Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Grupa Passat B5,Octavia Mk1 - zamykanie się drzwi, gdy nie włożę kluczyka

21 Mar 2013 21:53 10971 23
  • Level 14  
    Witam, posiadam Skodę Octavie 1 po lifcie z 2002 roku.
    Problem polega na tym, że po otwarciu drzwi i nie włożeniu kluczyka do stacyjki, drzwi się same zamykają.
    Jak to wyłączyć?

A przy okazji przydałaby się funkcja, by zamykały się drzwi ( po kilku sekundach), jeśli pomylę się i wcisnę przycisk otwierania ( tak ma mój Ojciec w swojej z 2003r.)
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Admin of Cars group
    Otwierasz auto- otwierasz drzwi i się samo zamyka.
    Otwierasz auto-nie otwierasz drzwi i auto się nie zamyka?

Zdecyduj się....
    Zamek w drzwiach do naprawy.

• Level 34  
    lub dokładany alarm.
  • User removed account  
  • Level 14  
    1.Otwieram z pilota, otwieram drzwi - 15 sekund i zamyka się.
    2.otwieram z pilota, nie otwieram drzwi - 15 sekund i zamyka się.
    3.Otwieram z kluczyka - nie zamyka się.
    4.Otwieram z pilota, wkładam kluczyk do stacyjki - nie zamyka się
  • Level 43  
    Lampka w kabinie się zapala jak siedzisz w środku na zapłonie i otworzysz drzwi?
  • User removed account  
  • Level 14  
    andrzej20001 - nie zapala się po otworzeniu drzwi na zapłonie.

Motronic - jestem jednym z tych ludzi, co położyli kluczyk na siedzeniu.
    Dlatego chcę to usunąć.
    A po co istnieje elektroda? Chyba po to, by to za co trzeba dużą kasę płacić - zrobić we własnym zakresie.
    Jeśli Ty chcesz dużą kasę zarobić, to tu chyba nie jest miejsce na reklamę.
    A jeśli chcesz pomóc to oficjalnie możesz napisać jak zlikwidować niepotrzebną dla mnie funkcję.
  • User removed account  
  • Level 43  
    Mikrostyk w zamku masz do zmiany
  • User removed account  
  • Level 43  
    Jak otworzysz z pilota i pociągniesz za klamkę otworzysz drzwi i je zamkniesz to sam sie automatycznie nie zamknie to nie q7.Nie ma sygnału z mikrostyku że drzwi są otwarte i co zatym idzie lampka też nie świeci.
  • User removed account  
  • Level 13  
    Andrzej20001 dobrze gada..
    Mikrostyk, albo zimne luty w zamku kierowcy.
    Wiem, bo też mam coś z mikrostykiem w Golfie MK4, nie świeci kopertówka, nie działa brzęczyk i światło się nie zapala w środku po otwarciu drzwi. Jak otwieram auto pilotem i otworze drzwi kierowcy to auto się zamknie (bo nie dostaje sygnału, że drzwi otwarte przez mikrostyk), a jak otworze auto z pilota, i otworze inne (ze sprawnym mikrostykiem) drzwi to auto się nie zamknie...
    I co teraz powiesz?
  • Level 14  
    Faktycznie dziwna sprawa. Lampka zapala się po otwarciu tylnych drzwi, a przednich nie.
  • Level 13  
    A jak zostawisz włączone światła, i otworzysz drzwi kierowcy działa brzęczyk powiadamiający o włączonych światłach? Świeci Ci kopertówka w drzwiach?
    Jeszcze zrób test. Otwórz sobie szybę kierowcy na maksa, zamknij auto i spróbuj od środka, ciągnąc za klamkę otworzyć jak się da otworzyć to znaczy, że na 100% mikrostyk. Spróbuj tak samo z drzwiami pasażera. Prawidłowo działające zamki nie dadzą otworzyć drzwi od środka.
  • Level 12  
    Motronic dobrze mówi z tym zamykaniem drzwi po otwarciu z pilota i nie doszukujmy tu się jakiś dziwnych teorii. Panowei przy uszkodzeniu mikrostyku centralny głupieje a nie zamyka drzwi i już i to tylko w wypadku użycia pilota, w mojej byłej octavi było to samo.
  • Level 14  
    brzęczyk nie działa. Kopertówki nie mam wcale.
    Problem jest na obu przednich drzwiach.

Z wszystkich testów wynika, ze może to być faktycznie mikro styk, ale w obu drzwiach przednich uszkodzony.

Gdy otworzę pilotem i na chwilę otworzę tylne drzwi, to po 15 sek. się nie zamkną.
  • User removed account  
  • Level 13  
    Ksimon, to tak samo masz jak u mnie. Jak sie otworzy pilotem, i sie otworzy "sprawne" drzwi to samochód się nie zamknie i tak powinno być..
    Poczytaj sobie o mikrostyku (częsta przypadłość w samochodach grupy VAG).
    Motronic, ja się jeszcze nie spotkałem z samochodem, ktory po otwarciu z pilota, otwierając drzwi (oczywiście ze sprawnym mikro) się zamykał, bo to by było bez sensu...
  • Level 14  
    Ok. mamy ustalone, że to mikrostyk.
    Gdzie go znajdę, gdzie go dokupię?
    Czy wymiana jest kłopotliwa i czy wymaga specjalnych umiejętności i sprzętu?
  • Level 13  
    TU, TU i parę innych stron. Google
    Zazwyczaj wystarczy tylko poprawić zimne luty na płytce zamka oraz przeczyścić ten mikrostyk.
    Sam się za to będę brał jak się ciepło zrobi ;)
    Wszystko jest napisane na stronach co podałem.
    Jeśli masz trochę zdolności manualnych to powinieneś bez problemu sobie poradzić.
    Co prawda, instrukcja jest do Passata B5FL, ale w Octavce pewnie będzie podobnie...
  • Level 14  
    ok, będę to robił, ale dziś mamy -12 st.C, więc poczekam. Napiszę za parę tygodni, gdy się ociepli jaki jest efekt.
    pozdrawiam i jak na razie dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
  • Level 14  
    Trochę się zeszło :) Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale zapomniałem o poruszanym temacie.

Problemem był microstyk w drzwiach. Przy wymianie jest trochę zabawy, ale zrobiłem i wszystko się naprawiło.

Trzeba rozebrać zamek, tam jest mikrostyk. Można go kupić w sklepie elektronicznym i na alegrogo.