Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA4560A411 - Coraz gorzej wiruje

jacabytom31 21 Mar 2013 20:41 3816 7
  • #1 21 Mar 2013 20:41
    jacabytom31
    Poziom 8  

Mam pralkę Amica PA4560A411 pralka ma ładnych pare lat i zauważyłem że coraz częściej nie wiruje prawidłowo prania.
    Podczas wirowania wypuści wodę, długo kręci ale nie wchodzi na wysokie obroty - pranie jest mokre
    Poczytałem forum i zrobiłem test bez wsadu, pralka najpierw zaczyna wolno a później wchodzi na największe obroty, staram się układać pranie i nie dawać za dużo ale często nie ma to wpływu i tak długo kręci i nie wiruje (wiem że musi poukładać pranie).
    Moje pytanie czy jest szansa na oszukanie tego wyważenia - lub problemem może być silnik pod obciążeniem i dlatego nie wiruje (szczotek nie wymienialem nigdy).
    Drugie pytanie zauważyłem że ma kilku minutowe przestoje podczas prania, gdy zaczyna ruszać to jest takie szarpnięcie i odgłos takiego zgrzytu jakby coś uderzało w rury - jeżeli ktoś się spotkał z takim problemem proszę o pomoc.

0 7
  • #2 21 Mar 2013 20:58
    gabares
    Poziom 18  

Zdejmij dolną pokrywę z przodu i popatrz na silnik czy jest duża iskra na szczotkach. Załaduj pełen bęben prania [lepiej wyważy] i sprawdź wirowanie. Pozdrawiam

0
  • #3 21 Mar 2013 21:06
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Szczotki silnika, amortyzatory, ilość i jaki wsad. To ma na to wpływ. Elektronika analizuje. W innym przypadku miałbyś pralkę kilka metrów dalej. Niestety częsci się starzeją i może trzeba to czy tamto wymienić.

0
  • #4 21 Mar 2013 21:10
    jacabytom31
    Poziom 8  

Racja albo nowa pralka, albo trzeba zacząć wymieniać części i odmłodzić staruszkę.
    Pooglądam rano ten silnik i chyba zacznę od wymiany szczotek i zobaczymy dalej.

0
  • #5 21 Mar 2013 21:13
    gabares
    Poziom 18  

Sprawdź również układ odpływowy czy coś go nie przytyka. Jeżeli nie ma dużej iskry na silniku to nawet nie ruszaj jest ok.

0
  • #6 23 Mar 2013 14:27
    jacabytom31
    Poziom 8  

Trochę dzisiaj pooglądałem pracę mojej pralki
    -Silnik -szczotki lekko iskrzą podczas pracy
    -Natomiast jak sprawdzić amortyzatory ( chyba tylko przez demontaż) na prawy patrząc od przodu widać trochę smaru
    Odnośnie demontażu jak najlepiej odkręcić amortyzatory
    -Pojawiła sie znowu usterka tego typu że pralka podczas prania staje na pare minut , póżńiej jest zgrzyt taki metaliczny i nagle rusza i na chwile pobierze trochę wody i póżniej pracuje normalnie

0
  • #7 23 Mar 2013 14:45
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

jacabytom31 napisał:

-Pojawiła sie znowu usterka tego typu że pralka podczas prania staje na pare minut , póżńiej jest zgrzyt taki metaliczny i nagle rusza i na chwile pobierze trochę wody i póżniej pracuje normalnie

Może czas wezwać serwisanta, zanim się rozsypie.

0
  • #8 24 Mar 2013 21:04
    phiter
    Poziom 19  

Możliwe usterki: uszkodzony krzyżak, uszkodzone łożyska, szczotki do wymiany, pompa do wymiany, regeneracja modułu sterowniczego.

0