Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw stereo do Jazzu,Chilioutu do 1000zł

krzysio-76 21 Mar 2013 21:45 1689 8
    krzysio-76
    Level 10  
    Witam
    Chciałbym złożyć zestaw stereo,mój pokój to 25m2 (4,5x5,5) pokój jest nieumeblowany na podłodze są płytki (tarakota), w pokoju mam tylko tv plazme i 2 fotele. Słucham raczej spokojnej muzyki,smooth jazz,chillout, no i jakiś pop się też trafi, słucham także Dire Straits, i tym podobne ,ale w przewadze muzyka spokojna np Michael Buble to tyle
    chciałbym zakupić amplituner lub wzmacniacz + kolumny +cd+ adapter(ale to na samym końcu)
    Priorytetem jest najpierw jednostka napędowa i CD player potem kolumny i na końcu adapter
    sprzęt raczej używany zachodzi tylko w grę.
    Powiem tak: obecnie posiadam wieże sony model (cmt cp1) i wykorzystałbym od niej kolumny z czasem bym dokupił
    na wzmacniacz (lub amplituner) oraz Cd player chce przeznaczyć 1000zł wiem że to minimum ale może coś by się znalazło w tej cenie?? co do kolumn to sam nie wiem czy nowe czy używane myślałem nad nowymi Tonsil Siesta lub Maestro II

proszę o jakieś propozycje co byście mi poradzili i polecili
    z góry dzięki za wszystkie propozycje

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
    Pablo1964
    Moderator
    krzysio-76 wrote:
    obecnie posiadam wieże sony model (cmt cp1) i wykorzystałbym od niej kolumny z czasem bym dokupił

Kolumny dedykowane do miniwieży grają dobrze tylko z jednostką centralną. Z innym wzmacniaczem będzie tylko gorzej.
    krzysio-76 wrote:
    co do kolumn to sam nie wiem czy nowe czy używane myślałem nad nowymi Tonsil Siesta lub Maestro II
    Najważniejsze - przed zakupem posłuchaj kolumn.
    krzysio-76
    Level 10  
    Pablo1964 wrote:
    krzysio-76 wrote:
    obecnie posiadam wieże sony model (cmt cp1) i wykorzystałbym od niej kolumny z czasem bym dokupił

Kolumny dedykowane do miniwieży grają dobrze tylko z jednostką centralną. Z innym wzmacniaczem będzie tylko gorzej.
    krzysio-76 wrote:
    co do kolumn to sam nie wiem czy nowe czy używane myślałem nad nowymi Tonsil Siesta lub Maestro II
    Najważniejsze - przed zakupem posłuchaj kolumn.

tak jakbym kupował nowe to na 100% musze dokonać odsłuchu
    co do obecnych kolumienek to nie wiedziałem że będzie taki efekt - dzięki za info

znajomy polecił mi abym zaczął od amplitunera TOSCA 303 (byłby dobry na początek?) czy nie warto ??

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
    krzysio-76
    Level 10  
    myślę nad tą tosią 303...
    tak się rozglądałem z kolumnami i wybrałem dwie pozycje:
    - ZgC-40-8-580
    - ZgC-40-8-581

które z nich lepiej zagrają?

(dj-MatyAS)
    Pablo1964
    Moderator
    To bardzo przeciętne kolumny. Lepsze będą ZG40C lub nawet ZG30C.
    krzysio-76
    Level 10  
    co do kolumn ?
    zestaw o nazwie zg30c114

http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/24/77/26/3124772655

taki byłby dobry o ten model chodziło?

a odtwarzacz godny uwagi do tej toski 303 to jaki pod uwagę warto wziąć
    ?

(dj-MatyAS)
    Pablo1964
    Moderator
    Miałem te kolumny i bardzo je lubiłem. Wersja 114 ma impedancję 4Ω a 115 - 8Ω.
    krzysio-76
    Level 10  
    zakupiłem wzmacniacz Yamaha A-500
    szukam teraz odpowiednich kolumn oraz cd playera i tunera
    co byście polecili (sprzęt oczywiście używany) co do kolumn to rozważam zakup nowych ale z używek co na początek?