Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka OKI C301dn - zmiana tonera.

21 Mar 2013 20:10 6705 3
    User removed account
    User removed account  
    blmas37
    Level 10  
    Witam
    Zamierzam kupić ową drukarkę (zastanawiam sie jeszcze nad Samsungiem clp365) i moje pytanie czy udało Ci się rozwiązać problem z wymianą kardridży (reset itp.) bo poniżej Twojego postu pusto.
    Interesuje mnie tanie drukowanie.
    Na alibabie znalazłem jakieś chipy do OKI. Na allegro brak.
    Za odpowiedz i wskazówki dziękuje.
    Pozdrawiam.
    zbigburn
    Level 1  
    Udało mi się wymienić chip. Nie każdy jednak działa za każdym razem.Czasami wyskakuje błąd chipa i trzeba jeszcze raz uruchamiać drukarkę. Ja po zresetowaniu chipem usunąłem go i drukarka też chodzi. Kaseta z tonerem startowa jest trudna do nasypania proszku, bo można ją zamknąć tylko gdy otwór skierowany jest ku dołowi :D . Kupiłem tylko toner czarny na wymianę, bo nie wiedziałem jak ułożony jest chip. Kolejnymi kolorami napełniam kasety startowe i działają. Jakość kolorów jak oryginałów (kupione w znanym serwisie aukcyjnym). Chipy przyklejone za pomocą dwustronnej taśmy i tekturek. P.S. drukarka drukuje nawet jak wyświetla czerwone diody. Trzeba tylko po włączeniu potwierdzić, że chce się mimo to drukować.
    Tak więc jakość wydruków rewelacyjna, ale troszkę jest z tym zachodu.

p.s. Kilka osób pytało się jak zmienić chip zliczający. Ja to rozwiązałem jak na obrazku, dwustronną taśmą klejącą i podkładkami z kartonu lub pianki.

Drukarka OKI C301dn - zmiana tonera.
    User removed account
    User removed account