Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Royal 3735A - Podłączenie SCART do AN5601K

21 Mar 2013 13:06 1605 10
  • Poziom 10  
    Witam !

W związku z wprowadzaniem DVB-T konieczne się staje instalowanie SCART do OTV posiadających jedynie RCA (cinch). W związku z tym czy Ktoś mógłby podpowiedzieć model OTV z zainstalowanym SCART na AN5601K ?
    Z aplikacji IC wynika że posiada on jedynie External R,G,B Signal Input oraz Data Blanking (a w zasadzie SWITCH TV/AV) - brak sygnału BLNK (jest jedynie Sand Castle).
    Niestety w aplikacji nie pokazano jak podłączyć IC do SCART...
    Schemat z takim wykorzystaniem AN5601K byłby bardzo pomocny.

Pozdrawiam...
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    wob napisał:
    W związku z wprowadzaniem DVB-T konieczne się staje instalowanie SCART do OTV posiadających jedynie RCA
    Tu kolega jest w błędzie wystarczy odpowiedni przewód i tuner który podaje sygnał composite video.
  • Poziom 10  
    Witam !

Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety trenowałem to z z Polsatowskim T-HD1000 i łącząc tylko Composite (pin 19 SCART) z Video In (RCA) niestety nie uzyskałem obrazu. Podejrzewam że Composite tworzone są jedynie synchro i wygaszanie... Proszę o ewentualne potwierdzenie...

Pozdrawiam...
  • Poziom 43  
    egon42 napisał:
    tuner który podaje sygnał composite video

Podaj przykłady tych, które nie mają takiej opcji.

Szanowny kolego wob. Zadziwiasz mnie. Nie potrafisz ze sobą połączyć dwóch prostych urządzeń, choć - jak piszesz - masz ku temu wszystko, a chcesz przerabiać telewizor!? No już bez przesady może. ;)

Kup odpowiedni kabel lub oddaj TV do naprawy.
  • Poziom 37  
    mirex napisał:
    egon42 napisał:
    tuner który podaje sygnał composite video

Podaj przykłady tych, które nie mają takiej opcji.
    Napisałem tak bo nie sprawdzałem wszystkich tunerów jakie są na rynku a zaraz się znajdzie ktoś i napisze że jego tuner tak nie ma, i mamy już wyżej T-HD1000 że tuner nie podaje tego sygnału.
  • Poziom 43  
    egon42 napisał:
    i mamy już wyżej T-HD1000 że tuner nie podaje tego sygnału.

Taki jesteś pewny? ;)
  • Poziom 34  
    Masz w menu obrazu jako sygnał wyjściowy SCART ustawione RGB, spróbuj to zmienić i będziemy wiedzieć, czy ten tuner ma wyjście composite.
  • Poziom 43  
    No proszę! :)
    Może trzeba było pojechać i przestawić koledze? ;)
    Zresztą już nawet nie chodzi o obsługę Menu dekodera.
    To jest ważniejsze i najlepiej żeby z forum zniknęło. Nawet nie w koszu, bo "wygooglać" kosz można, ktoś przeczyta i uwierzy. ;)
    wob napisał:
    W związku z wprowadzaniem DVB-T konieczne się staje instalowanie SCART do OTV posiadających jedynie RCA (cinch).
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich !

Widzę że wywołałem prawdziwą "burzę w szklance wody"...
    Spieszę więc z wyjaśnieniami...
    1. Generalnie to pytałem o "model OTV z zainstalowanym SCART na AN5601K" - reszta jest na papierze (schemacie)...
    2. Oczywiście mógłbym wytypować z bazy OTV kilkadziesiąt modeli OTV, następnie sprawdzać czy dany model wyposażony jest w SCART, ale chyba prościej zapytać tak szerokie środowisko jakim jest ELEKTRODA...
    3. Oczywiście można samemu próbować połączyć AN5601K ze SCART oraz OSD (On Screen Display), tylko "po co wyważać otwarte drzwi"...
    4. Szczęśliwie 20-go zakupiłem 2 szt. dekoderów T-HD1000 (do 22-go jest promocja - dekoder na własność za 1 PLN + 18 m-cy umowy, w tym 15 m-cy płatne 9,90 (zamiast 14,90), umowę może zawrzeć nawet emeryt (bez ograniczenia wieku), ilość umów na osobę dowolna). Po podłączeniu drugiego T-HD1000 (Composite -> Video In) okazało się że działa OK. Fakt że z powodu lenistwa i braku czasu nie oglądałem przebiegów na wyjściu Composite... Ciekawostka: sprzedawca zarzekał się że sprawdzał że T-HD1000 działa tylko po RGB i HDMI - być może sprawdzał ten sam egzemplarz który mi później sprzedał. Tak więc jeden z dekoderów - do reklamacji.
    5. W przypadku wykorzystywania jedynie sygnału Composite (bez BLNK) przełączenie w menu obrazu Composite->RGB nic nie zmienia. Prawdopodobnie po takiej konfiguracji pojawia się sygnał BLNK który uaktywnia wejścia External RGB w OTV... Tak więc szkoda paliwa, "żeby pojechać i przestawić koledze"...
    6. Biorąc pod uwagę to że w przypadku transmisji cyfrowej i dobrego kinola, różnica w obrazie, w przypadku zastosowania połączenia RGB, może być widoczna, uważam temat za w dalszym ciągu aktualny.
    Tak więc, jeśli Ktoś zna model OTV na AN5601K ze SCART to proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich..
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    wob napisał:
    6. Biorąc pod uwagę to że w przypadku transmisji cyfrowej i dobrego kinola, różnica w obrazie, w przypadku zastosowania połączenia RGB, może być widoczna, uważam temat za w dalszym ciągu aktualny.

Nie będzie znacząca. I transmisja cyfrowa nie ma tu nic do rzeczy.

Ale sobie kombinuj. Tylko dlaczego my mamy za ciebie szukać?!
    AN5601 >> https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php
    Większość w bazie do obejrzenia.
    Na przykład:
    Panasonic chassis Z4 lub AKAI CT1417UK.
    Powodzenia.

Sprostujesz wreszcie - drukowanymi i pogrubionymi - tą twoją wstępną oczywistą oczywistość, czy też nie? ;)
  • Poziom 10  
    Witam jeszcze raz !

Wielki dzięki mirex za pomoc, jak również za zrozumienie...
    Dla wyjaśnienia: nie miałem zamiaru nikim się wyręczać jeśli chodzi o szukanie schematów. Prosiłem tylko o podanie przykładowego modelu, jeśli ktoś pamięta, jako że od kilkunastu lat nie zajmuję się usługówką.
    Jeśli chodzi o sprostowanie oczywistej oczywistości to nie w zasadzie nie wiem jakiej, ale spróbuję:
    STANDART SCART ZAWIERA ZAWSZE PEŁNY SYGNAŁ COMPOSITE VIDEO - OUT (PIN 19) - PRAWDOPODOBNIE BEZ WYJĄTKÓW.

Pozdrówka

Temat uważam za wyczerpany...