypalić :(.
  • Poziom 16  
    Vizzle ... hehe , na szajsungach napewno nie wypali ...jak dojedziesz do wartosci 9600Pro to Ci serdecznie pogratuluje ...nie ma szans na 9600XT .. dzisiaj znowu kombinowaem z moim gigabytem i nawet po vmodzie mam tylko 480 / 515 ...ale nie narzekam , dziaa dobrze ..;)
  • Poziom 2  
    Hello ponownie

Kupilem sobie jednak ASUSA 9550GE (samsung 4.0 -pamieci) no i przerobilem sobie na 9600XT. Teraz chodzi jak szalona :D
  • Poziom 26  
    ta karta sapphire u mnie ladnie sie kreci bez zmiany podstawowego biosu.

narazie mam male problemy z chlodzeniem tej karty :(
  • Poziom 14  
    Siemanko!
    Ja tez mam owego Saphirka 128/128, tyle ze na pamieciach ELIXIR 5ns-zna ktos te pamieci??
    Skrecilem te karte na driverach Omega 2.6.0.5a z oryginalnych
    250/400 (3DMark 03 - 2110pts) na 374/454 (3DMark03 - 2750pts), wyzej pojawiaja sie juz artefakty.
    Karta sie nie grzeje, sprawdzalem pamieci i jest ok.
    U nikogo jeszcze nie widzialem tej karty na pamieciach Elixir, jak ktos z nimi mial do czynienia to prosze oi kilka slow o tej firmie.
    Jesli chodzi o krecenie to jak oceniacie wyniki??
    [b]Pozdrawiam!![/b]
  • Poziom 21  
    Jedyne co mogę powiedzieć to o wyniku, w 3D marku nic szczególnego ale takie są na takich taktowaniach więc standard.

Słabo idźie ta karta to trzeba przyznać, nawet Samsungi idą na 500 a Hynixy bez problemu na 538.
  • Poziom 14  
    Hmm,no wiem,ze nie najlepiej to idzie,bo tylko 454pamiec..:(
    Z GPU moze bym cos jeszcze wyciagnal,ale nie wiem,bo w ATT skale mam tylko do 375!!No i na tylu skonsczylem testowac,,
    wychodzi na to,ze trafilem na model z najgorszymi pamieciami,,:<<
  • Poziom 21  
    W ATT wjdź do "General options" i tam masz overcloking limits, przestaw to powiedzmy na 100% i masz już VPU na 500MHz na maxa :).