Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PTL 1000 - Głośno wali przy wirowaniu

justynka27 21 Mar 2013 19:10 4029 7
  • #1 21 Mar 2013 19:10
    justynka27
    Poziom 2  

Witam serdecznie posiadam tą pralkę i mam problem. Otóż po jednym praniu chciałam nastawić 2 ale pralka nie pobierała wody więc metodą prób i błędów wlałam wodę do bębna i ona pochodziła i było wszystko ok. Jednak wcześniej odsunęłam ją i po tym zaczęła wariować. Kolega ustawił ją ale zauważyliśmy że pod spodem bębna odkleiła się taka czarna plastikowa podkładka prostokątna. Obecnie pralka chodzi cicho jednak jak zaczyna wirować to tak głośno stuka jakby bęben walił o podłogę. Dzwoniłam do serwisu ale ona nie jest już na gwarancji i sam przyjazd serwisu to koszt ok 100 zł. Proszę o pomoc co to za czarne pudełko? gdzie powinnam je przykleić by tak nie waliło podczas wirowania? a może ona jest gdzie indziej umieszczona?
    to jest coś takiego

Polar PTL 1000 - Głośno wali przy wirowaniu Polar PTL 1000 - Głośno wali przy wirowaniu Polar PTL 1000 - Głośno wali przy wirowaniu Polar PTL 1000 - Głośno wali przy wirowaniu

0 7
  • #2 21 Mar 2013 19:17
    gabares
    Poziom 18  

Szczerze mówiąc ów element na zdjęciu to blokada zbiornika na czas transportu..Demontuje się to coś po zainstalowaniu pralki w miejscu pracy ..Nie jest to cała blokada więc dlatego pralka jeszcze wariuje ..bo jest usztywniona ..Poczytaj instrukcję..Pozdrawiam

0
  • #3 21 Mar 2013 21:19
    justynka27
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie to zdziwiło ponieważ wynajmuję to mieszkanie od ponad roku a pralka stoi tam jeszcze dłużej i dziwne że nie zostało to zdjęte na samym początku. W takim razie muszę sprawdzić czy teraz będzie już spokojnie.

Dodano po 39 [minuty]:

Pralka chodzi super:) dziękuję za pomoc ale mam jeszcze pytanie czy ta blokada ma być gdzieś przy pralce w "środku" czy mogę ją "wyrzucić" do piwnicy?

Dodano po 37 [minuty]:

wyprała ale na samym końcu zaświeca się dioda serwisowa tak jak na zdjęciu co to może oznaczać?
    Polar PTL 1000 - Głośno wali przy wirowaniu

0
  • #4 21 Mar 2013 21:24
    gabares
    Poziom 18  

Czy program prania skończył się ??
    Blokady można wyrzucić..Przyciskiem anulowanie skasuj błąd ...trzymać 5 sekund wciśnięty,,.Pozdrawiam

0
  • #5 21 Mar 2013 21:32
    justynka27
    Poziom 2  

tak skończył się i na samym końcu właśnie takie mi coś wyświetliło się

0
  • #6 21 Mar 2013 21:46
    gabares
    Poziom 18  

Coś musiało być nie tak ..ale zresetuj błąd przyciskiem anulowanie i jeścio raz łoszing,,nastawiając tylko wirowanie

0
  • #7 27 Paź 2013 16:15
    justynka27
    Poziom 2  

hej to znowu ja i problem z tą samą pralką:( nastawiłam pranie, wyprało ale n samym końcu pokazał mi się błąd serwisowy przedstawiony na zdjęciu.
    Skasowałam go ale jak nastawiłam kolejne pranie na samym początku poobracał się bęben potem niby coś tam się włączyło ale w momencie gdy już miało pobrać wodę znowu ten błąd.
    Nie stać mnie żeby wydać na samo spojrzenie przez fachowca 100 zł. Wiec może jaka dobra dusza pomoże mi??

2
  • #8 27 Paź 2013 16:58
    luna
    Poziom 22  

Koleżanko sprawdź grzałkę ,F-12 błąd mówi o upływności na masę.Najlepiej to ją podmień na nową.

0