Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka głównie do metalu

21 Mar 2013 12:19 3765 15
  • Poziom 13  
    Witam
    Chce kupić wiertarkę głównie będzie pracować w metalu różnej grubości ,ale także chce od czasu do czasu nią wywiercić jakiś otwór w ścianie, drewnie czy pomieszać farbę w wiadrze. Chce sprzęt porządny Markowy taki w którym się coś popsuje idę do sklepu dostaje część montuje i wiertarka dalej działa nie jak te chińskie badziewia.
    Jaki uchwyt wybrać szybkiego montażu czy na kluczyk?
    Płynna regulacja obrotów obowiązkowo

Co możecie polecić? Od czego trzymać się z daleka
    Typy które upatrzyłem:
    -makita
    -bosch niebieski
    -einhell i skill ale to tak bez przekonania
  • Poziom 27  
    Nie ma dobrej wiertarki do tego i tego jak chcesz wiercić głównie w stali to kup sobie dobrą wiertarkę do Metalu.
    Polecam Milwaukee HDE 13 RQX, sprzęt nie do zajechania. Posiada hamulec wrzeciona i jedno pierścieniowy uchwyt dobrej jakości.
    Jest na rynku już od 6 lat i firmy sobie ją chwalą.Jedyny minus tej wiertarki to CENA

O jakich ścianach mówimy "miękkich" czy "zelbet" bo to straszna rozpiętość cenowa.

I żadną z wiertarek nie wolno mieszać bo to zabija łożyska i zęby przekładni.Do mieszania raz na jakiś czas polecam zwykłego Chińczyka za 50zł.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Wybierz wiertarkę typowo do metalu bez załączanego udaru. Urządzenia bez udaru są mocniejsze od tych drugich. Dobrym wyborem i za przyzwoite pieniądze jest CELMA PRCr 10/6AEO zalety stara sprawdzona a zarazem dobra konstrukcja, nie wygórowane ceny za części zamienne, łatwy dostęp. Ponadto dwa biegi mechaniczne to nie to samo ci sama regulacja w guziku choć te funkcję też dodatkowo posiada ( przy tym drugim kosztem zmniejszenia obrotów tracimy dużo na mocy), ma również obroty prawo lewo. Koszt takiego urządzenia w cenniku około 360złotych. Wady pewno i są dla niektórych ciężar dla innych uchwyt do dziesiątki wiertła choć to drugie idzie szybko zmienić:). Jeżeli coś bardziej markowego do DeWALT DW246 choć dużo droższa
  • Poziom 11  
    Może kupić dwa urządzenia? - wiertarkę niskoobrotową do metalu i młotowiertarkę do betonu. Nie kupisz jednego urządzenia które w obu zadaniach się sprawdzi.

A jeśli potrzebujesz wiertarki 'do wszystkiego' to szukałbym na Twoim miejscu modeli 2-biegowych z udarem, bo regulacja obrotów w przycisku niewiele Ci da - za spadkiem obrotów spada znacznie moment obrotowy. Lepiej wtedy mieć możliwość włączenia niższego biegu. Ale taka wiertarka nie będzie za bardzo precyzyjna w stali i oczywiście będzie słaba w betonie (udar mechaniczny).
  • Poziom 14  
    Zgodnie z tym co pisali koledzy o wiertarkach 2 biegowych polecam Metabo UHE . Mamy taką w pracy i jest używana głównie do wiercenia w metalu i innych prac na utrzymaniu ruchu . Wiertarka ma wymienny uchwyt sds plus/ szybkozaciskowy Kiedyś jak szukałem wiertarki do domu rozważałem jeszcze AEG z seri PN 3000 .Obdydwa sprzęty mocne chociaż drogie. Szczerze to chyba taniej kupiłbyś 2 różne sprzęty .Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Motronic napisał:
    Panowie, ale wiertarka która waży 2 i pół kg niespecjalnie nadaje sie do wiercenia wiertłami mniejszymi niż 4 mm. Weź, i trzymaj to rękach.

Dokładnie tak jak pisze przedmówca, a do tego dochodzi luz na wrzecionie i z wiertła 4 robi się otwór 5,5.

Młotowiertarki z funkcją wiercenia beż udaru są stworzone do wiercenia w ścianach (90% pracy) i czasem jak trzeba zrobić dziurę w metalu (nie mylić z otworem :D ) to można jej użyć.
  • Poziom 13  
    rozpiętość otworów max te 12- 14. to kupie sobie porządna do metalu i chińczyka to wszystkich innych prac za 50 zł. jak to jeden kolega na forum powiedział.
    czyli wiertarkę bez udaru
    z szybko-żłączką czy na kluczyk?
  • Poziom 27  
    Uchwyt tylko samozaciskowy, szybsza wymiana i nie ma opcji zgubienia kluczyka co dosyć często się zdarzało :D
  • Poziom 27  
    Motronic napisał:
    Nie, kluczykowy, jest znacznie lepszy. Mniejszy, pewniejszy zacisk, zazwyczaj mniejsze bicie, trwalszy. Jak się zaklinuje wierło to łatwiej je popuścić.

Mniejsze bicie?? Pierwsze słyszę. Samozaciskowe mają dużo większą siłę zacisku.
    W stacjach magnetycznych przy mocowaniu frezu kluczykowe palą się po tygodniu pracy.

Porządny uchwyt przemysłowy z blokadą ścisku i wstawkami z węglików są nie do zajechania i nie ma możliwości uślizgu nawet zaoliwionych wierteł czy frezów.

Wiertarka głównie do metalu
  • Poziom 17  
    Ja mam min. HITACHI DH24PC3 i ją mogę polecić w betonie wierciłem do max fi28, podkuwanie też jest przyjemne, bo wiertarka jest lekka. Dokupiłem do niej uchwyt na sds do wierteł do metalu cały z metalu ciężki i solidny sprawuje się bez problemu i trzyma w 100%
    Prędzej sie sprzęgło załączy lub wiertło ukręci niż wiertło w uchwycie obróci. Mam też metabol z podobnymi mocowaniami do wierteł, ale po pół roku nadaje się tylko do wiercenia w miękkim materiale.