Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie lokalne - połączone, ale brak Internetu

21 Mar 2013 08:44 7272 13
  • Poziom 7  
    Internet UPC, nie łączony przez modem tylko przez WebStar (nie wiem, jak nazywa się to urządzenie)
    Internet działa normalnie na notebooku, ale kiedy podłączam do stacjonarnego, to na początku pokazywało, że ograniczenie lub brak łączności. Wpisałam do protokołu internetowego adres IP i DNS i zamiast ograniczenia lub braku łączności pokazuje, że jest połączone, ale Internet nie działa.
    W pierwszym jest z podłączonym kablem, a w drugim z odłączonym.
    Połączenie lokalne - połączone, ale brak Internetu [/img]

Karta sieciowa Intel(R) PRO/1000 MT Network Connection.
    Zainstalowałam sterowniki.

Zrobiłam wszystko, co było podane w innych tematach, ale większość w tym punkcie Internet już działał : D

Na obydwóch jest Windows XP. Wcześniej stacjonarny był używany, ale podłączany był Internet z PLAY i wszystko działało.
  • Poziom 39  
    1- w komputerze stacjonarnym zmień ustawienia IP dla karty sieciowej - włącz DHCP, nie przypisuj na sztywno adresu.
    2- gdy komputer jest juz włączony, DHCP aktywne - wyłącz modem WebStar z zasilania, poczekaj z 30 sek. i włącz go ponownie. Pownien byc dostęp do internetu.
  • Poziom 9  
    Bedzie pokazywać połączony niezależnie jaki adres wpiszesz. W UPC masz jeden adres IP wydzielony dla swojej umowy (czyli możesz podłączyć tylko jedno urządzenie do modemu).
    Piszesz, że nie masz modemu tylko jakiś inny sprzęt, napisz dokładnie co to za model i marka ale najpierw je strzel z pradu i dopiero wtedy podlacz stacjonarkę.
    Mozesz ewentualnie sklonować sobie MACa (na obrazku adres fizyczny) z samsunga na stacjonarkę, w ustawieniach TCP/IP ustawić na automat i powinno ruszyć.
  • Poziom 7  
    Gdzie dokładnie mam włączyć to DHCP?
    Czyli w protokole internetowym ustawić "uzyskaj adres IP automatycznie" i DNS tak samo?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dokładnie tak.
  • Poziom 7  
    Zresetowanie nic nie dało.

Webstar MODEM NO: 077053230
    USB MAC: 0018684D35E7
    EMTA MAC: 0018684D35E8

Nie wiem, czy to o to chodziło. Zawsze mężczyzna się tym tutaj zajmował ^^
  • Poziom 39  
    Więc jest jak pisze kolega wyżej - adres MAC laptopa jest przypisany do twojej umowy i tylko z tym adresem będziesz mieć dostęp.
  • Poziom 7  
    Tyle, że ja tu się niedawno wprowadziłam. Internet był wcześniej
  • Poziom 39  
    Jeśli nie jesteś właścicielem mieszkania to pozostaje zakup routera i sklonowanie w nim MAC adresu z działającego laptopa.
  • Poziom 7  
    Mam router, ale jak się przez niego łączę, to nawet na notebooku pokazuje "ograniczenie lub brak łączności"

D-Link DI-604
  • Poziom 7  
    Tyle, że nie mam pojęcia, jakie jest tego IP, bo to było przez nas wcześniej używane do Internetu UPC.
  • Poziom 39  
    Masz to napisane w instrukcji obsługi routera D-Link, strona 10 - 192.168.0.1
    Ale coś mi sie wydaje, że ty piszesz dla samego pisania.
    MaczugaHerkulesa napisał:
    ...EDIT
    Udało się : D Działa przez router.
    Dziękuję

Proszę bardzo. Miłego dnia.
  • Poziom 7  
    Pisze dla samego pisania? Piszę, żeby mieć Internet w komputerze Oo

EDIT
    Udało się : D Działa przez router.
    Dziękuję