Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica SG0200 - Zawór piekarnika nie dociska

smug1 21 Mar 2013 21:13 1842 4
  • #1 21 Mar 2013 21:13
    smug1
    Poziom 2  

Witam,
    Kuchenka gazowa Amica SG0200.
    Wszystkie górne palniki działają bez zarzutów, problem jest z zaworem od piekarnika.
    Przekręcam pokrętło, dociskam- leci gaz, puszczam, przestaje lecieć.
    Żeby przekręcić pokrętło, normalnie trzeba je najpierw wcisnąć i wtedy po przekręceniu nie powinno ono chyba się cofać?
    Nie wiem jak to kiedyś działało i czy kiedykolwiek działało, bo kupiłem tą kuchenkę z mieszkaniem.
    Zawór jest trochę mokry od jakiegoś smaru jeśli ma to znaczenie.
    Czy da się to jakoś wyregulować lub naprawić samodzielnie?

Inne pytanie: Czy jeśli przekręcę pokrętło, i podeprę czymś żeby pozostało wciśnięte na czas pieczenia, to czy może się coś stać? Jeszcze bardziej zepsuć albo wybuchnąć?

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

1 4
  • #2 21 Mar 2013 21:38
    l_Suchy_l
    Poziom 20  

Z tego co pamiętam to tam jest termopara ,prawdopodobnie do wymiany.Termopara zabezpiecza w razie zaniku płomienia przed wydostawaniem się gazu.

1
  • #3 23 Mar 2013 20:14
    smug1
    Poziom 2  

Myślałem, że może to kwestia regulacji zaworu.
    A czy jeśli przekręcę pokrętło, i podeprę czymś żeby pozostało wciśnięte na czas pieczenia, to czy może stać się coś złego?

0
  • #4 23 Mar 2013 20:55
    l_Suchy_l
    Poziom 20  

Kuchence nic się nie stanie, ale lepiej nie ryzykować zdrowia domowników.Wymiana termopary nie jest skomplikowana ani kosztowna, sprawdź cenę w znanym serwisie "Alledrogo" lub w sklepie.

0
  • #5 24 Mar 2013 10:02
    smug1
    Poziom 2  

A czy wymieniając termoparę mam styczność z gazem? Nie mam ani uprawnień ani umiejętności do zabawy z gazem, a chciało by się jeszcze trochę po żyć.

0