Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iphone 4s po upadku grzeje sie kamera ,nie ładuje ,brak dźwięku

Mariusz Nickel 1985 21 Mar 2013 11:09 2892 2
    Mariusz Nickel 1985
    Level 9  
    Wczoraj nabyłem iphone 4s po upadku właściciel powiedział ze wszystko działa dobrze tylko sie grzeje.Zanim go kupiłem zrobił reset do fabrycznych ustawień,po ponownym uruchomieniu nie działa dźwięk, tez nie ładuje !!!!!
    on twierdzi ze wszystko przedtem działało?!
    Po mojej inspekcji zauważyłem ze jest zwarcie na kamerze wiec ja wyjołem teraz sie nie grzeje dźwięk jest tylko przez słuchawki ,a ładuje tylko jak go wyłączę i podłącze ładowarkę???? dziwne tel nie wygląda na zalany lecz na kamerze była oznaka korozji.

Na płycie była oznaka zwarcia wszystko wyczyściłem alkoholem

Moje pytanie czy to przypadek i przez software nie działa dźwięk i nie ładuje na włączony, tel? na wyłączonym ładuje normalnie odłączałem juz konektor od dźwięków nic nie pomogło port ładowania jest idealny bez zarzutu
    gdzie mogę zacząć teraz szukać???
    core2quad
    Level 15  
    W 99% przypadkow przyczyny ktore opisales sa spowodowane przez wode. Zakladam ze kiedy naciskasz ktorys z volume up albo down to pokazuje sie sam dzwonek bez kresek. Jest to przyczyna uszkodzonego audio chip (da sie wymienic) podobnie z ladowaniem, czesto po wymianie tasmy z portem ladowania udawalo mi sie rozwiazac problem nie ladowania sie telefonu lecz w niektorych przypadkach bedzie to uszkodzony uklad ladowania. Mozesz sam sprobowac wyczyscic dobrze telefon plynem chemicznym, jesli nie posiadasz nic profesjonalnego mozesz uzyc mocnego zmywacza do paznokci i zwyklej szczoteczki do zebow poszorowac dokladnie cala plyte glowa i dac jej polezec w cieplym suchym miejscu przez conajmniej dzien. Jesli masz dostep to ultrasonic bath to jest najlepsza solucja dla telefonow po zalaniu.
    adrian846
    Level 14  
    U17 z doświadczenia to układ od lampy kamerki częsta usterka w tym modelu przez to pobór prądu oraz grzanie okolicy kamery głównej

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze cewka L9 sprawdzić kondensatory czy do masy nie zwierają w kolo u17 w załączniku fotka