Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG PS42A457P1D - Nie włącza się świeci się dioda

21 Mar 2013 16:00 3174 4
  • Poziom 2  
    witam wszystkich jak w temacie nie włącza się świeci się dioda czuwania lecz spróbowałem go włączyć jak kolega opisał

Dzięki "lisek" za podpowiedzi i linki , uruchomiłem tryb autonomiczny według porady : "Odłącz MAIN. Na PSU w złączu CN801 PS_ON dajesz na masę, a na LOGIC złącze CN2007 stawiasz zworkę 3 i 4 pin. Potem w sieć ".
    I udało sie włączyć podłączyłem potem PS_ON do MAIN I działa włączanie z pilota i ręcznie lecz po wyłączeniu z sieci i ponownym podłączeniu brak reakcji dioda się świeci odpinam PS_ON od MAIN i podłączam do masy i działa zworka zdięta z złącza CN2007 ale jeszcze na ekranie po włączeniu pojawiły się kolorowe linie pionowe i po chwili zrobiło się pół ekranu białego jak na zdięciu
    SAMSUNG PS42A457P1D - Nie włącza się świeci się dioda SAMSUNG PS42A457P1D - Nie włącza się świeci się dioda
    PROSZĘ O POMOC CO MOGŁO PAŚĆ
  • Poziom 43  
    koni30 napisał:
    Dzięki "lisek" za podpowiedzi i linki , uruchomiłem tryb autonomiczny według porady : "Odłącz MAIN. Na PSU w złączu CN801 PS_ON dajesz na masę, a na LOGIC złącze CN2007 stawiasz zworkę 3 i 4 pin. Potem w sieć ".

To tylko tak na pamiątkę dla mnie. Proszę nie zwracać uwagi. ;)
  • Spec od monitorów
    Do autora tematu:
    Miałeś to samo wewnątrz tej plasmy jak w temacie z Link

SAMSUNG PS42A457P1D - Nie włącza się świeci się dioda

Tak sobie myślę,że i Ciebie mój kol.mirex dopadła starość, bo i coś nie widzisz i nie czytasz ze zrozumieniem.!?
    Link_Twoje z 23:31

Nie rozumiem po co ta uszczypliwość. Stajesz się zrzędliwy ( na starość?)

A wystarczyło dokładnie przeczytać początek wątku autora
    Cytat:

jak w temacie nie włącza się świeci się dioda czuwania lecz spróbowałem go ...

(':idea:') Kto przy zdrowych zmysłach i posiadanej wiedzy elektronicznej (nawet Początkujący)
    - przy NIE włączającym się TV robi tryb autonomiczny ! (':D')

p.s

??? wiele razy robiłem , robili moi kol. i działało.(PSU ma być sprawny i od tego zaczyna sie naprawę)
    Tak zaś się "dzieje złego" jak się NIE CZYTA ze zrozumieniem.
    Jeden post nie pomoże w naprawie (trzeba czytać więcej i umieć wyciągać wnioski), a nie bezmyślnie i na szybko próbować naprawić

Jak w przysłowiu:
    "Jedna jaskółka nie czyni wiosny" * akurat dzisiaj bo mamy 21.03

(':!:') Polecam wszystkim pod rozwagę przed przystąpieniem do serwisowania.
  • Poziom 2  
    To co źle zrobiłem, proszę. Że podłączyłem w trybie autonomicznym?
  • Poziom 33  
    koni30 napisał:
    to co żle zrobiłem proszę że podłączyłem w trybie autonomicznym ?

Dobrze jest, nie przejmuj się. Szkoda tylko, że teraz zarobi fabryka zamiast serwisu.