Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki do wzmacniacza Pioneer VSA-540

20 Mar 2013 23:37 1059 2
  • Poziom 2  
    Cześć

Jestem kompletnym laikiem w dziedzinie budowy głośników ale bardzo chciałbym sam zbudować kolumny, ponieważ już kiedyś poradziłem się doświadczonej osoby dzięki, której zbudowałem tanio i jestem z nich bardzo zadowolony.

Posiadam wzmacniacz Pioneer VSA-540. We względu na jego leciwość muszę zbudować nowe głośniki. Starych już nie posiadam więc nie mam na czym się wzorować.

Znalazłem do niego taki opis (nie wiem czy prawidłowy z allegro):

Sekcja audio :
    FRONT ………………..67W+67W
    REAR …………..15W+15W
    Moc muzyczna :
    Front …………115W+115W
    RAR ………30W+30W

Chciałbym bazować na głośnikach STX użyłem ich w poprzedniej konstrukcji i jestem z nich bardzo zadowolony.

Tym razem chciałbym użyć 3 głośników nisko, średnio i wysokotonowego.

Moje pytanie:

Jaka powinna być objętość?
    Jaka konstrukcja ?
    Czy potrzebuje kupić coś oprócz głośników, kabli, gąbki tłumiącej, tunelu bass-reflex i terminalu? Jeśli mam użyć zwrotnic itp to jak to podłączyć ?

Ostatnio polecono mi zamontować rezystor ale nie potrafiłem i nie zamonotwałem i jest dobrze. Kiedy podłączałem rezystor to głośność głośnika spadała z 10 krotnie.

Nie chciałbym przekroczyć 150zł za zakup głośników na jedną kulumnę.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Służę radą w zakresie sprzętu fotograficznego.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Po pierwsze musisz się określić jakie konkretnie głośniki chcesz zastosować (symbole). Po drugie oczywiście, że musisz użyć jakiejś zwrotnicy.